پرخوری عصبی چیست؟


راهکارهایی برای پرخوری و درمان بیماری پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان می تواند شامل مشاوره و دارو باشد.

مراقبت پزشکی
سایه
داروی ضد افسردگی Fluoxetine (Prozac) برای درمان پرخوری عصبی توسط FDA تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا انواع دیگر داروها را تجویز می کنند. بستری شدن اغلب اتفاق نمی افتد. اما در موارد شدید خوردن ، فرد می تواند به طور موقت در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. بیشتر اختلالات خوردن شامل مراقبت سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر چیزهایی تمرکز می کند که باعث غذا خوردن یا تمیز کردن فرد می شود. به این ترتیب ، تفکر غیر منطقی و رفتارهای ناسالم وقتی اشتها بیش از حد چالش برانگیز است به چالش کشیده می شود.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT):
اغلب برای کودکان و جوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند باعث بولیمیا عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این روش بر مسائل مربوط به روابط با سایر افراد در زندگی متمرکز است. زیرا روان درمانی بین فردی معتقد است که نحوه تعامل شما با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

تغذیه درمانی
هدف از تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی خوب است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا سیگنال های گرسنگی و نارضایتی بدن را تشخیص دهید. آنها همچنین به شما در حفظ وزن بدن و یافتن نگرش سالم تری نسبت به غذا کمک می کنند.

خود مراقبت از غذا
و با پیروی از یک برنامه مراقبتی ، می توانید قدم هایی برای مراقبت از خود بردارید:
غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا از دریافت مواد مغذی مورد نیاز اطمینان حاصل کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل برای شما مناسب است یا خیر. و در مورد بهترین نوع و زمان آموزش برای سلامتی مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند تا بر عادات ناسالم غلبه کنید و احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید