نرخ ۱۴۰۱/ دلار در ۲۹ تیرماه در بازار ارز ثابت است


دلار آمریکا در بازار آزاد امروز افزایش یافت. دلار در بازار ترکیبی با ۰.۰۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به بالاترین رقم ۲۷۷۷۱ تومان رسید. در حال حاضر عرضه بیش از تقاضای بازار است، بنابراین نرخ دلار آمریکا تغییر چندانی نمی کند.

برای دسترسی سریع به اخبار داغ بازار ارزاینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

کماپرس به نقل از ایبنا، تحقیقات میدانی نشان می دهد که نرخ ارز به ویژه دلار و یورو همچنان در حال کاهش است. اخیراً بانک مرکزی دستورالعملی به صادرکنندگان صادر کرده است که اجازه خرید و فروش ارز در سراسر کشور را به آنها داده است که منجر به افزایش چشمگیر عرضه و تعدیل شاخص ارزی شد. چند هفته پیش نرخ دلار در بازار آزاد رشد سریع و قابل توجهی داشت و حتی به مرز ۳۴ هزار تومان هم رسید. اما بخشنامه جدید بانک مرکزی روند بازار ارز را معکوس کرد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

این اقدام بانک مرکزی بدون معامله ارز باعث تعمیق فضا برای معاملات رسمی در بازار ارز و محدود شدن معاملات غیررسمی و دلالی شده است. چنین دستوراتی از سوی بانک مرکزی باعث شد که دلالان در بازار ارز مانند فروشنده به نظر برسند و دلار را برای مدت طولانی نگه ندارند. دلالان بازنده نیز به دنبال احساسات و افزایش قیمت دلار هستند. در واقع با انتشار اطلاعات منفی و نادرست سعی در کاهش ارزش این ارز دارند. این در حالی است که روند بازار نشان می دهد که این گروه از معامله گران آسیب دیده موفق نبودند و نتوانستند جلوی روند نزولی دلار آمریکا را بگیرند.

نرخ یورو امروز با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به دو روز گذشته به مرز ۳۲ هزار و ۱۵۰ تومان رسید. در مقابل، نرخ پوند با افزایش ۰.۷ درصدی برابر با ۳۸ هزار و ۲۷۰ تومان بود.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: