مهمترین کاربرد تصفیه آب صنعتی


نتیجه کلی تصفیه آب صنعتی یا نمک زدایی آب خوراک (Feed) به دو جریان آب تصفیه شده (Leakage) و فاضلاب غلیظ (Concentrate) تبدیل می شود. فیلترهای غشایی املاح محلول مانند پتاسیم، سدیم، کلسیم، کربنات، نیترات و کلرید و .. در طول عبور آب ورودی از غشای معدنی عموماً کلیه ناخالصی های محلول در آب بزرگتر از ۰۰۰۱/۰ میکرون با حد چگالی ۹/۹۹ درصد از آب جدا می شود یعنی سختی و سنگینی آب کاهش می یابد. . به طور کلی یک غشای ۴ اینچی حدود ۵۰۰۰ لیتر آب شیرین در روز تولید می کند و یک غشای ۸ اینچی ۲۵۰۰۰ لیتر آب شیرین تولید می کند.

استفاده از دستگاه های تصفیه آب صنعتی

رایج ترین کاربردهای دستگاه های تصفیه آب صنعتی عبارتند از:

برای تهیه و تولید آب آشامیدنی از آب شور (آب آشامیدنی)

دستگاه تصفیه آب صنعتی برای تهیه و تولید آب مورد نیاز برای رشد سریع دام و طیور

دستگاه تصفیه آب صنعتی جهت تامین و تولید آب مناسب برای نیازهای کشاورزی و گلخانه ای

دستگاه تصفیه آب صنعتی دوبل جهت تامین آب و تولید تکنولوژی دارویی و آرایشی

تامین آب فناورانه، پتروشیمی، فولاد، نساجی، کاغذ، رنگ،

دستگاه تصفیه آب برای نیروگاه بخار و ترکیبی

برای تامین آب و تولید بویلر، سیستم های خنک کننده و مبدل های حرارتی

استفاده از دستگاه های تصفیه آب صنعتی در ساخت دستگاه های آبرسانی و دیالیز پزشکی از مزیت های شیرین سازی آب صنعتی به روش اسمز معکوس می باشد. این موارد شامل مصرف انرژی کمتر در مقایسه با روش نمک زدایی صنعتی، صرفه جویی اقتصادی در سیستم اسمز معکوس، عدم وجود باکتری، ویروس و تب زا از غشای نمک زدایی صنعتی، بازگشت آب غلیظ به محیط زیست و حذف کلیه مواد آلی می باشد. و آلاینده های معدنی

مشخصات: قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ۱۰ متر مکعب

نمک زدایی آب دریا و نمک برای تولید آب آشامیدنی، تولید آب فوق خالص برای صنایع میکروالکترونیک، تولید آب با تصفیه بالا برای صنایع داروسازی و تولید آب فرآیندی برای تولید نوشیدنی، نوشیدنی و … محصولات لبنی. استفاده از دستگاه های تصفیه آب صنعتی.

کارخانه های کوچک و بزرگ – دستگاه های تصفیه آب صنعتی ادارات و رستوران ها، دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی که بسته به نیاز مصرف کننده آب کمتری تولید می کنند.

خروجی آب تصفیه شده می تواند حداقل ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ لیتر در روز باشد.

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO برای استفاده در کلیه صنایعی که با آب سخت کار می کنند مناسب است.

از

معرفی قطعات دستگاه آب شیرین کن کارخانه RO

پمپ ورودی آب خام (تغذیه پمپ)

برای حفظ فشار اولیه، ماسه از یک فیلتر میکرونی عبور داده می شود و سپس آب وارد پمپ هایپرشایر می شود.

پیش تصفیه

سیستم اسمز معکوس از بیش از یک پیش فیلتر استفاده می کند.متداول ترین انواع پیش فیلترها فیلترهای شنی و فیلترهای میکرون (SDI) هستند.

پمپ هایپرشایر

فشار آب عبوری از غشا را تقویت کنید. بسته به میزان شوری آب می توان فشار آب را تغییر داد هر چه میزان شوری آب بیشتر باشد فشار بیشتری برای عبور آب از غشا لازم است.

ژنراتورهای فشار و فیلترهای غشایی

مهم ترین و حساس ترین قسمت دستگاه نمک زدایی در سیستم اسمز معکوس فیلتر غشایی آن است که تمام املاح محلول و نامحلول در آب را از طریق غشای نیمه تراوا حذف می کند. علاوه بر این، غشاء باید در برابر تماس با مواد شیمیایی اضافه شده به آب مقاوم باشد و نباید با بازدارنده های موقت یا عوامل ضد رسوب واکنش نشان دهد.

ابزارها و کنترلرها

برای نظارت و کنترل فرآیند باید از ابزارهای مناسب و کافی استفاده شود. ابزارهای متداول برای دستگاه های نمک زدایی تحت فشار عبارتند از کلیدهای فشار قوی و کم فشار، دبی سنج های صنعتی و فاضلاب، مترهای Ec، متر TDS و شناورهای الکتریکی.

سیستم تزریق آنتی اسکلانت

پمپ هایپرشیر از تجمع مواد (آلی و معدنی) در غشا و در غشا جلوگیری می کند. تجزیه و تحلیل ابعاد و آب خام ..

سیستم شستشوی خشک

گرفتگی فیلتر ممبران زمانی مشاهده می شود که تولید تجهیزات نمک زدایی کاهش یابد و یا میزان TDS حذف شده از تجهیزات افزایش یابد در غیر این صورت فیلتر غشایی نیاز به تعویض دارد.

یکی دیگر از محصولات مهم آب سازه پکیج تصفیه فاضلاب است که می توانید آن را از آب سازه خریداری کنید.
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید


این مقاله یک تبلیغ بوده و محتوای آن توسط مشتری تهیه شده است.