هشدار به بیماران تنفسی پس از اولین بارندگی پاییزی


به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حبیب های معاون پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: از یک ماه پیش با پیک ابتلا به عفونت های حاد تنفسی، کرونا و آنفولانزا در استان مواجه هستیم. و به خوبی به استان های ما خدمت کرد.»

وی در ادامه گفت: با توجه به شرایط جوی استان، وضعیت آلاینده های زیست محیطی در بیماری های تنفسی افزایش یافته است، لذا به تمامی بیمارستان های وابسته به دانشگاه اعلام شده است تا در صورت بروز مشکلات تنفسی با توجه به اولین بارندگی های پاییزی آماده باشند. .

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: به همه بیمارستان ها اعلام کرده ایم که اکسیژن، تجهیزات لازم و داروهای آماده برای چنین اورژانسی داشته باشند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه ظرفیت بیمارستان ها نامحدود نیست، از مبتلایان به بیماری های تنفسی درخواست می شود در اولین بارندگی های پاییزی از منازل خارج نشوند و تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان ها از سطح خدمات بیشتر نشود. می تواند خدمات مناسب را به آنها ارائه و ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری «فارس»، بسیاری از مردم به دلیل غلظت آلاینده ها در هوا طی سالیان متمادی دچار بیماری های تنفسی شده و پس از اولین بارندگی به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه می کنند.

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی خوزستان از امروز اولین بارندگی در استان می بارد و پیش بینی می شود در برخی نقاط تا روز پنجشنبه ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید