موضوع مهم برای تبیین و روشنگری مردم نقش ائمه جمعه است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی شامگاه یکشنبه در اولین نشست تخصصی ائمه جمعه آذربایجان غربی و اعضای مجمع افطا و روحانیون اهل سنت با موضوع تبیین راهبرد وحدت از دیدگاه امام خمینی (ره) ره) و رهبر معظم انقلاب فرمودند: «اهمیت تبیین و روشنگری مردم وظیفه ائمه جمعه است که باید مطالبات مردم را از مسئولان بخواهند.

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با ائمه جمعه سراسر کشور دیدار کردند، ائمه جمعه را نمایندگان نظام مقدس جمهوری اسلامی دانستند و ائمه جمعه شهرستان باید رفتار والدینی داشته باشند و برای وحدت قدم بردارند. دانشمندان و مردم

خوجه استاد دانشگاه به عنوان سخنران ویژه این همایش، حفظ وحدت را ناشی از توحید دانست و تفرقه را تفکری شیطانی خواند و گفت: اهمیت وحدت یکی از اهداف مهم است. زیارت هایی مانند نماز جمعه، حج، روزه و زکات به منظور ایجاد هماهنگی و شفقت در میان مسلمانان است.

حجت الاسلام بیزار شیرازی وحدت را اساس اسلام دانست و افزود: باید در راستای رنگ دادن به ویژگی های مشترک مذهب شیعه و سنی باشیم تا از تفرقه و جناح بندی پرهیز کنیم.

در این همایش ماموستا ممد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز با بیان اینکه وحدت و وحدت امت اسلامی یکی از مسائل اساسی اسلام است، گفت: دشمنان سعی دارند اختلافات خود را افزایش داده و پایه های خود را آماده کنند. افراط گرایی و تفرقه در جامعه اسلامی پایه و اساس را گذاشت

عثمان یوسفی، رئیس دانشگاه اسلامی استان کردستان نیز در این مراسم به بیان درگیری های تاریخ اسلام، تاریخ و علل اسلام پرداخت.