نوجوانان مشکل دار، فرزندان دنیای سایبری هستند، نه آموزش


تقوی مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت گفت: در چند سال گذشته ویروس کرونا فرزندان این مرز و بوم را مجبور به ورود به دنیای آنلاین کرده است. این نسل نه فرزندان آموزش و پرورش، بلکه فرزندان فضای مجازی هستند و در اغتشاشات اخیر کشور شاهد حضور نوجوانان و جوانان در کف عرصه بوده ایم.

به گزارش خبرگزاری «فارس»، مشاور امور دینی رئیس جمهور گفت: در چند سال اخیر تاج، فرزندان این مرز و بوم را مجبور به ورود به فضای مجازی کرده است. این نسل فرزندان آموزش و پرورش نیستند، بلکه فرزندان فضای مجازی هستند.

حجت الاسلام سید رضا تقی مشاور رئیس جمهور در امور دینی امروز در جمع ائمه جمعه، روحانیون و طلاب استان بوشهر در خصوص درک تفسیر همایش جهاد گفت: قدرت و سختی تنفس، مانند تعبیر جهاد است. ” جهاد پدیده های مختلفی از جمله فرهنگی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی دارد. امروز اما در عرصه جهاد تفسیری، نوعی جهاد فرهنگی هستیم.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی افزود: اگر جهاد تبیینی نباشد جهاد شمشیر از بین می رود، در واقع جهاد شمشیر یک جهاد تبیینی است مثل ماجرای عاشورا. “

وی با اشاره به تمرکز دشمن بر ارزش های دینی و فرهنگی و در نتیجه نفوذ در ذهن، گفت: تمام تلاش دشمن این است که ذهن را به خود مشغول کند. دشمن با تمام توان بیرون آمده است زیرا معتقد است با تفکر ضدغربی مواجه است.

توقی در خصوص عواقب کرونا تصریح کرد: کرونا در چند سال اخیر باعث شده تا کودکان این منطقه بتوانند از فضای مجازی استفاده کنند. این نسل نه فرزندان آموزش و پرورش، بلکه فرزندان فضای مجازی هستند و در اغتشاشات اخیر کشور شاهد حضور نوجوانان و جوانان در کف عرصه بوده ایم.

مشاور رئیس جمهور در امور دینی با اشاره به حضور روحانیون در تمام صحنه ها در طول ۴۳ سال پس از انقلاب، گفت: افرادی که در طول ۴۳ سال از انقلاب، مردم را روی صحنه نگه داشته اند، روحانیت هستند. تأثیرگذارترین و قدرتمندترین جریانی که می تواند در جامعه اثرگذار باشد، روحانیت است و ما اهل خروج از صحنه نیستیم.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور، اقدام دشمن را تخریب جمهوری اسلامی و تخریب هویت نظام با بدنام کردن، شایعه پراکنی و برچسب زدن به آن خواند. مفسد و بی اعتمادی به مسئولان، تغییر دیدگاه مردم، تشویق به تخطی از هنجارها، بزرگ نمایی از ضعف ها، نادیده گرفتن خدمات و دستاوردها، محورهای کاری امروز دشمن است.

وی همچنین با اشاره به ویژگی های ناآرامی های اخیر در کشور خاطرنشان کرد: برخلاف سال های گذشته شعار اقتصادی، حمله به نهادهای مذهبی مانند راهبان، کلیساها و مساجد، تمرکز بر کشتار زنان و دخالت نوجوانان و جوانان وجود ندارد. . اغتشاشات از جمله ویژگی های اغتشاشات اخیر در کشور است.

تقی خطاب به اقتدار ایران اسلامی گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران با موشک‌ها، سلاح‌های هسته‌ای، ماهواره‌ها و نیروهای دفاعی قدرتمند خود به چنان قدرتی رسیده است که به آمریکا اجازه مشارکت در برنامه جامع مشترک را نمی‌دهد. اقدام، این قدرت ایران است.