نقشه جهانی جدید کتابی است که شما را تغییر خواهد داد


نقشه جهانی جدید کتابی است که شما را تغییر خواهد داد

خبر دادن گلو خوشحالم که چنین کتابی به زودی به فارسی ترجمه خواهد شد.

این کتاب یکی از آن کتاب هایی است که نگاه ما به جهان را تغییر می دهد. بعد از خواندن این کتاب و چنین کتابی اتفاقات جالبی در زندگی رخ می دهد.

بیشتر گزارش‌ها و تحلیل‌های رسانه‌ها به عنوان یک شوخی و برای شما خالی از آب در می‌آیند. اگر این کتاب را بخوانید کمتر با خبرها کنار می آیید، چون متوجه می شوید که چقدر در مورد مزخرفات در قسمت هایی صحبت می شود.

مثلا زمستان آینده در اروپا چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اروپا چگونه نیازهای گاز خود را تامین خواهد کرد، آینده اروپا و گاز طبیعی به کجا می رود؟

اگر روسیه به اروپا گاز صادر نکند، به کجا خواهد رفت و گاز مایع چه نقشی در این روابط خواهد داشت؟

این کتاب به آینده ما نگاه می کند و سعی می کند نشان دهد که جهان در سال های آینده به کجا خواهد رفت، حداقل تا سال ۲۰۵۰. چگونه از انرژی استفاده کنیم؟

جنگ بین کشورها چگونه پیش خواهد رفت؟ وضعیت بنیادگرایی در خاورمیانه چگونه خواهد بود و ظهور ناسیونالیسم چگونه بر روابط سیاسی تأثیر می گذارد؟

متاسفم که بگویم ما خوانندگان ایرانی با خواندن بخش‌هایی از کتاب، اغلب از خود می‌پرسیم که چه نقشی در جهان بازی خواهیم کرد و آیا برنامه‌هایی برای جهش اقتصادی مانند گرجستان، چین یا کره جنوبی خواهیم داشت؟ مثل قطر؟

این کتاب به خوبی نشان می دهد که بسیاری از کشورهای جهان مراحلی را طی کرده اند که ما هنوز در ابتدای آن مراحل هستیم.

به عنوان مثال، صنعت خودروسازی جهانی به سمت خودروهای برقی و خودران می رود و ما چندین دهه است که آنها را مونتاژ می کنیم. و آن هم به بدترین شکل

البته ینده هم برای ما و هم برای دیگر کشورهای دنیا پر از فرصت است و آن کشور برنده ای است که قدر فرصت هایش را دانسته و به قول نویسنده کتاب «راه باریک آزادی» وارد کریدور شده است.

کتاب جدید نقشه جهان را به صورت فیزیکی می توانید در این لینک دریافت کنید.

معرفی بیشتر کتاب را اینجا بخوانید

انتهای پیام

نویسنده: رضا ساکی

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا دیدن