هنگام نوشیدن آب باعث حالت تهوع می شود


حالت تهوع یک احساس مبهم و ترسناک در معده است که باعث می شود استفراغ را دوست داشته باشید. آنها می توانند ناشی از ویروس ها ، بیماری های دستگاه گوارش ، حاملگی یا حتی بوی نامطبوع باشند. حالت تهوع یک ناراحتی معده است که اغلب قبل از استفراغ رخ می دهد. استفراغ عبارت است از تخلیه محتویات معده به صورت داوطلبانه یا داوطلبانه از طریق دهان.

هنگام نوشیدن آب باعث حالت تهوع می شود

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ بیماری نیستند ، اما علائم بسیاری از بیماری ها هستند ، مانند:

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف اتومبیل یا بیماری دریایی)

مراحل اولیه بارداری

یوتا ناشی از مواد مخدر است

درد شدید

استرس عاطفی (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت ها (مانند “آنفولانزای معده”)

خوردن زیاد

واکنش به برخی بوها یا بوها

حمله قلبی

ضربه مغزی

تومورهای مغزی

زخم

برخی از انواع سرطان

خوردن زیاد یا سایر اختلالات روانی

به آرامی معده را از بین ببرید (بیماری که در افراد مبتلا به دیابت مشاهده می شود)

سم یا الکل بزرگ بسوزانید

ایلئوس

پیوست

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. برای کودکان ، استفراغ معمولاً به دلیل عفونت های ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی (بیماری حرکتی) ، خوردن بیش از حد یا کمتر از رژیم غذایی ، سرفه یا انسداد روده و بیماری هایی است که کودکان مبتلا به تب بالا دارند. تهوع یا استفراغ می تواند علت باشد. نمایش هنگامی که کمی بعد از غذا ظاهر می شود ، حالت تهوع یا استفراغ می تواند ناشی از مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط داخلی معده) ، بیماری یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ تا هشت ساعت بعد از غذا نیز می تواند مسمومیت غذایی را نشان دهد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، می توانند مدت زمان بیشتری طول بکشد تا علائم را ایجاد کنند. استفراغ معمولاً بی ضرر است ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. برخی از نمونه های بیماری های جدی که می توانند باعث تهوع یا استفراغ شوند عبارتند از: ضربه مغزی ، مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی. مشکل دیگر کم آبی است. خطر کم آبی در بزرگسالان کمتر است ، زیرا معمولاً علائم کم آبی بدن (مانند تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص می دهند. اما کودکان کم سن بیشتر احتمال دارد دچار کم آبی شوند ، به ویژه اگر اسهال نیز داشته باشند ، زیرا اغلب نمی توانند علائم کم آبی را منتقل کنند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، دچار کم آبی می شوید. تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، با این حال ، نوشیدن زیاد می تواند با ناراحتی معده بدتر شود. وقتی احساس خستگی می کنید مایعات بنوشید. اگر آب معده به طور مستقیم به شما آسیب می رساند ، چای یا آبی که دیافئین ندارد را با برش های میوه تازه امتحان کنید. اغلب استفراغ در دوران بارداری می تواند ناشی از عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد که در زنان باردار معمول است.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

مصرف مایعات ، از جمله آب را کمی افزایش دهید

یک وعده غذایی را در طول روز به جای سه وعده غذایی بزرگ بخورید.

آهسته غذا بخورید.

از غذاهایی که هضم نمی شوند خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی را بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه به شرطی که غذا بخورید.

تنفس عمیق یکی از روشهای مدیتیشن است. اما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید تا حالت تهوع ناشی از استرس جایگزین شود. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی نفس بکشید. این کار را چند بار تا حالت تهوع تکرار کنید.

لیموها حاوی اسید سیتریک هستند ، یک ترکیب طبیعی که تصور می شود به هضم غذا و آرامش معده کمک می کند. سعی کنید آب لیمو تازه فشرده را به آب اضافه کنید و آن را در طول روز بمکید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست است ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند روده های شما را تحریک کند. با این حال ، مصرف بیش از حد آب لیمو در زمان کوتاه می تواند احساس گیجی بیشتری در شما ایجاد کند. استنشاق آب لیمو معطر مانند ریختن آب لیمو می تواند حالت تهوع را تسکین دهد.

برای رفع حالت تهوع ، کمی زنجبیل تازه بریزید. همچنین می توانید زنجبیل بنوشید

طبق تحقیقات ، استنشاق اسانس نعناع یا برگ نعناع تازه نیز می تواند سرگیجه را کاهش دهد.

گاهی درمان سردرگمی فقط یک امر اساسی است. هرچه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، حالت تهوع بیشتری احساس خواهید کرد. سعی کنید با انجام کارهای خفیف حواس خود را پرت کنید.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر در هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، تصور می شود که به دلیل کم آبی بدن یا علت دیگری است که ناشی از این علائم است (حالت تهوع).

گردآوری و ترجمه: عاطفه صادقی

منابع

https://www.webmd.com/digestive-disorder/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- تهوع- بعد از نوشیدن-مقدار زیادی آب

دیدگاهتان را بنویسید