نرخ دلار ۱۴۰۱/۱۱ جولای قابل مذاکره است؟


بازار آزاد دلار نسبت به پنج شنبه گذشته جهش قیمتی زیادی داشته و به سمت کانال قیمتی جدید حرکت می کند. در حال حاضر دلار بازار با ۰.۰۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۲۷۵۹۹ دلار رسیده است. شکست مذاکرات دوحه و عدم انعقاد قرارداد همکاری منجر به بازگشت دلار به مسیر رشد شد.

اینستاگرام Kamapress را برای به‌روزرسانی سریع‌تر در داغ‌ترین بازارهای دلار و ارز دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش خبرگزاری کامپرس، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اواسط هفته گذشته به این کشور سفر کرد و امید به انعقاد توافق هسته ای به کاهش شدید دلار کمک کرد. با این حال، روز پنجشنبه برخی از مقامات اروپایی و آمریکایی از مذاکرات برجام و اجرای این توافق ابراز نارضایتی کردند که بار دیگر موجب افزایش ارزش دلار شد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

البته امروز خبر بلومبرگ منتشر شد و به نظر نمی رسید بازار ارز چندان توجهی به آن نداشته باشد. بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد پس از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در پایان ماه جاری، مذاکرات برای رفع تحریم ها علیه ایران در دوحه قطر ادامه خواهد یافت.

مجید تخت روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: دور بعدی مذاکرات پس از مذاکرات دوحه بر عهده اتحادیه اروپا خواهد بود. اگر آمریکا در توافق جدی باشد، این موضوع دور از دسترس نخواهد بود.

امروز پوند و یورو به میزان قابل توجهی افزایش یافته اند. نرخ یورو نیز با ۲.۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۳۴ هزار و ۲۵۰ تومان رسید. پوند با ۲.۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۳۹ هزار و ۹۵۰ تومان رسید.

اطلاعات کلی:

صادرکنندگانی که مرتکب تخلف شوند چه مجازاتی دارند؟

برخی از صادرکنندگانی که در سال های اخیر ارز اعطایی دریافت کرده اند، تعهدات ارزی خود را انجام نداده اند. این مشکل منجر به مجازات صادرکنندگانی شده است که دلارهای آمریکا صادراتی را به کشور پس نداده اند. با توجه به میزان تعهدات ارزی، مجازات این جرم جزای نقدی، ممنوعیت کسب و کار از یک تا ده سال، ابطال کارت بازرگانی و حبس است.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: