پرواز جنگنده اف-۱۸ (فیلم)


McDonnell F / E18 Hornet نام کامل یک جنگنده چند منظوره است که توسط نیروی دریایی ایالات متحده استفاده می شود. F-18 علاوه بر نبرد هوایی، قادر است به اهداف سطح به سطح حمله کند و ماموریت هایی مانند پدافند هوایی دریایی و بمباران زمینی و دریایی را با موفقیت انجام دهد. در قسمت زیر ویدئویی از برخاستن یک جت جنگنده F-18 از یک کشتی جنگی را مشاهده خواهید کرد.

اینستاگرام Camapress را دنبال کنید تا اخبار داغ را سریعتر دریافت کنید. از جانب پایان درج کنید.

به گزارش کاماپرس، این جنگنده از سال ۱۹۸۳ در نیروی دریایی آمریکا حضور داشته و در مجموع ۱۴۸۰ فروند آن به استرالیا، کویت، فنلاند، اسپانیا و سوئیس تولید و صادر شده است. این جنگنده توانایی انجام وظایف مختلف را دارد اما به دلیل برد کم و ظرفیت مهمات آن در مقایسه با سایر جت های جنگنده مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفته است.

F-18 در ارتفاع ۱۲۱۹۰ متری دارای حداکثر سرعت ۱.۸ ماخ، ۱۹۱۵ کیلومتر در ساعت و برد ۷۴۰ کیلومتر است. این جنگنده از دو موتور توربوشارژ برقی ساخت شرکت جنرال الکتریک بهره می برد و دارای حداکثر ظرفیت مهمات ۶۲۱۵ کیلوگرمی است و می تواند انواع موشک ها، راکت ها و بمب ها را با مخازن سوخت اضافی در خود جای دهد.

این جنگنده برای حفظ قابلیت های چند منظوره خود دارای رادار قدرتمند چند حالته است که در پروازهای هوا به هوا و هوا به زمین بسیار کارآمد و موثر است.

تماشای پربیننده ترین ویدیوها:

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: