پولک در مکزیک: سنتز خواص دارویی و افسانه ای

از دوران پیش از اسپانیایی مکزیک، و تا کنون، انواع زیادی از آگاو برای استخراج آگوامیل (آب عسل) استفاده شده است. هنگامی که این مایع شیرین و شبیه شیر نارگیل از هسته شیره جدا می شود و در نتیجه در معرض باکتری ها و مخمرهای محیط قرار می گیرد، تخمیر می شود و چسبناک می شود. آگوامیل تخمیر شده به عنوان پالپ شناخته می شود. طی صدها سال و احتمالاً هزاران سال، خواص دارویی توسط افسانه هایی که از طریق نسل های بومی و اخیراً در نتیجه تحقیقات علمی (نه بدون منع مصرف در مورد دومی) به پالپ نسبت داده شده است. همانطور که انتظار می رود، ادبیات همیشه هم بر مبنای واقعی و هم بر اساس حدسی سازگار نیست. با این حال، ترکیب گاه به گاه به شیوه ای مختصر در خدمت روشنگری است.

پولک، چند صد سال است که با اکسیر توده‌ها همراه بوده است، یک مسکر سبک با قدرت شفابخش. با استفاده از غذای طبیعی/ارگانیک و تا حدی آهسته حرکت غذا، به روز شده است. هزاره‌های عمدتاً طبقه متوسط ​​و بالا که در بزرگترین مراکز شهری مکزیک مانند مونتری، پوئبلا، گوادالاخارا و البته مکزیکوسیتی زندگی می‌کنند، به پولاکریاس هجوم می‌آورند. با این حال، بیشتر چیزی که ارائه می شود، شکل تقلبی پالپ است که به عنوان کورادوس شناخته می شود. یک پایه خمیر، گاهی کنسرو شده، با مجموعه ای از میوه های فرآوری شده، غلات و/یا سبزیجات، شکر یا سایر شیرین کننده ها و گاهی شیر/خامه و/یا غلیظ کننده مانند نشاسته ذرت ترکیب می شود. این رویکرد نمی‌تواند دور از معامله واقعی باشد، و زمانی که آن‌ها به میز مذاکره می‌رسند، این امکان وجود دارد که هر ویژگی مفید، دارویی یا غیر آن، مدت‌هاست که در معاملات تجاری آنها از بین رفته باشد. با این حال، خمیر موجود در بارها و رستوران‌های شهرهای نزدیک به مناطق روستایی که در آن آگوامیل (یعنی Oaxaca، از مزارع خارج از سانتیاگو Matatlán) استخراج می‌شود، تنها ۱۰۰% خالص است. هر چه کانتینا یا کمیدور به مزرعه ای که آگوامیل از آن برداشت شده است نزدیک تر باشد، احتمال اینکه خمیر آن تجزیه نشود و خواص مثبت خود را حفظ کند بیشتر است.

تنوع گسترده اقلیم‌های کوچکی که در آن گونه‌های کاکتوس رشد می‌کنند نشان می‌دهد که ویژگی‌های خمیر حاصله ناگزیر باید متفاوت باشد، گاهی اوقات به طور چشمگیری. و هر نوع گیاهی به خودی خود دارای یک سری ترکیبات، مواد معدنی، ویتامین ها و غیره منحصر به فرد است که به شکلی متفاوت تبدیل می شوند. این بستگی به منطقه فرعی مکزیک و همچنین باکتری های غالب در آن زمان و تا حدی مخمرها در محیط دارد. گونه‌های آگاو که برای استخراج آگوامیل استفاده می‌شوند و در ادبیات ذکر شده‌اند عبارتند از: salmiana، americana، deserti، mapisaga، atrovirens، ferrox و hookeri. ریشه های مختلف، از جمله به ویژه اقاقیا (که در بخش هایی از Oaxaca به آن زنگ می گویند) معمولاً برای قوی تر کردن، داغ تر کردن خمیر، و مست کننده تر یا تندتر استفاده می شد. همچنین فرآیند تخمیر را به ویژه در ماه‌های هوای سرد تسریع می‌کند. این افزودنی ها خواص خمیر را تغییر می دهند.

نام پولک احتمالاً از کلمه Nahuatl poliuhqui گرفته شده است که به معنای خراب شده است. در دوران پیش از اسپانیایی، در بسیاری از مناطق کشور، این نوشیدنی برای کاهنان اعظم، جنگجویان و حکیمان بود. به طور تشریفاتی به عنوان بخشی از جشن برداشت محصول، برای القای باران، به عنوان یک مراسم یا به افتخار خدایان خاص، و در طی مراسمی مانند ازدواج، تولد و مرگ استفاده می شد. قوانین متفاوتی در مورد نحوه صحیح اشباع زیاد است و تعداد زیادی افسانه در مورد منشاء آن وجود دارد. اما نخ ملی که آن را به هم متصل می کند، ارزش دارویی آن است. جای تعجب نیست که جمعیت مصرف کننده تفاله به طور کلی از اپیدمی وبا در قرن نوزدهم مصون بودند.

Pulque در سراسر کشور به عنوان یک نوشیدنی سالم و مکمل غذایی در نظر گرفته می شود. در مناطقی از مکزیک که کمبود آب آشامیدنی سالم به دلیل آلاینده های انسانی یا حیوانی وجود دارد، از آن به عنوان محرک تشنگی استفاده می شود. اما عناصر تشکیل دهنده آن از جمله آهن، کاروتن، تیامین، اسید فولیک، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید اسکوربیک، پروتئین، کلسیم، منیزیم، ویتامین C، فیبر، ترکیبات فعال زیستی، فسفر و خاکستر احتمالاً به نقش درمانی غالب آن منجر می‌شود. در طب سنتی و به عنوان یک ماده مغذی پیشگیرانه.

خوب، از هر tlachiquero (هر کسی که برای استخراج آگوامیل روی کاکتوس ضربه می زند) در سانتیاگو ماتاتلان بپرسید، و او به شما خواهد گفت (یا او، حداقل در اواکساکا، که تولید پالپ یک حرفه نه فقط برای مردان است) تا حدودی ۱۰۰٪ طبیعی است. زیرا تنها کمپوست، در صورت وجود، برای تحریک رشد آگاو، آگاو از گاو، گوسفند یا بز و مالچ مورد استفاده باگازو (الیاف زائد حاصل از تقطیر مزکال) است. از ویژگی‌های این پالپ می‌توان به تحریک تولید گلبول‌های سفید، مفید بودن برای تری گلیسیرید و کنترل دیابت، به خصوص اگر صبح قبل از صبحانه مصرف شود، اشاره کرد.

ادبیات بین فرهنگی مبتنی بر مطالعات در سراسر مکزیک داستان جامع تری را ارائه می دهد. Pulque استفاده شد:

• در درمان اختلالات گوارشی از جمله زخم و عفونت کلیه

• به عنوان کمکی در کاهش ضعف عمومی بدن و درون آن

• برای مبارزه با از دست دادن اشتها و از دست دادن اشتها

• به عنوان ادرار آور

• برای ترویج آرامش قبل از خواب

• به عنوان کمکی در رشد جنین

• برای تحریک تولید شیر برای مادران شیرده

• به عنوان راهی برای شروع شیردهی هنگام لمس لب های نوزادان

• برای کودکان بر اساس توانایی آن در تقویت عضله و ساخت استخوان.

اگرچه استفاده ادعایی از پالپ برای تحریک باروری و بهبود عملکرد جنسی به نظر نمی رسد مبنای واقعی داشته باشد (به جز تا حدی که مصرف الکل ممکن است بر میل جنسی در برخی تأثیر مثبت بگذارد)، بسیاری از موارد فوق قبلاً توسط علمی تأیید شده است. تحقیق . .

در حالی که مخمرهای محیطی در تولید خمیر نقش دارند و به ویژه در ایجاد کف آن نقش دارند، ادبیات اغلب به باکتری‌های جنس Zymomonas mobilis به عنوان محرک اولیه اشاره می‌کند که آگوامیل را به Pulque (و به میزان کمتری باکتری‌های جنس لوکونوستوک). Z. Mobilis به طور گسترده در شیره گیاهان غنی از قند وجود دارد و در تولید اتانول بسیار موثر است.

چندین مطالعه اثرات محرک رشد را در شرایط آزمایشگاهی به دلیل تنوع لاکتوباسیل ها و بیفیدوباکتریوم و همچنین سویه های پروبیوتیک نشان داده اند. این به جذب مواد معدنی مهم کمک می کند. فیتاز وجود دارد و می توان گفت که بسیار مهم است. یک آنزیم گوارشی است. برخی معتقدند که می تواند ذرت را ببندد و فعالیت زیستی آهن و روی را از طریق متابولیسم آن افزایش دهد. فیتاز یک باکتری است که در روده گاو و گوسفند یافت می شود، اما معمولاً در انسان یافت نمی شود اگرچه شواهدی دال بر وجود آن در گیاهخواران و وگان ها وجود دارد. فیتاز به اسید فیتیک هیدرولیز می شود. این امر در ترمیم DNA، بازیافت وزیکول های پوشیده شده با کلاترین، کنترل انتقال عصبی و تکثیر سلولی نقش دارد. در حالی که تحقیقات در مورد تغذیه حیوانات ارزش خوراک مکمل با فیتاز را به عنوان کمکی در تولید کلسیم، فسفر، سایر مواد معدنی، کربوهیدرات ها و پروتئین ها پیشنهاد کرده است، اثرات آن در انسان تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است و مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

با بررسی در طول تحقیقات علمی چگونگی و چرایی استفاده مردم بومی از پالپ در طی صدها سال، به درک بهتری از اعتبار و حقیقت واقعی در مورد افسانه ها و باورهای مربوط به خواص درمانی تخمیر می رسیم.

