پتانسیل گسترده اردبیل راه را برای همکاری با کشورهای جهان هموار می کند


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رضا قاسمیان ظهر امروز در گفت و گو با سفیر استرالیا در ایران با بیان اینکه استان اردبیل از شرایط ترانزیتی بسیار خوبی برخوردار است و ظرفیت های اقتصادی قوی استان زمینه ساز همکاری با ایران است، اظهار داشت: این استان از شرایط ترانزیت خوبی برخوردار است. کشورهای جهان

وی افزود: اردبیل آماده توسعه سریع است و ظرفیت کشاورزی این استان نه تنها برای کشور ما بلکه برای سایر کشورها بسیار مهم و اساسی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تاکید کرد: برای بهبود اقلیم و محیط زیست جهان، دنیا باید پیشرفت های علمی را به اشتراک بگذارد. ، برای پیشبرد پیشرفت علم جهان.

قاسمیان گفت: ظرفیت اردبیل از جمله در حوزه های کشاورزی، غذایی، غلات و غلات بر اساس توافقنامه های دانش بنیان و سودمند با کشورهای دیگر از جمله استرالیا است.

جایگاه استراتژیک ترانزیت و حمل و نقل انرژی در استان اردبیل

وی اردبیل را یکی دیگر از مزیت های مرز طولانی و مناسب با آسیای میانه و اروپا دانست و اردبیل را از نظر ترانزیت و حمل و نقل انرژی از اهمیت راهبردی برخوردار دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی شهردار اردبیل گفت: معادن اردبیل از نظر کمیت، کیفیت و ارزش مواد اولیه بسیار متنوع است و سرمایه گذاری در این بخش قطعا برای کشورها مفید است.

قاسمیان با تاکید بر سرمایه گذاری در بخش صنعتی و صنایع تبدیلی کشاورزی اردبیل افزود: اردبیل محصولات تخصصی از جمله سیب زمینی، سیر، حبوبات و حبوبات دارد و تحقیقات گسترده ای برای سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی انجام داده است.

وی گفت: در حال حاضر کشورهای دنیا از نظر محیط زیست، منابع طبیعی، منابع آب و خاک سرنوشت یکسانی دارند بنابراین باید به منافع سایر کشورها از سراسر جهان نگاه کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی شهرداری اردبیل با یادآوری فرهنگ، تمدن و شرایط کهن تاریخی اردبیل گفت: اینجا از اردبیل است. این یک فرصت بزرگ برای اقتصاد و سرمایه گذاری است.

استان اردبیل مکانی بسیار ویژه برای گردشگری ورزشی است

قاسمیان چشمه های آب گرم را انتخاب اول مسافران و گردشگران می داند و خاطرنشان می کند: استان اردبیل به دلیل داشتن مناظر زیبای طبیعی و آب و هوای مطلوب از جایگاه ویژه ای برای گردشگری ورزشی برخوردار است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ظرفیت های علمی اردبیل بسیار خوب است، گفت: در اردبیل تعداد زیادی از دانشمندان مطرح، تحصیلکرده و با صلاحیت جهانی وجود دارند که مقالات علمی را ثبت می کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی شهردار اردبیل با بیان اینکه پارک علم و فناوری اردبیل ظرفیت تولید محصولات دانش بنیان را دارد، گفت: جوانان وارد عرصه شدند و محصولات بر اساس علم و دانش به ثبت رسید.

قاسمیان گفت: سفر سفیر استرالیا به ظرفیت های اقتصادی منطقه باعث جذب سرمایه گذاران استرالیایی و رونق تجارت خارجی در اردبیل می شود.

امکان همکاری بین استرالیا و اردبیل وجود دارد

در این دیدار لیندال ساکس سفیر استرالیا در ایران با بیان اینکه دیدنی های اردبیل شگفت انگیز است، گفت: تنوع سرمایه گذاری اقتصادی در اردبیل منحصر به فرد است و همکاری های اقتصادی و تجاری بین استرالیا و اردبیل وجود دارد، ما خوشحالیم، این فرصت ها را داریم. ساختن. “

در سفر دو روزه به استان اردبیل، زمینه همکاری های اقتصادی با مغولستان مشخص شد. “

سفیر استرالیا در ایران گفت: من ظرفیت های اقتصادی و سرمایه گذاری بکر اردبیل را از کشاورزی و صنعت مغان و فارس گرفته تا فرآوری و تولید مواد غذایی دیده ام و در نتیجه همکاری اتاق بازرگانی اردبیل و سرمایه گذاران استرالیایی شاهد این موضوع بودیم. پتانسیل اقتصادی شهر و سرمایه گذاری بکر صنعت، معدن، سرمایه گذاری مواد غذایی و … را نباید از دست داد.

مهمترین زمینه همکاری با ایران یک موضوع مشترک بشردوستانه است

ساکس افزود: ظرفیت و بوم گردی اردبیل می تواند منحصر به گردشگری خارجی باشد و این مبادلات تجاری برای ثروت اقتصادی دو کشور مهم است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اهمیت رونق استارت آپ های جوانان خاطرنشان کرد: ایجاد شرکت های دانش بنیان در اردبیل مهم است و قطعا اردبیل این فضای عظیم علمی و شرکت های دانش بنیان را خواهد داشت. تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ برای استارت آپ ها در آینده.

سفیر استرالیا در ایران گفت: مهم ترین زمینه همکاری با ایران، کار روی مسائل مشترک بشردوستانه به ویژه مسائل آب و هوایی، اقلیمی و زیست محیطی و حساس بودن به محیط زیست و منابع طبیعی و تلاش برای نجات از فقر است.

انتهای پیام/۳۷۲۷/
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید