نواک: سفر بردی محمداف به مسکو نشان می دهد که روابط روسیه و ترکمنستان در حال تقویت است.


به گزارش خبرنگار منطقه ای خبرگزاری فارس، در این بازدید «سردار بردی. محمدافالکساندر مسکو رئیس جمهور ترکمنستان نوواکمعاون نخست وزیر روسیه با شهیم عبدالرحمنوف معاون نخست وزیر ترکمنستان دیدار و گفتگو کرد.

نواک در این دیدار گفت که تصمیم رئیس جمهور منتخب ترکمنستان برای اولین سفر رسمی خارجی خود به روسیه راه تقویت بیشتر روابط ترکمنستان و مسکو را تایید می کند.

معاون نخست وزیر روسیه خاطرنشان کرد که مجتمع سوخت و انرژی نقش مهمی در همکاری های اقتصادی دو کشور ایفا می کند. کشورها. “

وی افزود: ترکمنستان دارای ذخایر قابل توجه گاز طبیعی است و گازپروم از طریق این خط لوله با گاز ترکمنستان با موفقیت همکاری می کند و قرارداد فروش گاز ترکمنستان در اول جولای ۲۰۱۹ امضا شد.

نواک گفت: «علاوه بر این، روسیه خدمات حمل و نقل نفت را به ترکمنستان ارائه می دهد، در بخش نفت تعامل دارد و برای بازسازی تاسیسات برق ترکمنستان تلاش می کند.

وی افزود: روسیه و ترکمنستان نیز فرصت بسیار خوبی برای افزایش جریان کالا به شرق کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب دارند.

این مقام روسی ادامه داد: در حال حاضر شرکت های روسی در زمینه مشارکت در پروژه برقی سازی خطوط ریلی و ارتقای زیرساخت های ریلی ترکمنستان به طور فعال با شرکت های ترکمنستانی همکاری می کنند.

نواک گفت: با همکاری می توانیم مشکل جذب محموله های ترانزیتی را حل کنیم و به طور کلی ظرفیت ترانزیتی ترکمنستان را کشف کنیم.

وی از هیئت ترکمنستان برای بازدید از بیست و پنجمین مجمع بین المللی اقتصاد دعوت کرد پترزبورگ وی همچنین از هیات ترکمنستان برای حضور در دومین مجمع اقتصادی خزر و مجمع انرژی روسیه در پاییز امسال دعوت کرد.

پایان پست الکترونیکی /.
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید