وضعیت کالا در تبریز بعد از اجرای طرح مردمی کردن یارانه+ فیلم


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، بررسی‌های میدانی خبرنگاران فارس در تبریز نشان می‌دهد که کالاهای موردنیاز مردم بعد از اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها به وفور در فروشگاه‌های زنجیره ای در تبریز وجود دارد. مسؤولان استان به شهروندان اطمینان داده‌اند که هیچ مشکلی در تأمین نیازمندی‌های آنها در بازار وجود ندارد.

 

 

 

کمبودی وجود ندارد/ بهترین شرایط ذخایر کالاهای استراتژیک در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: به لحاظ ذخایر استراتژیک استان در هیچ کالای اساسی کمبودی نیست و به نسبت چند سال گذشته در بهترین شرایط قرار داریم.

 

محمد کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، اظهار کرد: بدون هیچ مشکلی تا پایان سال می‌توانیم بازار محصولاتی مثل آرد، گوشت قرمز گرم و یخ زده، مرغ گرم و یخ زده، روغن و غیره را تامین کنیم و هیچ خلائی در بازار ایجاد نمی‌شود.

وی گفت: قبلا هیچ وقت جمعه‌ها مرغ، کشتار و عرضه نمی‌شد؛ اما امروز بالای ۲۷۰ تن مرغ را به طور گرم و یخ زده وارد چرخه مصرف کردیم و حتی در کلیبر که مسابقه اسب دوانی در حال اجرا است، ۵ تن مرغ ارسال کردیم که میهمانان کمبودی احساس نکنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: در ارتباط با محصول قند هم هیچ کمبودی وجود ندارد؛ بلکه مازاد عرضه نیز در این محصول داشته‌ایم؛ البته سعی داریم عرضه را تنظیم کنیم که قیمت آن بیش از حد پایین نرود.

کلامی یادآور شد: طرح مردمی سازی یارانه‌ها از دی ماه مطرح بوده و پیش‌بینی‌های لازم را در ارتباط با تامین و عرضه مناسب کالاهای اساسی و در سه ماهه آخر سال ذخایر استان را در تمام اقلام ضروری افزایش دادیم.

وی وضعیت ذخیره گندم را هم بسیار مطلوب دانست و افزود: در این محصول هم به هیچ وجه کمبودی نداریم و از امروز بازار عرضه کاملا شارژ خواهد شد و از فردا بازار همه محصولات استراتژیک و ضروری کاملا حالت عادی خواهد داشت.

 

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید