مکتب الصادق(ره) یک دانشکده انقلابی و تراز پیشرو است که نیازمند تحولات جدی در حوزه تولید فرهنگی است.


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن معصومی مدیرعامل بنیاد فرهنگی مکتب الصادق(ع) عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: این مجموعه جزو ۳ مجموعه برتر استان اصفهان است. موثر در تراز انقلاب و حرکت کنونی استان.

وی افزود: مکتب الساده با هیئت راهبردی نخبگان فرهنگی اصفهان بیش از ۱۰ سال است که توانسته با محوریت منویات استان در حوزه فرهنگی استان نقش آفرینی کند. مقام معظم رهبری

معصومی در خصوص نقش مردم در رویدادهای مختلف ادامه داد: امام به همراه نمایندگان خود نهضت انقلاب اسلامی را علیه ثروت مادی شاه پیش بردند، در آن زمان مجموعه ها و تشکیلات مختلفی که داریم را نداشتیم. اکنون و سازمانی که نهضت را با امام شروع کرد و سپری کرد این نمایندگان بودند که انقلاب کردند.

مدیرعامل بنیاد مکتب الصادق گفت: هیئت انقلاب تمدن ساز است و رئیس جمهور نیز وظیفه بازسازی حکومت مردمی را با وسعت میدانی که با این تفکر تعریف شده است، داده است.

معصومی گفت: برنامه این هیئت در دهه دوم محرم با حضور بیش از ۶ هزار نفر برگزار می شود. گروه مدرسه نیز به تفسیر شعارهای جهاد پرداختند.

در حوزه تولید فرهنگی نیازمند تغییرات جدی هستیم

علی صالحی سخنگوی شورای شهر اصفهان نیز در این جلسه گفت: مجتمع بنیاد مکتک الساده در جنوب غربی شهر اصفهان در مجاورت مجموعه های بزرگی که بیش از ده سال میراث فرهنگی شهر اصفهان را در خود جای داده است، آغاز به کار کرد. بار شهری

وی با بیان اینکه امسال در شرایطی قرار داریم که ابرگروه های فرهنگی به دلیل اهمیت تبیین جهاد باید بیش از هر زمان دیگری نقش آفرینی کنند، افزود: گروه های فرهنگی و هیئت های مذهبی یکی از سلاح های اصلی در جنگ شناختی هستند. این یک جنگ همه جانبه است و لازم است. همه در قسمت نظرات بروید.

صالحی با تاکید بر اهمیت حضور نمایندگان در عرصه جهاد تفسیری تصریح کرد: باید سلاح های فرهنگی مردم تقویت شود تا بتوان در راستای تداوم انقلاب اسلامی گام های اساسی برداشت. ظهور نمایندگان به عنوان یکی از عرصه های اصلی جهاد تباین نشان دهنده عمق تدبیر گروه های فرهنگی و نمایندگان در گام دوم انقلاب است.

سخنگوی مجمع اسلامی اصفهان با ابراز امیدواری از اینکه محرم امسال سرآغازی برای گروه های فرهنگی باشد، گفت: اگر انتظارات را برآورده نکنیم، باید تحولات جدی در بافت کشور و کشور ایجاد کنیم. اثربخشی ما توسط شورای انقلاب کاهش خواهد یافت.

با تاکید بر اینکه مسجد دیگر نباید صرفاً محل عزاداری باشد و همه نیاز مردم را در بر گیرد، تصریح کرد: اگر مسجد و مسجد ما به این شکل تجهیز شود، جبهه هجومی خواهیم داشت.

صالحی استقبال جهانی از سلام کمندان را برجسته کرد و گفت: سلام کومندان با وجود اینکه منتقد آثار دینی بود، ضرورت انقلاب را ثابت کرد و باید تلاش کنیم مجموعه های فرهنگی را در تجهیزات مدرن بگنجانیم. دوران نقش بیشتری ایفا کند.

گروه های فرهنگی و نمایندگان مسئول فعالیت های فرهنگی منطقه هستند

حجت الاسلام مهدی فوکی رئیس اداره تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: امروز اگر بخواهیم حامی رویدادهای فرهنگی در مراکز محلی، منطقه ای، شهری و روستایی باشیم، اساس این امر مجموعه ها و نمایندگان فرهنگی است. و معابد

وی در ادامه گفت: امروز که افراد مشهور می شوند نه به خاطر ظاهرشان بلکه به این دلیل است که بار جامعه را به دوش می کشند و جامعه را در مسیر آرامش قرار می دهند.

وی خاطرنشان کرد: حیات یکی از متمدن ترین سازمان ها پس از انقلاب اسلامی است و خود را وقف خدمت به مردم کرده است.

مکتب الساده یکی از موسسات واقعی اصفهان است، تصریح کرد: تشکل های تبلیغاتی باید بتوانند در راستای ساماندهی این گونه مراکز گام بردارند و تبلیغات را در اولویت قرار دهند.

شعار امسال مکتب الصادق(ع) «در راه انقلاب» است.

مسعود ادیبی مدیر رویداد مکتب الصادق با بیان اینکه مکتب الصادق (علیه السلام) برای برنامه امسال شعار «در راه انقلاب» را انتخاب کرد، گفت: دلیل انتخاب این شعار این است که انقلاب در زمان انبیا و پیامبران آغاز شده است. نهضت در زمان پیامبر اسلام به اوج خود رسید و این حرکت به تدریج در انقلاب اسلامی به اوج خود رسید.

وی در خصوص طراحی خورشید توضیح داد: طرح پوستر را در راستای قیام عاشورا، حرکت امام حسین (ع) که نگاهی به آخر و انقلاب کبیر مهدوی بود، پیش بردیم.

ادیبی افزود: حضرت اباعبدالله(ع) وقتی تنها ماند، به خورشید موضوع امام زمان(عج) نگاه کرد و ما نگاه ایشان و شعار شمس الطلیع را قرار دادیم. در زیر آن. حتی انقلاب اسلامی نیز با وجود موانع بر سر راه انقلاب، با وجود امام و مردم مسیر پر رنگ تری را طی کرده است و ما آن موانع را به صورت خطوطی بر خورشید نشان داده ایم.

در پایان این مراسم از پوستر برنامه امسال مجتمع فرهنگی مکتب الساده(ع) رونمایی شد.

انتهای پیام/۶۳۱۱۹/الف/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید