نایب قهرمان المپیک از رفتن به آمریکا و شرکت نکردن در مسابقات جهانی چه حسی دارد؟/حدادی: از روزی می ترسم که مورد انتقاد قرار نگیرم.


احسان حدادی گفتما خواهیم رفت وی در گفت وگو با خبرنگار وزاشی خبرگزاری فارس، درباره موفقیت های خود در لیگ دو و میدانی و رکورد ۵۸ متری خود گفت: برای باشگاه با توجه به این موضوع. پلیمر قراردادی حدود ۲۵ ساعت از ورودم از آمریکا به ایران می گذرد در من در راه بودم، بدنم آمادگی کامل برای برخاستن نداشت و هوا بسیار گرم بود، اما با توجه به شرایط موفقیتم بد نبود. ممکن است خوب بود.

وی در مورد اینکه به خاطر عملکرد ضعیفت در جام جهانی شرکت نکردی، گفت: فرقی نمی کند. همانطور که قبلا هم گفته ام، از ابتدا برنامه ای برای حضور در جام جهانی وجود نداشت. با وجود عملکرد بالای او، مشخص نبود که آیا او شرکت خواهد کرد یا خیر. امسال هدفم این بود که به بازی های کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی بروم اما بازی های آسیایی حذف شد و فقط کشورهای اسلامی باقی ماندند.

قهرمان پرتاب دیسک آسیا می گوید: همیشه نباید جزو بهترین ها باشد مبتدیان جهانی بودن که قبلا برای کسب مدال های المپیک و جهانی تلاش کردم، به هدفم رسیدم، حالا می خواهم برای قهرمانی کشور هم تلاش کنم! ما باید به اهدافمان و آنچه می خواهیم نگاه کنیم و سپس برنامه ریزی کنیم. همونطور که گفتم هیچ برنامه ای برای دنیا نداشتم پس فرقی نمی کرد برم یا نه.

حدادی تاکید کرد: البته وقتی به من گفتند می توانم در جام جهانی بازی کنم خوشحال شدم. اگر اتحادیه فکر می کرد من باید شرکت کنم، شرکت می کردم. از طرفی در صورت حضور در مسابقات قطعا ۶۲ یا ۶۳ متر پرتاب می کند و جواز حضور در فینال را کسب می کند. قطعاً آنها را با این شاهکارها به فینال می بینید.

باشد که این روزها مورد انتقاد قرار بگیری که چرا در بازی نیستی چون از شرایط اولیه دور هستی و ناکارآمد هستی. حدادی درباره این موضوع گفت: باید بگویم نقد فقط به من انگیزه می دهد و باعث پیشرفت در کارم می شود. من از روزی می ترسم که مورد انتقاد قرار نگیرم. من دوست دارم در همه زمینه ها مورد انتقاد قرار بگیرم نه فقط ورزشی و حتی دوستان نزدیکم هم به من گفته اند که اگر احساس می کنم مشکلی برای من وجود دارد، خیلی صریح بگویم.

وی در پاسخ به این سوال که لغو بازی های آسیایی و اینکه آیا برنامه ای برای بازی های جهانی وجود دارد؟ تو نداشتیچرا رفتی آمریکا، گفت: چرا سفر شخصی تر را توضیح دهم؟ ۲۰ سال است که در سطح حرفه ای و قهرمانی کار می کنم به هر حال من می دانم که برای هر سفر و اردو به چه چیزهایی نیاز دارم. با اینکه بیشتر شخصی بود اما با مربی قبلی ام تمرین کردم و مشکلم حل شد. البته کشورهای اسلامی هم مسابقات مهمی با ویژگی های خاص خود هستند، بنابراین مسئولان ورزش به دنبال مدال آوری هستند.

نایب قهرمان دیسک المپیک لندن ادامه داد: تنها هدف من امسال بازی های کشورهای اسلامی و سال آینده بازی های آسیایی است. می خواهم یک یادداشت تاریخی در مورد خودم بگذارم.

پایان حرف/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید