مشارکت ایرانسل در اقدامات توزیع هوشمند گاز


مشارکت ایرانسل در اقدامات توزیع هوشمند گاز

ایرانسل با حضور در بخش تخصصی رویداد «توسعه همکاری های دانش بنیان در ساخت سامانه هوشمند توزیع گاز» آخرین دستاوردهای خود را در زمینه هوشمند از جمله پلت فرم مدیریت و کنترل کنتور هوشمند ارائه کرد. شورای تخصصی مربوطه

طبق اطلاعات گالونی به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این رویداد شامگاه دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ در محل بنیاد نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با هدف به نمایش گذاشتن توانمندی های شرکت های دانش بنیان در حوزه هوش انرژی و توانمندی ارتباطات برگزار شد. به طور مستقیم با آنها در نظر گرفته شده است برای نشان دادن. سازمان های دولتی مانند شرکت ملی گاز ایران. معاونان علمی و فناوری رئیس جمهور را وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و برخی از مسئولان نیرو همراهی می کردند. کمیسیون مجلس شورای اسلامی.

«مترهای هوشمند»، «زیرساخت های انتقال داده»، «سکوهای تجزیه و تحلیل داده» و «الزامات و مقررات» از جمله موضوعات مهمی بود که در این رویداد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این رویداد شامل دو بخش بود: نمایشگاه و ارائه. در بخش نمایشگاه، شرکت‌های فعال در زنجیره ارزش هوش هوشمند و اندازه‌گیری، مهارت‌ها و محصولات خود را به نمایش گذاشتند. یکی از مهمترین محصولات ارائه شده در این بخش، «سکوی هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت گاز» ایرانسل مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (NB-IoT) است که با همکاری دانشگاه ایرانسل و صنعت کنتور اکباتان توسعه یافته است. شرکت و فناپ زیرساخت هستند.

در بخش تخصصی این رویداد، ایرانسل مهمترین موضوعات و پیشنهادات خود را در زمینه الزامات اطلاعاتی، زیرساخت ها و مقررات ارائه کرد.

مدیر فروش ایرانسل با بیان اینکه ایرانسل اولین شرکتی بود که شبکه مبتنی بر NB-IoT ارائه کرد، گفت: متاسفانه این موضوع به دلیل مسائلی مانند هزینه تامین سخت افزار به شرکت هایی بوده است که در گذشته این خدمات را درخواست کرده اند. . فناوری.همچنین نبود نیازهای نرم افزاری در سازوکارهای داخلی شرکت ها، آمادگی لازم در بازار برای استفاده از این خدمات را ایجاد نکرد.

وی در عین حال افزود: بدیهی است که ایرانسل این خدمات را به شرکت های متقاضی به صورت هات اسپات ارائه کرده است و امکان توسعه آنها را در مراحل بعدی فراهم کرده است.

وی همچنین به مسائل نظارتی در این بخش اشاره کرد و گفت: در حال حاضر موارد قانونی مانند مراحل ثبت سیم کارت، شماره گذاری و مسائل مالکیتی وجود دارد، ضمن اینکه بحث اینترنت و مطالعه از راه دور اقلام در حال بررسی است. و غیره وارد ارگان های ذیربط شده و موانع و خلأهای قانونی را رفع کنند.

هوشمند بودن خدمات شهری یکی از الزامات زندگی امروزی برای مدیریت منابع، انرژی و ارائه خدمات مدرن شهری است. استفاده از راهکارهای شهر هوشمند در جلوگیری از تهدید تخریب محیط زیست و تغییرات اقلیمی موثر بوده است و انگیزه دولت ها برای حرکت به سمت شهرهای هوشمند را دوچندان کرده و به محرک اصلی جامعه بین المللی برای هوشمندتر کردن دستگاه ها و تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیا تبدیل شده است. . ..

راه حل های مبتنی بر اینترنت اشیا مانند کنترل آب، هوا و خاک شهری و کنترل آلاینده های شهری و صنعتی می توانند به پاکسازی محیط کمک کنند. در نتیجه شهرهای هوشمند توانسته اند انتشار گازهای گلخانه ای را تا ۲۰ درصد کاهش دهند.

یکی دیگر از نگرانی های ناشی از رشد جمعیت شهری، حمل و نقل و ترافیک شهری است که با مدیریت ترافیک و ترافیک شهر هوشمند برطرف شده است. “به دست آوردن الگوهای ترافیکی، تشخیص فوری تصادفات و حوادث و پیش بینی تغییرات الگوی ترافیک همگی از وظایف این سامانه است.”

اخبار ایرانسل را می توانید از این لینک بخوانید

انتهای پیام/

نگرانی ایرانیان چیست؟
پایان دیدن