مولر روز جمعه اطلاعات بیشتری را فاش کرد


تیم مشاوره ای ویژه روبرت مولر به لطف دو مهلت دادگاه شامل پل مانافورت ، رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق و مایکل کوهن ، وکیل سابق ، توانست جزئیات جدید وسوسه انگیزی را در تحقیقات خود در مورد ادغام احتمالی روسیه در روز جمعه فاش کند.

دفتر مولر روز جمعه مهلت دارد تا به دادگاه توضیح دهد که چرا مانافورت را متهم به دروغگویی به بازرسان و نقض قرارداد کار خود کرده است. به طور جداگانه ، دفتر دادستان ویژه و دادستان فدرال در نیویورک باید یادداشتی برای توصیه به مجازات کوهن ارائه دهند – پرونده ای که انتظار می رود نحوه همکاری وی در چندین تحقیق را توضیح دهد.

یادداشتی از مولر همان هفته در دفتر مشاور ویژه منتشر شد که سه شنبه در دادگاه گفت که مایکل فلین ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ ، به دفتر مشاور ویژه “کمک قابل توجهی” کرده و نمی تواند محکوم به زندان شود.

علاوه بر این ، جیمز کومی ، رئیس سابق اف بی آی ، روز جمعه پشت درهای بسته در کمیته قضایی و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا برای تحقیق درباره جمهوریخواهان درباره منشا تحقیقات FBI در روسیه شهادت داد. همچنین روز جمعه ، جورج پاپادوپولوس – اولین فردی که در تحقیقات مولر به جرم خود اعتراف کرد – پس از تحمل دو هفته حبس از زندان آزاد شد.

همه اینها به یکی از شلوغ ترین هفته های تحقیق 19 ماهه مولر می افزاید – و می تواند آشکارترین باشد.

توافق اقرار منافورت

توافق اقرار منافورت هفته گذشته زمانی آغاز شد که تیم مولر رهبر سابق ستاد انتخاباتی ترامپ را متهم کرد که پس از اعتراف به جرم خود در دو جنایت توطئه به آنها دروغ گفته است و همکاری خود را با تحقیقات روسیه آغاز کرد.

مشاور ویژه باید دقیقاً توضیح دهد که چرا معتقد است مانافورت دروغ می گوید و چه چیزی دروغ می گوید.

س mainال اصلی این است که آیا منافورت در مورد موضوعات مربوط به اتحاد ادعایی بین دولت روسیه و ستاد انتخاباتی ترامپ دروغ گفته است؟

مانافورت یک دهه است که با سیاستمداران طرفدار روسیه اوکراینی روابط تنگاتنگی دارد و امسال نیز روابط نزدیکی با یک عملیات سیاسی جاسوسی روسیه به نام کنستانتین کیلیمنیک برقرار کرده است. در طول این سالها کسب میلیون ها نفر از مذاکرات سیاسی اوکراین منجر به محکومیت وی در ماه تابستان به جرم کلاهبرداری مالیاتی و جرایم بانکی شد. پس از محکومیت ، منافورت به چندین جنایت دیگر در زمینه لابی و تجاری اعتراف کرد و موافقت کرد که به مولر کمک کند.

منافورت پس از ملاقات چندین بار با آنها “در موضوعات مختلف” دروغ گفت ، دادستان هفته گذشته در جلسه دادگاه متهم شد. مانافورت ادعاهای دروغگویی خود را رد کرده است.

سخنگوی دفتر مشاور ویژه گفت حداقل بخشی از یادداشت منافورت اعلام خواهد شد. همانطور که در مورد فلین در اوایل این هفته ، برخی از آن ممکن است مهر و موم شود اگر جزئیات بخش هایی از تحقیقات را که هنوز در جریان است نشان دهد.

یادداشت جمله کوهن

وکیل ویژه همچنین توانست اطلاعات جدیدی را در مورد تحقیقات وی فاش کند در حالی که روز جمعه یادداشتی برای مجازات کوهن توصیه می کرد.

پرونده کوهن هفته گذشته تغییر کرد هنگامی که او به دروغگویی به کنگره در مورد میزان مذاکرات با ترامپ در مورد برج ترامپ در مسکو که در ژانویه 2016 به پایان رسید ، متهم شد. در واقع ، مذاکرات در مورد این پروژه در اواخر ژوئن 2016 انجام شد ، اعتراف وی فاش شد. و کوهن در دادگاه گفت که “به دلیل وفاداری به Individual-1” با اشاره به ترامپ دروغ گفته است.

کوهن در اوایل سال جاری به هشت اتهام در پرونده جداگانه ای از دفتر دادستانی منهتن ایالات متحده اعتراف کرد. کوهن به عنوان بخشی از توافقنامه اعتراف خود با این دفتر ، ممکن است به مجازات 46 تا 63 ماه زندان محکوم شود ، اما توافقنامه همکاری اخیر او با دادستان های فدرال می تواند آن را کاهش دهد.

کوهن ، که هم در دادگاه ویژه و هم در دادگاه منهتن آمریکا در 12 دسامبر محکوم خواهد شد ، هفته گذشته از قاضی بدون حکم زندان درخواست کرد. در حالی که وی متهم به تقلب مالیاتی ، اظهارات دروغین به بانک ها و نقض مالی کمپین های مربوط به پرداخت پول بی سر و صدا به زنان خواستار معامله با ترامپ بود ، وکلای کوهن می گویند که او برای همکاری با تحقیقات متعدد فدرال و ایالتی تسلیم شده است.

وکیل کوهن نوشت که او هفت مصاحبه داوطلبانه با مشاور ویژه نشست و در صورت نیاز به آماده سازی خود ادامه داد.

همکاری او واکنش منفی ترامپ را برانگیخته است ، وی این هفته کوهن را در توئیتی تکذیب کرد و گفت که کوهن باید “محکومیت کامل و کامل” را تحمل کند.

مولر توصیه کرد که زندانی برای فلین نباشد

روز سه شنبه ، تیم مولر جزئیات جدیدی در مورد تحقیقات خود منتشر کرد در حالی که هیچ حکمی برای زندان فلین توصیه نمی کرد – اما همچنین با یک سرمقاله طولانی در مورد “کمک عظیمی” که فلین به وزارت دادگستری ارائه کرده بود ، چیزهای زیادی را به خود جلب کرد.

در یادداشت محکومیت مولر آمده است که فلین 19 بار مصاحبه کرده است و وی حداقل برای سه تحقیق اطلاعات ارائه کرده است. اما جزئيات برخي از تحقيقات به طور كامل در سند گردآوري شده است ، فراتر از بيان اينكه يكي “تحقيقات جنايي” است.

“در حالی که این الحاقیه به منظور ارائه تصویری جامع از مزایایی است که دولت در طول این سالها از کمکهای قابل توجه متهم دریافت کرده است ، برخی از این مزایا ممکن است در حال حاضر به طور کامل محقق نشوند ، زیرا تحقیقات در مورد کمک او در حال انجام است.” “دادستان نوشتند.

با این حال ، دادستان ها می گویند همکاری اولیه فلین به دلیل دیدگاه های او و این واقعیت که دیگران او را تشویق به صحبت می کرد ، “بسیار ارزشمند” بود.

فلین اولین مشاور امنیت ملی ترامپ بود ، اما به دلیل گمراه کردن کاخ سفید در مورد مذاکراتش با سرگئی کیسلیاک ، سفیر روسیه در ایالات متحده ، کمتر از یک ماه به دلیل اخراج وی از سمت خود برکنار شد.

فلین در دسامبر 2017 به دروغ گفتن به بازرسان فدرال اعتراف کرد. او در 18 دسامبر محکوم خواهد شد.

Wire-CNN
™ & © 2018 Cable News Network، Inc.، Time Time Warner Company. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید