وحشت چیست؟ درمان تپش قلب عصبی


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های برخی بیماری ها تشخیص را برای شما دشوار می کند ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. موارد وحشت زدگی، حمله قلبی و حملات اضطراب بیماری هایی نیز وجود دارند که می توانند هنگام مواجهه با آنها یا تجربیات شخصی شما شک کنند. در این مقاله ، ما قصد داریم با بررسی این بیماری به شما در تشخیص آن کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مراجعه به متخصص و پزشک متخصص است. اگر به این بیماری مبتلا هستید ، می توانید ببینید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان دقیق:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و تشخیص آنها دشوار است. حملات قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند دچار حمله قلبی شده است ، باید فوراً تحت درمان قرار گیرد.

علائم وحشت یا اختلالات عصبی

علائم حمله پانیک می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • شکستن در دست

 • یک نفس عمیق بکش

 • Ketug jajantung

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده از حملات پانیک رنج می برند و اکثر افرادی که اختلال هراس ندارند ، دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، پست مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • یک نفس عمیق بکش
 • حالت تهوع
 • دهان بستن
 • تعریق

در حالی که علائم این دو بیماری ، حمله هراس و حمله قلبی ، با هم تداخل دارند ، می دانیم که چگونه تشخیص می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم شدید حمله پانیک: ترس ناگهانی و قریب به اتفاق از شما. آنها فکر می کردند جایی نمی رود ، یا فکر می کردند علت آن چیزی است که شما را مضطرب می کند. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد و باعث سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. هنگامی که با درد و از دست دادن کنترل دست و پنجه نرم می کنید ، می توانید درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – دردی که هم شدید و هم غیر قابل مقاومت است. یا فکر می کردید “احساس دردی که به گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و پایین بازوی چپ متصل می شود”. همچنین می توانید عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به ویژه اگر زن هستید – زنان نیز اغلب حالت تهوع و استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی عموماً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب در عرض 15 تا 45 دقیقه ظاهر می شوند ، با گذشت زمان بدتر می شوند و اغلب بیشتر از علائم گیج کننده حمله پانیک قابل توجه هستند.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند افزایش یابد تا زمانی که شما فیل ای هستید که روی دنده ها نشسته اید ، تنفس دشوارتر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – حتی می بازید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب ضربان قلب سریع و سریعی دارند – ضربان قلب نامیده می شود – و احساس می کنند از کنترل خارج شده اند. حملات پانیک در زنان معمولاً ناشی از تزریق های متعدد است – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر احساس گرسنگی. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر بیشتر از مردان دچار حملات وحشت می شوند ، زیرا تصور می شد واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

آزمایشات تروپونین را برای تشخیص حملات عصبی انجام دهید

آزمایش است درک کنید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود قلب پروتئین T تروپونین و تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطح تروپونین بالاتر انجام می دهند و در صورت مشاهده آنها می توانند به درد سینه ناشی از حمله قلبی کمک کنند. آنها نیز هستند نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به ویژه اگر قبلاً آن را تجربه نکرده اید. با اندازه گیری چندین عامل می توان بین دو حالت تمایز قائل شد ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه در حملات پانیک و حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در حین حمله پانیک ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا چاقو است و درد آن در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند مانند فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازوها ، فک یا تیغه ها ادامه یابد.

شروع

علائم همچنین می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

دوره زمانی

مدت زمان علائم نیز می تواند به تشخیص حملات قلبی و حملات پانیک کمک کند. اکثر حملات وحشت در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، سرعت بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه در ابتدای حمله قلبی می تواند خفیف باشد اما پس از چند دقیقه شدید است.

حملات پانیک و ارتباط آنها با سکته قلبی

چرا حمله وحشت می تواند به قلب حمله کند؟

حملات پانیک یا حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند. انسداد در یک یا چند رگ خونی به قلب ، که منجر به اختلال در جریان خون حیاتی می شود ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. چندین مطالعه نشان می دهد افرادی که دارای اختلالات اضطرابی هستند می توانند به دلیل ضربان قلب پایین (HRV) خطر بیماری قلبی را افزایش دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را تنظیم می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیتها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار او به خوبی کار می کند. HRV زیر به این معنی است که قلب فرد به طور م teethثر دندانها را تغییر نمی دهد. چندین مطالعه HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل تحقیقات HRV در افرادی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس تشخیص داده شده بودند ، نشان داد که HRV شرکت کنندگان در مقایسه با افرادی که اختلالات اضطرابی ندارند ، کمتر است.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. افراد مبتلا به اختلال هراس می توانند بارها دچار حملات پانیک شوند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

با مراجعه به پزشک ، وحشت ایجاد می شود

کی به پزشک مراجعه می کنید؟

از آنجا که علائم حمله پانیک و حمله قلبی یکسان هستند ، بهتر است در صورت شک به دنبال درمان فوری پزشکی باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر ، فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • بیش از 2 یا 3 دقیقه روی سینه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از زیر بازوها یا فک منتشر می شود.

روش درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله هراس شده است ، چشم انداز متفاوت خواهد بود. اگرچه حملات پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید به دنبال درمان مناسب برای حملات پانیک باشند که می تواند به کیفیت زندگی آنها آسیب برساند. پزشک شما می تواند با انواع روش ها ، از جمله اصلاح شیوه زندگی ، داروها و مشاوره ، به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند زندگی را تهدید کند. در جستجوی حمله قلبی، مردم همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری قلبی ایجاد کنند.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید