پارک علم و فناوری سلامت مازندران به بهره برداری می رسد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر پدرام ابراهیم نژاد روز پنجشنبه در نشست معاونان علمی و فناوری منطقه ای یک کشور با اعلام این خبر گفت: پارک فناوری سلامت مازندران در مساحتی به مساحت ایجاد می شود. هفت هکتار.” جایی در جاده دریا».

وی ادامه داد: با افتتاح این پارک کمبود فضا برای فعالیت شرکت های دانش بنیان برطرف می شود و قطعا شرکت های دانش بنیان و هسته های فناوری افزایش می یابد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، برج فناور به عنوان یکی از زیرساخت های فناوری سلامت مازندران در حال اجراست، گفت: این پروژه با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و پس از اتمام به بهره برداری می رسد. موجود برای شرکت های فن آور ارسال شده.

به گفته ابراهیم نژاد، مشکل حوزه پژوهش، شکاف فناوری و تولید علمی و درک نکردن صنعت از دانشگاه است.

وی ادامه داد: سه درصد از بودجه پژوهشی دانشگاه به کتابخانه اختصاص می یابد که سالانه کتاب های زیادی خریداری می شود و نیاز به به روز رسانی منابع اطلاعاتی دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کتابخانه مرکزی به مساحت بیش از هشت هزار متر مربع در دست ساخت است.

نشست معاونان علمی و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی یک کشور با حضور معاونان علمی دانشگاه های مازندران، بابل، گیلان، گلستان، شاهرود و سمنان در ساری برگزار شد.

در این جلسه معاون وزیر بهداشت، تحقیقات و فناوری حضور داشت و نیازها و توانمندی های پژوهشی و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور بررسی شد.