نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر نکات مهم و روش های کاربردی


نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر نکات مهمی که هر کاربر باید بداند

تمامی محصولات و خدمات شرکت بزرگ اپل به دلیل امنیت بالا و دسترسی دقیق به اطلاعات شخصی شناخته شده اند. بسیاری بر این باورند که چنین سخت گیری هایی بیش از حد است و به افراد اجازه دسترسی به پرونده های شخصی خود را نمی دهد. در واقع، انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر در زندگی شما ضروری است. زیرا ممکن است به دلایل مختلفی مانند پشتیبان گیری از داده ها، غنی سازی محتوا یا به اشتراک گذاری ساده فایل ها، نیاز به یادگیری این فرآیند داشته باشید. به همین دلیل در این مقاله به نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر می پردازیم.

نحوه انتقال اطلاعات آیفون با استفاده از نرم افزار EaseUS MobiMover

یکی از اپلیکیشن هایی که به ما کمک می کند تا نحوه انتقال اطلاعات آیفون به نرم افزار را یاد بگیریمEaseUS MobiMover است به طور کلی چنین اپلیکیشنی برای عکس ها، تصاویر، فیلم ها، مخاطبین، پیام ها، کتاب ها، پادکست ها و همچنین فایل های صوتی بسیار مناسب است.

مراحل انتقال اطلاعات آیفون به کامپیوتر با استفاده از این روش

ابتدا آیفون خود را با استفاده از کابل وصل کنید یو اس بی به کامپیوتر خود وصل شوید. سپس به تنظیمات برویدEaseUS MobiMover قابل اعتماد و متخصص “”.تلفن به رایانه > «بعدی“انتخاب کنید.

در مرحله دوم فایل هایی که می خواهید انتقال دهید را با دقت بررسی کنید و روی گزینه انتقال کلیک کنید. می توانید مکانی را که فایل های منتقل شده در آن ذخیره می شوند را از قبل مشخص کنید. در غیر این صورت این فایل ها به صورت پیش فرض روی دسکتاپ شما قرار می گیرند.

منتظر بمانید تا مراحل انتقال در مرحله سوم تکمیل شود. پس از انتقال تمام اطلاعات آیفون به کامپیوتر، به پوشه انتخاب شده رفته و این موارد را بررسی کنید. در کارایی این نرم افزار شک نکنید. این برنامه یک برنامه همه کاره است که می تواند در دستگاه هایی مانند آیفون، آی پد و سپس آی پاد پشتیبانی می کند.

نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر iCloud Drive

با استفاده از پلتفرم iCloud Drive یکی از موثرترین راه‌ها برای انتقال اطلاعات از آیفون به رایانه، فایل‌های Excel، Word و PowerPoint است. همانطور که می دانید iCloud Drive انتخاب iCloud می توانید از آن برای همگام سازی اسناد خود استفاده کنید.

در ادامه به طور مفصل به نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر با استفاده از این برنامه می پردازیم.

 • مرحله ۱: روی دستگاه iOS به تنظیمات بروید و “iCloudانتخاب کنید “
 • مرحله دوم: فعال سازیiCloud Drive» به پایین بروید
 • مرحله سوم: درخواستفایل ها“” را باز کنید و به “بخش” بروید.جستجو» > «iCloud Driveفایل‌هایی را که می‌خواهید کپی کنید در رایانه خود پیدا کنید و سپس آنها را در فایل جای‌گذاری کنید iCloud Drive آپلودش کن
 • مرحله چهارم: اگر برنامه iCloud شما آن را در یک پوشه برای ویندوز دانلود کردید و آن را اجرا کردید iCloud Drive در بخش جستجوگر فایل برای دسترسی به فایل های آیفون خود بروید. در غیر این صورت می توانید به سایت مراجعه کنید iCloud.com مراجع و منابع شناسه اپل خودت استفاده کن

با استفاده از iTools عکس ها را از آیفون به ویندوز منتقل کنید

این بار نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به کامپیوتر ابزار iTools یکی از برنامه های قابل اعتمادی است که بسیار شبیه به iTunes طراحی شده است اما به گفته کارشناسان رابط کاربری سریعتر و مشکل تری نسبت به iTunes دارد.

انتقال فایل ها با استفاده از iTools نیازی به هماهنگی بین دستگاه های مختلف ندارد که خبر خوبی برای کاربران است. Itools می تواند داده های آیفون شما را در سریع ترین زمان ممکن شناسایی کند و به شما نشان دهد که چه محتوایی گوشی شما را اشغال کرده است، درست مانند iTunes.

با استفاده از AiTools داده های مخاطب را از آیفون به ویندوز منتقل کنید

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که Aitools به شما می دهد مدیریت مخاطبین و پیام ها است. برای جابجایی یا حذف مخاطبین، می توانید موارد زیر را انجام دهید:

 • گزینه اطلاعات را از منوی سمت چپ برنامه انتخاب کنید. در این بخش مخاطبان برای شما قابل مشاهده خواهند بود
 • در بالای صفحه، گزینه هایی مانند مخاطب، پیام ها، یادداشت، علامت کتاب با دسترسی به هر بخش می توانید به راحتی هر اطلاعاتی را که می خواهید تغییر یا حذف کنید.
 • شما می توانید انتخاب کنید که داده های خود را پاک کنید حذف برای استفاده. گزینه های غیره منبع و سپسبازگرداندن آنها به شما اجازه می دهند از داده های پشتیبان خود استفاده کنید تا هرگز آنها را از دست ندهید

فایل ها را از آیفون به کامپیوتر کپی کنید اشتراک گذاری فایل iTunes

توانایی اشتراک گذاری فایل iTunes اغلب برای به اشتراک گذاری فایل ها بین رایانه و برنامه های آیفون یا آی پد شما استفاده می شود. اگر مطمئن هستید که فایل‌هایی که می‌خواهید انتقال دهید توسط اپلیکیشنی ساخته شده‌اند که از اشتراک‌گذاری فایل پشتیبانی می‌کند، می‌توانید از این ویژگی برای انتقال داده‌ها از آیفون به رایانه استفاده کنید.

توانایی اشتراک گذاری فایل iTunes به شما امکان می دهد فایل ها را با استفاده از کابل انتقال دهید یو اس بی یا از طریق اتصالات وای فای، انتقال از آیفون به کامپیوتر. اگر می خواهید فایل ها را از طریق انتخاب کنید وای فای برای ارسال ابتدا باید طبق راهنمای ارائه شده توسط اپل همگام سازی کنید وای فای راه اندازی اما فایل ها را از آیفون به رایانه کپی کنید اشتراک گذاری فایل iTunes با استفاده از یو اس بیباید مراحل زیر را انجام دهید

 • مرحله ۱: آیفون خود را به رایانه متصل کنید و اگر iTunes به طور خودکار باز نشد راه اندازی کنید.
 • مرحله ۲: در برنامه iTunes، روی ” کلیک کنید دستگاهو بر روی کلیک کنید اشتراک گذاری فایل“انتخاب کنید.
 • مرحله ۳: در برنامه، محل انتقال فایل ها از آیفون به کامپیوتر را انتخاب کنید.
 • مرحله ۴: فایل هایی را که می خواهید به رایانه منتقل کنید انتخاب کنید و روی ” کلیک کنید. صرفه جوییکلیک “.
 • مرحله ۵: فایلی را که می خواهید ذخیره کنید انتخاب کنید و روی “کلیک کنید” کلیک کنید صرفه جوییبرای شروع انتقال فایل ها از آیفون به رایانه کلیک کنید.

نحوه انتقال اطلاعات از مک به هارد اکسترنال

یکی از راه‌های آزاد کردن حافظه بدون حذف اطلاعات، استفاده از هارد اکسترنال است. استفاده از این هارد ها در کامپیوترهای ویندوزی بسیار آسان است. اما به دلیل مشکلات مکرر مایکروسافت و اپل، سیستم‌های مک به راحتی فرمت‌های هارد اکسترنال را نمی‌خوانند یا فقط آنها را می‌خوانند و به آنها اجازه تغییر نمی‌دهند.

با یادگیری این روش های کاربردی در زمان صرفه جویی کنید

اکثر دارندگان آیفون تمایل دارند عکس ها، موسیقی، فیلم ها و سایر داده ها را از دستگاه تلفن خود به iTunes منتقل کنند، بنابراین یادگیری نحوه انتقال داده های آیفون به رایانه برای آنها بسیار مفید است. این افراد به طور مرتب عکس ها و فیلم های آیفون را از دستگاه تلفن خود به iTunes منتقل می کنند تا آلبوم عکس خود را بهبود بخشند. اگر از کاربران آیفون هستید، رعایت نکات این مقاله از سردرگمی و زمان زیادی برای شما صرفه جویی می کند.