تحقیقات علمی تایید می کند که مصرف ۸۵۰ میلی لیتر آگوامیل نیاز روزانه انسان به آهن و روی را تامین می کند. چون منبع جایگزین شربت پری بیوتیک (فروکتوالیگوساکارید) است، جذب کلسیم را در زنان یائسه و به طور کلی جذب آهن را بهبود می بخشد. مصرف برای جلوگیری از سرطان روده بزرگ پیشنهاد شده است. پالپ حاوی ساپونین‌های استروئیدی است که برای کاربردهای دارویی از جمله فعالیت ضد اسپاسم و سمیت سلولی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. آنها به عنوان مهم ترین ترکیبات زیست فعال در سیب زمینی توصیف شده اند و بسیاری از فعالیت های بیولوژیکی مانند مبارزه با سرطان مستند شده اند.

محتوای ملاتونین پالپ به آرامش در آماده شدن برای خواب کمک می کند. پتانسیل پروبیوتیکی لاکتوباسیل های جدا شده از آگوامیل و پولک، جایگزین کاهش یافته ای برای منبع کلسترول غیر لبنی برای افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز است. شاید محصول غذایی با بالاترین دوز و تنوع میکروارگانیسم های پروبیوتیک بالقوه باشد. مطالعه ای که در Valle de Solís، در ایالت مکزیک انجام شد، نشان داد که مصرف پالپ خطر کمبود هموگلوبین را در زنان باردار کاهش می دهد.

اما همانطور که ارزیابی و تایید مزایای بالقوه مصرف پالپ برای سلامتی به دلایلی که برخی از آنها در این مقاله ذکر شده است دشوار است، برخی موارد منع مصرف نیز وجود دارد. می دانیم که مصرف الکل می تواند اثرات نامطلوبی بر زنان باردار و فرزندان آنها داشته باشد، حتی با داشتن پالپ ۶ درصد. اما این باید با مصرف در مناطقی که معمولاً عادات غذایی ضعیف یا کمبود انواع ویتامین ها و مواد معدنی از طریق غذاها وجود دارد، سنجیده شود. ادبیات نشان می دهد که نوشیدن آب در مقادیر کم به رشد جنین کمک می کند و تولید شیر را در دوران شیردهی افزایش می دهد (به مادر در جذب کلسیم کمک می کند).

در واقع پولک به دلیل دمای محیط و تماس مداوم با مخمرهای موجود در محیط ماندگاری کوتاهی دارد. هر چه بیشتر آن را نگه دارید، سریعتر خراب می شود. با این حال، هنگامی که اساساً غیرقابل نوشیدن باشد، در بخش‌هایی از مکزیک مانند Oaxaca، از آن به عنوان پایه‌ای برای تولید نوشیدنی تازه‌ای به نام تپاچه استفاده می‌شود. Tepache معمولا از خمیر سرکه مانند آناناس و مشتقات نیشکر معروف به پیلونسلو یا پانلا تهیه می شود. مشخص نیست که آیا این نوشیدنی برخی از ویژگی های مثبت پالپ را حفظ می کند یا خیر.

برای برخی، مشکل دیگر عدم رعایت بهداشت مرتبط با آگوامیل و پولک است. اگر کسی فرصتی برای استخراج آگوامیل از آگاو و/یا مصرف خمیر در بازار روستا داشته باشد، ممکن است آشکار شود. من معتقدم، با مصرف هر دو نوشیدنی در ربع قرن گذشته، این مشکلی ندارد. تهیه تجاری خمیر برای فروش در قوطی یک راه حل ممکن است. مواد شیمیایی برای توقف تخمیر اضافه می شود. با این حال، پیشنهاد می‌شود تا زمانی که خمیر کنسرو در هر نقطه از کشور نوشیده شود، یا در ایالت‌های ایالات متحده که برای خرید در دسترس است مانند کالیفرنیا، آریزونا و نیومکزیکو، مزایای مصرف آن برای مدت طولانی از بین خواهد رفت. .

برای درک بهتر فواید واقعی پالپ، مطالعه بیشتر لازم و ضروری است. اما در حال حاضر، با توجه به خطرات مستند مربوط به مصرف آن، پیشنهاد می‌شود که ویژگی‌های مثبت گزارش‌شده باید به اندازه‌ای باشد که خواننده را به خوردن کمی پالپ ترغیب کند و در این صورت اگر در منطقه ای از مکزیک که در آن تازه از آلوئه ورا برداشت می شود.

رژیم دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر