نمایشگاه ها و گردهمایی ها در شهر کرمان بدون پروتکل در حال برگزاری است – خبرگزاری مهر ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه استان ها: یک هفته از قرمز شدن وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان می گذرد و بر اساس آمار منتشر شده از این بیماری، در جدیدترین نقشه هر روز بر تعداد بیماران سرپایی و بستری افزوده می شود. کرونا فقط استان کرمان فهرج در سمت چپ بیشترین مناطق این ایالت به رنگ آبی هستند و بخش های قابل توجهی از پرجمعیت ترین شهرهای ایالت به رنگ های قرمز و نارنجی هستند.

رعایت پروتکل مبارزه با کووید ۱۹ سه عامل محدودیت و تصمیم گیری، واکسیناسیون و مدیریت هوشمند را در نظر می گیرد که بر اساس آخرین آمار ۲۵۰ هزار نفر در استان کرمانی واکسینه نشده اند. اینکه ۲۵۰ هزار نفر بالای ۱۲ سال واکسینه نشده اند، نوبت سوم کامل نشده است و روند تزریق دوز چهارم و یادآوری خیلی مهم نیست.

روز گذشته مدیریت استان کرمان شایعات مربوط به محدودیت‌های ویروس کرونا را تکذیب کرد و بر اساس این تصمیم از محدودیت‌های ویروس کرونا استفاده کرد. گرفتن از ستاد مبارزه با کرونا، نیروی انتظامی و شهروندان درخواست می شود اقدامات رسمی و پیگیری محدودیت های اعمال شده از سوی رسانه های رسمی را انجام دهند.

تجمع بدون استفاده از ماسک

اما پاسخ به این سوال که چرا چنین شایعاتی وجود دارد را می توان با نگاهی گذرا به شهر کرمان یافت. اگر از پروتکل سختگیرانه کرونا در یک شهر ایالت قرمز چشم پوشی کنیم، تنها انتظار اساسی برای کنترل وضعیت موجود و سرکوب کرونا در ایالت رعایت استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات غیرضروری است.

برگزاری نمایشگاه و گردهمایی در کرمان بدون رعایت پروتکل

اما عجیب این است که تجمعات غیرضروری همچنان در حال برگزاری است و بسیاری از اجتماعات مانند باشگاه های ورزشی، مراسم ختم، عروسی، همایش ها و نمایشگاه ها نه تنها فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند، بلکه افرادی که از ماسک و ماسک استفاده نمی کنند نیز ممنوع هستند. . نمی تواند

نماد این معضل نمایشگاه این روزها در کرمان است که شاهد ورود افراد زیادی به سالن های بدون ماسک و بدون تهویه در مکانی پوشیده از چادر هستیم. در این نمایشگاه اکثر شهروندان و شرکت کنندگان پروتکل را رعایت نمی کنند، به ندرت از ماسک استفاده می کنند و این سوال پیش می آید که چرا کنترلی وجود ندارد؟

اکثر مردم و غرفه داران پروتکل را رعایت نمی کنند و به ندرت از ماسک استفاده می کنند، که این سوال را مطرح می کند که چرا نظارتی وجود ندارد.

اکنون طبق نقشه تاج منتشر شده توسط منابع رسمی کرمان قسمت این استان اولین استان درگیر موج هفتم است و این استان قرمز رنگ شده است، از مجموع ۳۱ فوتی تاکنون ۳ نفر مربوط به استان کرمانی بوده و ۸۱ نفر از یک هزار و ۱۶۴ نفر بستری شده در ۲۴ ساعت گذشته کرمانی هستند.

محمد مسلمی یکی از شهروندان کرمانی به خبرنگار مهر گفت: با خانواده برای دیدن این نمایشگاه رفتیم اما آن زمان کرمان قرمز است. با وضعیت قرمز، رعایت نکردن پروتکل، رعایت فاصله، حتی شرکت بدون ماسک در نمایشگاه، ویروس کرونا را به شهرهای دیگر نیز سرایت کرد.

اکثر غرفه داران بدون نقاب هستند

وی افزود: شهروندان کرمانی که شهر را سرخ رنگ می دانند اغلب بدون ماسک در نمایشگاه شرکت کردند و به همه ما هشدار دادند که موج هفتم جدی نیست و ویروس کرونا تمام شده است.

وی از مسئولان شهرستان کرمان خواست حداقل از ورود افراد بدون ماسک به این نمایشگاه جلوگیری کرده و بر برگزاری اینگونه تجمعات نظارت دقیق داشته باشند.

همکاری برای عادی سازی مردم

معاون مرکز کنترل کرونا استان کرمان در عین حال درباره رعایت پروتکل ها گفت: این موضوع به سه پارامتر رنگ آمیزی، واکسیناسیون و مدیریت هوشمند بستگی دارد و مردم باید برای مدیریت عادی همکاری لازم را داشته باشند.

رحمان جلالی افزود: هرگونه محدودیت در ارتباط با کرونا باید توسط سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یا معاونت سیاسی استان اطلاع رسانی شود.

وی از مردم خواست واکسیناسیون خود را تمام کنند و موضوع استفاده از ماسک دهان را در دستور کار قرار دهند.

اما استفاده از ماسک در مراکز تجمع کرمان چندان خوب نیست و روند ابتلا به ویروس کرونا در استان کرمان همچنان ادامه دارد.

در ۲۴ ساعت گذشته ۳ نفر فوت و ۸۱ نفر بستری شدند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان امروز در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۱ مورد جدید در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند.

سعید سحابی افزود: ۴۶ نفر در کرمان، ۵ نفر در رفسنجان، ۱۵ نفر در جیرفت، ۲ نفر در بم و ۱۳ نفر در سیرجان بستری شدند.

وی افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در کرمان هم اکنون ۱۸۱ نفر است که تحت درمان تخصصی هستند و اکثر این افراد واکسینه نشده اند.

تعداد مبتلایان به کرونا در کرمان در حال حاضر ۱۸۱ نفر است که تحت درمان تخصصی هستند و اکثر این افراد به طور کامل واکسینه نشده اند.

سحابی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ نفر در کرمان، ۲ نفر در کرمان و یک نفر در جیروف جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان ویروس کرونا به ۵ هزار و ۶۷۷ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: دو میلیون و ۳۴۶ هزار و ۴۵۲ نفر بالای ۱۲ سال نوبت اول، ۲۰۷ هزار و ۲۱۸ نفر نوبت دوم، ۸۹۷ هزار و ۳۸۷ نفر نوبت سوم و ۲۷ هزار نفر نوبت چهارم دریافت کردند.

وی از مردم خواست برای واکسیناسیون به مراکز واکسیناسیون مراجعه و استفاده از ماسک را در دستور کار قرار دهند.

ویروس کرونا در کرمان در حال گسترش است و شاهد تجمعات غیرضروری هستیم که مردم محدودیت های اولیه مانند استفاده از ماسک را اجرا نکرده اند و نیازی به نظارت بر اجرای پروتکل های اجرا شده در استان نیست. استان