هشدار سیل قرمز؛ جنوب ایران باید آماده باشد


از پایین صفحه اصلی و داخل خرید کنید

هشدار سیل قرمز؛ جنوب ایران باید آماده باشد

خبر دادن گلو سازمان هواشناسی و محیط زیست برای بارندگی، بارش شدید باران، رعد و برق، وزش باد شدید و سیلاب از بعدازظهر دوشنبه ۱۲ تا ۱۵ مردادماه تا بعدازظهر پنجشنبه هشدار قرمز داد.

این وضعیت جوی روز دوشنبه در سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق و شمال هرمزگان در روز سه شنبه، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و نیمه جنوبی فارس در روز چهارشنبه، استان کرمان خواهد بود. پنج شنبه در سیستان، بلوچستان و نیمه جنوبی فارس اوج و اوج پیش بینی می شود.

با توجه به این خطر، خطر سیل، طغیان رودخانه ها، طغیان گسترده، جاری شدن سیل خانوارها در مناطق آسیب پذیر، آسیب به ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، تخریب پل ها، بسته شدن جاده ها، خسارت به تولیدات کشاورزی و شکستگی درختان وجود دارد. و تیرهای برق پیش بینی شده است. .

به مناطق جنوبی کشور هشدار داده می شود که از خطر سیل آگاه باشند

برای مشاهده نقشه های هشدار در اندازه واقعی روی بالا کلیک کنید.

لازم به ذکر است که هشدار قرمز بالاترین سطح هشداری است که انتظار می رود یک پدیده جوی خسارات قابل توجهی ایجاد کند. لذا با صدور اخطار قرمز از سوی سازمان هواشناسی به سازمان های مربوطه ابلاغ می شود تا نسبت به کاهش خسارات ناشی از پدیده جوی اقدام کنند.

این بدان معناست که حمل و نقل زمینی و هوایی ممکن است با تأخیر مواجه شود، جاده ها بسته شود، برق قطع شود و جان و مال شهروندان در خطر باشد.

مردم باید برنامه های خود را تغییر دهند و اقداماتی را برای محافظت از خود و دارایی خود انجام دهند.

پیش بینی هواشناسی را در این لینک بخوانید

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا دیدن

کد خبر: ۲۷۱۸۸۰ ساعت خبر: ۱۶:۱۵