وزیر کشور نسبت به خطر سیل در روزهای آینده هشدار داد


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری «فارس»، احمد وحیدی وزیر کشور درباره وضعیت سیل زدگان در کشور گفت: در روزهای اخیر حدود ۱۸ استان درگیر سیل شده اند که برخی استان ها نیز از جمله آنها هستند. استان های مازندران، گیلان، البرز، مرکزی، اصفهان، یزد و تهران از جمله استان های درگیری خیز هستند.

وی با بیان اینکه به فضل الهی و تلاش مردم و سازمان ها مدیریت خوبی برای امداد رسانی به سیل زدگان انجام شده است گفت: وی گفت: استان یزد که معمولاً سالانه ۴۰ میلی متر بارندگی دارد در زمان سیل تقریباً ۷۵ میلی متر بارندگی داشته که این میزان بارندگی زیاد است.

وی با بیان اینکه در چند نقطه از جمله امامزاده داوود، فیروزکوه و یزد با مشکل بیشتری مواجه هستیم، گفت: بدیهی است در حال حاضر مشکل آبگرفتگی معابر یزد است که چندین نقطه را آبگرفته ایم و باید نسبت به رفع آن اقدام کنیم. به سرعت. . به ویژه مهم است که این اقدامات در یک زمینه تاریخی انجام شود.

وزیر کشور با ابراز تاسف از سیل اخیر که جان چند هموطن عزیز را گرفت، گفت: امامزاده داوود بر اثر سیل در منطقه فیروزکو جان خود را از دست دادیم.

وی در خصوص وضعیت امدادرسانی به استان های سیل زده گفت: در تمامی مناطق کمک های گسترده ای از سوی استانداران، فرمانداران، استانداری ها، دهیاران، هلال احمر، نیروهای نظامی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، اورژانس، مردمی صورت می گیرد. گروه ها و غیره است خیلی خوب کار می کند و تقریباً در همه مناطق بسیج گسترده ای داریم.

وحیدی افزود: اقشار نزدیک اداره راه در جاده ها مشغول به کار هستند، هم اکنون کل کشور در آماده باش هستند و در تمامی مناطق بسیج ظرفیت انجام شده است. با وجود بارش بیشتر از پیش بینی، مدیریت خوب بود.

وی افزود: امیدوارم مردم از رودخانه ها و مراکزی که خطر سیلاب در آن ها وجود دارد پیگیری و دوری کنند، در برخی مناطق رانش زمین داشته ایم. به عنوان مثال در فیروزکو روستای مرزداران مشکل ما عمدتا رانش زمین بود که باعث آزار مردم شد. مردم در روزهای حساس مراقب باشند.

وزیر کشور در خاتمه گفت: همه اماکن هشدار داده شده، ساختمان ها به صورت انبوه جمع آوری شده است، مدیران مستقر شده و مشغول به کار هستند و امیدواریم با مدیریت صحیح کمترین خسارت را به مردم و آنها وارد کنیم. . ویژگی.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید