هیچکس نجفی را در برومند نکشته


هیچکس نجفی را در برومند نکشته

خبر دادن گلو این را بهمن ایزدی در اینستاگرام نوشت.

دیروز شاهد بودیم که برومند نجفی، مامور حراست از زندان آزاد شد و مامور امنیت بیستون به جای اعدام در کمال ناباوری جان باخت.

فاجعه ای که اگر فرصت های بیشتر می شد، به جای باروت، بوی گل می آمد.

در نگاه اول به این حادثه تلخ، ممکن است هر یک از طرفین حادثه و مهاجم را مقصر بدانیم. اما بیش از همه، سیاست گذاران محیط زیست فاقد حمایت قانونی از محیط بانان هستند و نسبت به مدیریت همه جانبه مبتنی بر اصول اخلاقی بی تفاوت هستند که چنین اتفاقات دردناکی را رقم می زند.

این حادثه تلخی است که هرگز سابقه نداشته است که همه طرف ها حوادث ناگوار دفاع از چهار منطقه را درک نکرده و راه غیراصولی را ادامه می دهند.

یکی از دلایل حوادث وحشتناک کرمانشاه این است که جامعه و دلواپسان منطقی و منصفانه به صدای خانواده فلاحی گوش نکردند و حقوق نجفی و خانواده اش را به درستی رعایت نکردند.

متاسفانه مشکلی که قرار بود با فرود به پایان برسد با صدای گلوله تمام شد. چرا رهبران محیط‌زیست نمی‌خواستند از موفقیت تلاش‌های موفقیت‌آمیز خود در فاجعه بیستون، که قبلاً با آزادی سه محیط‌بان و پسر جوان یک محیط‌بان دیگر به تلافی پایان یافته بود، سرمایه‌گذاری کنند؟

البته رسانه‌های ناآگاه، مغرضانه، عاطفی بی‌اساس، مستقل و عینی برخی افراد نباید در فضای محدود و خلاء موجود وجود داشته باشند. همچنین فراموش نکنیم که لیدرهای برخی صفحات مجازی به صورت خودجوش یا سیستماتیک از جایی دستور می گرفتند و فضای ناامیدی ایجاد می کردند.

واقعیت ها و کسانی که هدفشان جلب توجه دیگران است، از واقعیت ها فاصله گرفته و شکاف عمیقی بین شرکت کنندگان در پرونده ایجاد کرده اند.

در آینده متخصصان در زمینه های اجتماعی، حقوقی، روانی و طبیعی سعی خواهند کرد تا تراژدی وحشتناک بیستون را مورد مطالعه و تحلیل قرار دهند تا خطای انسانی حاکم بر نزول تراژدی وحشتناک بیستون را بهتر درک کنند.

این ضایعه را به خانواده محترم مرحوم نجفی و سایر اعضای خانواده ایشان و جامعه محترم محیط بانان و حافظان محیط زیست تسلیت عرض می نمایم.

تکاور برومند نجفی کشته شد

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا را ببین