پرداخت وام ۳۰۰۰ میلیارد دلاری به بازنشستگان کشوری – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسید احسان هندوزی در نشست هم اندیشی مدیران و کارکنان بانک صادرات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این یکی از سیاست های جدی دولت در حوزه بانکی و مالی است که افزایش دسترسی بدون نیاز به معرفی سپرده و وثیقه است.

وی گفت: قطعاً انجام اقدامات خوبی از سوی شبکه بانکی کشور در این زمینه مطلوب و مناسب نیست و بازرسی ها برای ارتقای بهتر، تسریع دسترسی و جلب رضایت عمومی ادامه دارد.

هندوزی در پاسخ به این سوال که آیا برخی از مدیران شعب بدون نیاز به ضامن، دستورات تسهیل اعتبارات خرد را زیر پا می گذارند، گفت: «اگر تخلفی صورت بگیرد، مدیران عامل شرکت آنقدر جدی هستند که خود بانک ها همچنان نظارت را نادیده می گیرند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: در جلسه امروز با حضور هیات مدیره، اعضای هیات مدیره و مدیران آی‌مگ بانک صادرات، برنامه ۱۴۰۱ بانک در راستای اولویت‌ها و اصلاحات دولت مورد تاکید قرار گرفت. اقدامات اقتصادی و شاخص های عملکرد بانک برنامه مدیریتی را دنبال کرد و گفتگوی خوب و خلاقانه ای داشت.

هندوزی گفت: هیات مدیره بانک صادرات با اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای بازپرداخت وام کرز الحسنه بدون ضمانت برای تامین نیازهای بازنشستگان کشور به ویژه بازنشستگان خزانه موافقت کرده است. از کارمندان ارشد بانک صادرات محسوب می شوند.

وی افزود: این بانک همچنین برای بازنشستگان دولتی ۶.۳ هزار میلیارد تن وام مرابحه با سود ۶ درصد ارائه می کند که هیچ ضامنی دریافت نمی کند و جزئیات و مقدمات را ارائه می دهد، خود مدیران بانک هستند. درد.