میراث فرهنگی یزد نسبت به سکونت در بافت های تاریخی هشدار داد


از پایین صفحه اصلی و داخل خرید کنید

میراث فرهنگی یزد نسبت به سکونت در بافت های تاریخی هشدار داد

معاون میراث فرهنگی استان یزد با بیان اینکه در شرایط تاریخی خطر رانش زمین و فرونشست زمین وجود دارد، گفت: در برخی از پارکینگ های مشترک با تکایا و حسینیه ها می توان اجتماعات و مراسمی مانند نخل برگزار کرد، قطع درختان. خطر رانش زمین را افزایش می دهد.»

فرصتی برای نشستن در بافت تاریخی

خبر دادن گلو به گزارش میراث آریا، عبدالمجید شکری شمسی از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد روز پنجشنبه ۲۲ مردادماه با اشاره به سیلابی که در روزهای اخیر رخ داده است، گفت: احتمال وقوع سیلاب وجود دارد. روزها. سکونت گاه هایی در بسیاری از نقاط بناهای تاریخی رخ داده است.شرایط تاریخی به ویژه پارکینگ ها در معرض خطر سکونت هستند، لذا مردم باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه این روزها مردم باید سعی کنند خودروها را از بافت های تاریخی به ویژه در پارکینگ ها دور نگه دارند، گفت: در برخی از پارکینگ های مشترک با تکایا و حسینیه ها می توان اجتماعات و مراسمی مانند نخل برگزار کرد که حذف باعث افزایش می شود. خطر رانش زمین.” این به مردم این امکان را می دهد که این موضوع را جدی بگیرند.»

شاکری از مردم خواست از انباشته شدن و پارک خودروها در این ایام به طور جدی جلوگیری کنند.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان یزد در پایان هشدار داد: یکی دیگر از تهدیدات مردم استفاده از سقف تکایا و حسینیه مستعد خیس شدن است. بارندگی های اخیر نیز باید مورد توجه قرار گرفته و اقدامات قابل توجهی انجام دهیم.»

برای غلبه بر خطر انقراض در اصفهان چه باید کرد؟

قلعه حسین آباد هرات در استان یزد در حال بازسازی است

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا را ببین

کد خبر: ۲۷۲۳۸۸ ساعت خبر: ۱۹:۱۶