پوتین فرمان به رسمیت شناختن استقلال خرسون و زاپوروژیه را امضا کرد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمهر به نقل از این خبرگزاری گزارش داد روسیه الیوم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه حکم به رسمیت شناختن را صادر کرد احمق و سپس زاپوروژیه شرق اوکراین مناطق مستقل را امضا کرد.

بر اساس این خبر، اسناد دستور پوتین در پایگاه کرملین منتشر شد.

در همین حال، دیمیتری پسکوفسخنگوی کرملین گفت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه گفت که جمهوری ها دونتسک و سپس لوهانسک و دو منطقه زاپوروژیه و سپس خرسون به روسیه بپیوندید.

پسکوف وی گفت که مراسم امضای “توافقنامه ادغام سرزمین های جدید به فدراسیون روسیه” روز جمعه ساعت ۱۵:۰۰ به وقت محلی در کاخ بزرگ کرملین برگزار می شود.

وی درباره این مراسم می گوید: پیمان اتحاد با چهار سرزمینی در صورت برگزاری همه پرسی و ارائه درخواست مربوطه به طرف روسی، امضا خواهد شد.

همه پرسی پیوستن به چهار منطقه از هفته گذشته آغاز شد و روز سه شنبه به پایان رسید و پس از حمایت اکثریت قاطع شرکت کنندگان در نظرسنجی، این مناطق رسما درخواست خود را برای پیوستن به فدراسیون روسیه ارائه کردند.

اوکراین و کشورهای غربی این نظرسنجی را جعلی و غیرقانونی می دانند. مسکو با الحاق این مناطق به روسیه، منطقه ای به وسعت پرتغال را به خاک خود اضافه می کند.

پوتین در مراسم سفیر سخنرانی خواهد کرد و جشنی در عصر جمعه در میدان سرخ مسکو برگزار خواهد شد.