مقاومت موجب پیشرفت، تسلیم به قهقرا/ جمهوری اسلامی حامی «جبهه مقاومت» است.


رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند که بیشترین امید در جهان اسلام، کیفیت جوانان روشن فکر و نقش هدایت افکار عمومی است. نهال کوچکی به رهبری امام خمینی (ره) کاشته شد دو قدرت بزرگ زمان ایستادند و آن نهال اکنون تبدیل به خار شده است، این اشتباه است که هرکسی به فکر قطع آن باشد.

هفدهم ربیع الاول مصادف با میلاد پیامبر اسلام (ص) و رهبر انقلاب اسلامی امام صادق (ع) با مهمانان خارجی دیدار کردند. وی در کنفرانس وحدت گفت: «وحدت اسلامی» و نفوذ در دنیای جدید تنها در چارچوب تلاش واقعی و ایستادگی در برابر مشکلات و فشارها امکان پذیر است و اسلام مصداق بارز آن است. نظام جمهوری که تسلیم قدرت موجود نشد، اکنون به درختی از نور تبدیل شده است که نمی توان تصور کرد «ریشه کن» شود. ما ایستادیم و حرکت کردیم، البته ایستادن مثل هر کار دیگری سخت است، اما تفاوت این است که فردی که تسلیم می‌شود رنج را نیز تجربه می‌کند، ثابت ماندن منجر به پیشرفت و تسلیم شدن منجر به پسرفت می‌شود.

به گزارش Khamenei.ir، رهبر انقلاب اسلامی در پیامی میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع) را تبریک گفتند و بر شخصیت منحصر به فرد تاکید شد. این رسالت اوست. ، فرمودند: جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) باید فرصتی باشد تا امت اسلامی از پیامبر به عنوان الگوی رفتاری خوب درس بگیرند و از آن الگوبرداری کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به قرآن، مصائب و مصائب امت اسلامی را مایه مصیبت پیامبر و مایه شادی دشمنان مسلمانان می‌دانند و به تبیین، تحلیل و اضافه می‌کنند که چرا امت اسلامی در عصر امروز در رنج است. جهان : مشکلات و مصائب جهان اسلام دلایل زیادی دارد، اما یکی از مهم ترین دلایل آن جدایی و انزوای مسلمانان از یکدیگر است.

وی با اشاره به اینکه پیامدهای اجتناب ناپذیر تفرقه و جدایی، «ذلت» و «افتضاح» است، گفت: وظیفه تأثیرگذاران جهان اسلام است که بر ایجاد راه ها و زمینه های عملی برای وحدت بین مسلمانان تمرکز کنند، زیرا در نام دشمن و از سوی دیگر رژیم دروغین صهیونیستی که با ایجاد سلول سرطانی در منطقه و سرزمین فلسطین و ایجاد صهیونیست های بدخواه، فاسد، آدمکش و وحشی به دنبال ایجاد بزرگترین شکاف بین دو کشور است. . مسلمانان و کشورهای اسلامی

رهبر انقلاب اسلامی، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی برخی کشورهای اسلامی را یکی از بزرگترین خیانت ها خواندند و خاطرنشان کردند: ممکن است برخی بگویند در شرایط کنونی با برخی از رهبران نمی توان به وحدت رسید. کشورهای اسلامی، اما روشنفکران، علما و نخبگان جهان اسلام می‌توانند فضا را به خواست دشمن تغییر دهند و در این صورت وحدت آسان‌تر می‌شود.

حضرت آیت الله خامنه ای پرسیدند وحدت یعنی چه؟ فرمودند: مراد از وحدت در جهان اسلام، وحدت نژادی و جغرافیایی نیست، بلکه وحدت برای حفظ منافع امت اسلامی است.

وی ادامه داد: درک مصالح امت اسلامی، شناخت اینکه مسلمانان چه کسانی و چگونه باید دوست یا دشمن باشند و اقدام متحد در برابر نقشه های استکبار از ضروریات تحقق وحدت است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه نقطه مهم و اساسی اقدام مشترک، دستیابی به تفاهم مشترک در تغییر هندسه سیاسی جهانی است، خاطرنشان کردند: نقشه سیاسی جهان در حال تغییر و نظام تک قطبی در حال طرد شدن است. و احکام استکبار جهانی نیز هر روز بیش از گذشته مشروعیت خود را از دست می دهد پس دنیای جدیدی در حال ایجاد است و سوال بسیار مهم این است که جهان اسلام و امت اسلام در این دنیای جدید کجا هستند؟ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: در این شرایط اگر امت اسلامی به وحدت کلمه دست یابد و از تفرقه و وسوسه‌های آمریکا و صهیونیست‌ها خلاص شود، می‌تواند در دنیای جدید جایگاه والایی داشته باشد و الگو و رهبر باشد. و شرکت های بزرگ..

