پلنگ دیگری را در منطقه گردشگری تن مهریان یاسوج ببینید


پلنگ دیگری را در منطقه گردشگری تن مهریان یاسوج ببینید

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد به مردم برای یافتن پلنگ در منطقه باریک مهریان یاسوج هشدار داد.

طبق اطلاعات گالونی روابط عمومی اداره کل میراث، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد اسلام جاودان هراد روز پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ گفت:

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد هفته گذشته از مشاهده یک قلاده پلنگ در این منطقه خبر داد. این به حیوان اجازه می دهد تا خطر را احساس کند و برای محافظت از خود حمله کند.”

جاودان هراد گفت: توسعه امکانات جنگلی، تبدیل کاربری اراضی به مناطق تفریحی و اشغال چشمه های مرتفع کوهستانی توسط دام منجر به مهاجرت سایر حیوانات، غذای اصلی پلنگ می شود.

ناآرامی‌های انسانی و زیست‌گاه‌ها مانند نابودی قارچ‌های غذایی، معدن‌کاری، جاده‌سازی، جنگل‌زدایی، آتش‌سوزی و چرای بی‌رویه، این گونه زیستگاه‌های طبیعی ارزشمند را از بین می‌برند.

وی ادامه داد: انسان ها منابع غذایی پلنگ را در بالادست رودخانه کاهش داده اند، زیستگاه پلنگ تقسیم شده، پیوندهای ژنتیکی قطع شده، بسیاری از گروه ها منقرض شده اند و گروه های بسیار کوچکی تشکیل شده و باعث می شود که چنین حیواناتی گاهی به برخی روستاها نزدیک شوند. “

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: محیط بانان گشت های منطقه را افزایش داده اند اما پلنگ ها نگران حمله به انسان نیستند و اصولا این حیوان به انسان حمله نمی کند.

وی به شهروندان هشدار داد: از هرگونه اقدام خودسرانه پرهیز و اقدامات لازم را برای محیط زیست انجام دهند و با تلفن ۱۵۴۰ صبور باشند.

پلنگ دنا ماده بر اثر شدت جراحات جان باخت

انتهای پیام/

نگرانی ایرانیان چیست؟
اینجا را ببین