هشدار جدید کرونا/ ۶۹۴ بیمار در ۴۸ ساعت گذشته – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، کشور با کاهش ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلب همراه بوده و مرگ و میر روزانه به صفر رسیده است. ناندمی لطفا به من ۱۹ بدهید. با این حال افزایش اخیر ابتلا به این بیماری زنگ خطری برای موج جدید این بیماری در کشور است.

استاد حمید سوری اپیدمیولوژیست ها دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در واکنش به عادی شدن بیماری عروق کرونر در کشور گفت: چه زمانی می توان گفت که طاعون متوقف شده یا متوقف شده است؟ ناندمی حداقل دو مرحله از این بیماری سپری شده و مورد جدیدی وجود ندارد. از آنجایی که این اتفاق نیفتاده است، باید پیشرفت بیماری های عفونی را زیر نظر داشته باشیم. همچنین در کشور ما که سیستم تشخیصی فعال نداریم، تعداد آزمایشات کاهش یافته و تصویر واضحی از شیوع عفونت در کشور وجود ندارد.

آمار روزانه کرونا افزایش یافته است

این روزها مدام هر روز بر طبل شادی مرگ ۰ نفر می کوبند اما وزارت بهداشت هر روز گزارشی از وضعیت بیماری عروق کرونر در کشور می دهد که متاسفانه آمار مبتلایان را افزایش می دهد. در ۴۸ ساعت گذشته ۶۹۴ بیمار جدید ثبت شد М..

در ۴ تیر ۱۴۰۱ بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی، ۲۹۷ بیمار جدید مبتلا به کاو ۱۹ در کشور شناسایی شدند که ۴۰ نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند.

در ۴ تیر ۱۴۰۱ تعداد ۳۵۲ بیمار جدید که ۱۹ نفر آنها ۱۹ نفر بودند در کشور شناسایی شد که ۵۴ نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند.

اگر ۴۸ ساعت به این آمار نگاه کنیم، روند رشد تصادفی را می بینیم. تعداد مبتلایان در هفته گذشته به زیر ۵۰ نفر کاهش یافته است.

شاید اگر این آمارها را نادیده بگیریم، سیگنال موج جدیدی از بیماری را نخواهیم شنید.

بر اساس چیزی که از صفر شروع کردید ناندمی کرونا متوجه شد М.وقفه دو تا سه هفته ای با افزایش عوارض و مرگ و میر صلح بیماران. انتظار می‌رود در هفته‌های آینده با ادامه افزایش بیماری‌های قلبی عروقی در کشور، تعداد قربانیان افزایش یابد.

تعداد پذیرش در بیمارستان ها نیز در روزهای ۱۴ و ۱۴ تیرماه افزایش یافت. در ۴ جولای، ۴۰ نفر به بیمارستان منتقل شدند و در ۲۵ جولای، این تعداد به ۵۴ افزایش یافت.

به گفته سوری، در حال حاضر خطر شیوع و ناقل در کشور ما افزایش یافته است. نظام سلامت باید برای رسیدگی به این موضوع آماده باشد. نیاز به افزایش تعداد آزمایش‌ها، افزایش کنترل‌های مرزی هوایی و زمینی و نظارت، شناسایی و واکنش به شیوع احتمالی وجود دارد.

این اپیدمیولوژیستوی گفت: باید به سطح امنیت عمومی نگاه کنیم، اگر به اوج جدیدی رسید، سطح امنیت عمومی برای تحمل آن کافی است. به مرور زمان کم می شود و بر تعداد افراد حساس اجتماعی افزوده می شود و در نتیجه ممکن است شاهد اوج بعدی باشیم.

ماسک ها را بردارید

یکی از دلایل افزایش تعداد مبتلایان در روزهای اخیر ممکن است عادی سازی و صدور پروتکل های پزشکی از جمله حذف ماسک باشد.

به دنبال شایعاتی از ستاد ملی کرونا مبنی بر اینکه مردم می توانند بدون ماسک به بیرون بروند، شایعه شد که کرونا برنده شده است. М.. متخصصان پزشکی بر این باورند که وضعیت عروق کرونر، برداشتن ماسک را در این زمان غیرممکن می کند.

عباس شیراوجن، سخنگوی مرکز ملی تاج و تخت گفت که نیازی به استفاده از ماسک در بیرون نیست.

وی در توضیح دلایل این تصمیم گفت: شهروندان نمی خواهند در گرمای تابستان چنین مشکلاتی ایجاد کنند.

در روزهای اخیر به ویژه در دو روز گذشته ۶۹۴ نفر جدید وارد شده اند. М. افزایش تعداد پذیرش در بیمارستان ها همچنین هشدار دهنده موج جدیدی از بیماری در کشور است. بنابراین وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.