وی پرسید: آیا می توان سخنان مسلمانان را یکی کرد و در جهان متحول جایگاه والایی داشت؟ وی در پاسخ به سوال دیگری گفت: آری، وحدت امت های اسلامی ممکن است، اما تلاش، اقدام و ایستادگی در مقابل آنها می خواهد. فشار و یک عارضه است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه بیشترین امید در این زمینه به نقش رهبری جهان اسلام و روشنگری جوانان و افکار عمومی است، تأکید کردند: نمونه بالقوه نفوذ، جمهوری اسلامی ایران است. نهال کوچکی است که در مقابل دو قدرت بزرگ زمان به رهبری امام خمینی (ره) ایستاده و اکنون که نهال به درختی خاردار تبدیل شده، حتی فکر قطع کردن آن خطاست. .

گفت: ایستادیم و جلو رفتیم، البته ایستادن هم مثل هر کار دیگری سخت است، اما فرقش این است که آدمی که تسلیم می شود با سختی ها مواجه می شود، ثابت ماندن باعث پیشرفت و تسلیم شدن به پسرفت می انجامد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: برای جلوگیری از تبدیل منازعات مذهبی به منازعات، اجرای وحدت اسلامی ضروری است و ورود سیاستمداران آمریکایی و انگلیسی مخالف مبانی اسلام به بحث شیعه و سنی بسیار خطرناک است. حلقه ها است

وی با تشریح مفهوم «شیعه انگلیسی» و «سنی آمریکایی» در گذشته، با یادآوری تلاش برخی برای تحریف آن، گفت: شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی در هر موقعیت، مقام و کشوری مانند داعش هستند. کسانی که عمل می کنند، نزاع، تفرقه، اخراج». در خدمت دشمن است.

رهبر انقلاب اسلامی با ابراز تأسف از جنایات داعش در عراق و سوریه به ویژه کشتار دانش‌آموزان در افغانستان، گفتند: افراط‌گرایان اعم از شیعه و سنی هستند که ربطی به مذهب شیعه و سنی ندارند. نباید افراط گرایان را دلیلی برای سرزنش اصول دین دانست، همچنین با افرادی که به نام حمایت از یک دین احساسات طرف مقابل را تحریک می کنند باید جدی برخورد کرد.

وی افزایش رنج، ظلم و کشتار در فلسطین و سایر نقاط جهان اسلام را نتیجه «گسترش مسلمانان» دانست و بر اشتراکات فراوان مسلمانان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران مظهر واقعی وحدت اسلامی است. نمونه آن حمایت از اخوان المسلمین در فلسطین از هر نظر است و با تمام توان به این کار ادامه خواهد داد.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی از جبهه مقاومت ایجاد شده در جهان اسلام خاطرنشان کردند: ما به لطف و رحمت خداوند ایمان داریم و امیدواریم آرزوی بزرگ وحدت اسلامی محقق شود.

رئیس جمهور در ابتدای این دیدار در سخنانی پیامبر اعظم را بهترین دعوت انسانیت به عدالت، حکمت، معنویت و اخلاق دانست و تلاش دشمنان نهضت نبوی را برای کشتن فردیت و گوهر انسانیت برشمرد. . وی افزود: همین تلاش ها علیه پیروان پیامبر در قالب تروریسم فرهنگی و اقتصادی در حال انجام است، اما نمی توانند جلوی جهانی شدن نهضت پیامبر را در آن روز بگیرند. امروز ملت را از پایبندی به ارزش های پیامبر بازدار.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی دلیل کینه توزی ملت دشمن ایران را پیشرفت شگفت انگیز و همه جانبه آن دانست و خاطرنشان کرد: دبیرکل سازمان ملل متحد در سفر اخیر خود به نیویورک عذرخواهی کرد. علیرغم دیدارهای تک به تک و تلاش های متعدد، وی گفت که نمی تواند تحریم های مرتبط با ویروس کرونا علیه ایران را لغو کند. پاسخ دادم: ایران همواره فرصت هایی برای تهدید و تحریم ایجاد کرده است و در مورد کرونا نیز ۶ مرکز تولید واکسن را فعال کرده ایم و صادرکنندگان امروز جزو کشورهای پیشرو در مبارزه با این بیماری در جهان هستند.

رئیس جمهور به آمار پیشرفت علمی کشورمان، رشد اقتصادی، کاهش تورم، افزایش تجارت و همکاری های بین المللی اشاره کرد و از همکاری صمیمانه مردم با دولت به ویژه در اجرای اصلاحات اقتصادی تشکر کرد و در صدد آسیب رساندن به مردم برآمد. همان کشور است، اما مردم با همان صبر و استقامت قبلی آنها را شکست دادند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی دسیسه های امروزی بدخواهان جهان اسلام را کتمان واقعیت و گسترش جاهلیت مدرن دانست و افزود: راه مقابله با این دسیسه، گسترش آگاهی در محورها است. از وحدت و تفرقه در اسلام بپرهیزید.