نقش اصلی قاسم ایران در سامانه کنترل هوشمند ناوگان ایرانسل


نقش اصلی قاسم ایران در سامانه کنترل هوشمند ناوگان ایرانسل

برخی از غذاها و داروهایی که ما هر روز استفاده می کنیم تا رسیدن به دست مصرف کنندگان راه زیادی را طی کرده اند. به این ترتیب کامیون های مخصوص این مواد را از کارخانه به نقاط مختلف حمل می کنند.

شاید تعجب کنید که شرکت های مواد غذایی و دارویی چگونه این ماشین ها را کنترل می کنند. آیا در صورت خراب شدن غذا یا دارو در حین انتقال به مقصد، به شرکت ها اطلاع داده می شود؟

در حالی که در چند دهه گذشته رویکرد واحدی برای برخورد با چنین مواردی وجود نداشته است، امروزه فناوری راه حل های عملی و جامعی را ارائه می دهد که به کسب و کارها اجازه می دهد تا به راحتی ابعاد مختلف عملکرد ناوگان را زیر نظر داشته باشند.

یکی از این راهکارها که در سال های اخیر در بین کسب و کارها رواج پیدا کرده، سیستم مدیریت هوشمند ناوگان است.

کاسم ایران یکی از مجموعه هایی است که از این سیستم برای بهبود گردش کار خود استفاده کرده است. با مطالعه تجربیات این شرکت با این سیستم و نقش آن در بهینه سازی حمل و نقل مواد غذایی بیشتر آشنا شوید.

کاسم شرکت معرفی شرکت ایرانی

کاسم ایران شرکتی متعلق به گروه صنعتی مینو است. این گروه فعالیت خود را در سال ۱۳۳۸ با واردات و توزیع شیر و غذای کودک آغاز کرد و امروزه این گروه توزیع کننده انحصاری ۲۰ شرکت تولید کننده مواد غذایی، قنادی، شکلات، نوشیدنی و نوشابه و ۴۲ شرکت دارویی با تولید بیش از ۱۵۰۰ محصول می باشد.

قاسم ایران به دلیل سابقه قابل توجه خود در صنعت توزیع، هم اکنون یکی از ۵ توزیع کننده برتر کالاهای مصرفی و یکی از بزرگترین شبکه های توزیع مویرگی در ایران است.

چالش ها و نیازهای کاسم ایران در بخش حمل و نقل

قاسم ایران ناوگان بزرگ و عرضه روزانه کالاهای زیادی داشت، بنابراین نیاز به یک سیستم واحد بود.

  • اطلاعات فوری در مورد موقعیت جغرافیایی ناوگان خود دریافت کنید.
  • وزن هر وسیله نقلیه را کنترل کنید تا احتمال سرقت را کاهش دهید.
  • با کنترل وسایل نقلیه از سرقت جلوگیری کنید.

تمامی این نیازها باعث شده است تا مدیران شرکت به دنبال راه حل های محلی برای رسیدن به اهداف خود باشند. بعد از تحقیق و کاوش تصمیم گرفتند از سیستم هوشمند مدیریت ناوگان ایرانسل برای رفع مشکل استفاده کنند. مشارکت قاسم ایران ایرانسل با این سازمان با ۵۰ خودروی مجهز این شرکت به سیستم هوشمند مدیریت ناوگان آغاز شد، اما این راهکار دقیقا چیست و چه فرصت هایی را در اختیار کسب و کارها قرار می دهد؟

آشنایی با سیستم مدیریت هوشمند ناوگان ایرانسل

سیستم مدیریت ناوگان هوشمند یک راه حل جامع و یکپارچه است که می تواند برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل تمام اطلاعات قابل اندازه گیری خودرو استفاده شود.

این اطلاعات به کسب و کارها کمک می کند تا بر آمارهای دقیق تکیه کنند و بر اساس آنها تصمیمات بهتری بگیرند تا به درک جامعی از وضعیت ناوگان دست یابند. سیستم کنترل هوشمند ناوگان ایرانسل از سه جزء اصلی سخت افزار (حسگرها)، پلت فرم انتقال داده و تابلوی کنترل تشکیل شده است.

این سیستم دارای ماژول های مختلفی است از جمله:

  • خودرو را کنترل و موقعیت یابی کنید
  • تحلیل رفتار راننده
  • کنترل دمای اتاق بار
  • وزن بار را بصورت آنلاین اندازه گیری کنید
  • مدیریت مصرف سوخت

سامانه مدیریت ناوگان ایرانسل در کاسم ایران

راهکارهای سازمانی ایرانسل می داند که کاسم از وضعیت شرکت پخش ایرانیان آگاه است و نیاز اصلی این مجموعه مجهز شدن به خدمات ردیابی و استقرار است. به همین دلیل، او ابتدا حسگرهای این سیستم را بر روی خودروهای شرکتی نصب کرد تا مدیران خودروها بتوانند مکان فعلی ناوگان خود را بدانند و در صورت مفقود شدن یا دزدیده شدن وسایل نقلیه، به سرعت مکان یابی آنها را پیدا کنند.

علاوه بر این، مدیران شرکت برای تعیین محدوده جغرافیایی در سیستم، عملیات پارک، اطلاعاتی در مورد استفاده از وسایل نقلیه در سیستم مدیریت ناوگان از قبیل مسافت پیموده شده، سرعت، خط، وزن و … درخواست می کنند.

در دسترس بودن این اطلاعات به مدیران این امکان را می دهد که همیشه دید جامعی از عملکرد ناوگان داشته باشند و مشکلاتی مانند سرقت محموله، سرعت غیرمجاز و انحراف از جاده اصلی را در اسرع وقت شناسایی و برطرف کنند.

استفاده موفق کاسم از سیستم کنترل ناوگان ایرانسل ایرانسل باعث شده تا این شرکت در برنامه های خود برای تجهیز ناوگان توزیع سرد به حسگرهای دما از دیگر ماژول های سیستم مدیریت هوشمند ناوگان خود استفاده کند.

این سنسور به شما این امکان را می دهد تا دما و رطوبت یخچال خودرو را از راه دور کنترل کنید تا از فساد و آسیب مواد غذایی جلوگیری کنید.

یاریا یکی دیگر

در زمان ما، توزیع غذا و دارو به یک صنعت گسترده و پیچیده تبدیل شده است. بنابراین تنها داشتن یک ناوگان خودرو کافی نیست، بلکه باید با تکنولوژی روز مانند سیستم مدیریت ناوگان، این خودروها را به طور کامل کنترل کرد.

تجربه همکاری کاسم با ایران و راهکارهای سازمانی ایرانسل حاکی از آن است که می توان به مزایای سیستم مدیریت ناوگان ایرانسل مانند موقعیت مکانی، تغییرات دما و وزن محموله پرداخت.

تبلیغات در گلونی