پیش بینی بازار سهام در هفته اول مهر (اینفوگرافیک) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل در هفته گذشته با افت ۲.۴۴ درصدی به رقم یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۴۰ واحد رسید. در این هفته کاری، شاخص کل هم وزن با ۲.۲۸ درصد کاهش به ۳۹۵ هزار و ۶۷۸ واحد رسید و شاخص فرابورس با ۱.۷۹ درصد کاهش به ۱۸ هزار و ۳۹۷ واحد رسید.

هفته گذشته در مجموع ۸۶۹ میلیارد تومان سرمایه واقعی از بورس خارج شد. میانگین خروجی روزانه پول واقعی ۲۱۷ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته ۱۵ درصد افزایش داشت. در اولین روز کاری هفته گذشته روند برداشت ادامه یافت و ۲۷۳ میلیارد تومان از بازار خارج شد. این روند در روزهای دوشنبه و سه شنبه ادامه یافت. ۲۳۹ میلیارد تومان وجوه روز چهارشنبه برداشت شد.

در مجموع در هفته گذشته ۸۶۹ میلیارد تومان سرمایه واقعی از بورس خارج شد که میانگین برداشت روزانه پول واقعی ۲۱۷ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته قبل ۱۵ درصد افزایش داشت.

اخبار پیش بینی سهام

قدرت خریداران بورس کاهش یافته است

تنها نکته مثبتی که در معاملات این هفته مشاهده شد، اما ماندگار نشد، افزایش موقت قدرت خریداران واقعی در مقابل فروشندگان واقعی بود. روز یکشنبه، شاخص قدرت خرید واقعی به ۱.۱۵ رسید. این بهترین عدد برای این شاخص در ۳ هفته گذشته است.

اما این رشد واقعی دوام نیاورد و طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه، فروشندگان بار دیگر قدرت خود را به خریداران واقعی ثابت کردند. شاخص توان مصرف کننده واقعی در روز دوشنبه به ۰.۸۶، در روز سه شنبه به ۰.۷۸ و در روز سه شنبه به ۰.۷۶ رسید. با این حساب قدرت خرید واقعی در آخرین روز معاملاتی هفته به کمترین میزان خود در ۶ هفته گذشته رسید.

در نهایت با توجه به تعطیلات پیش رو و پیش بینی کارشناسان، انتظار می رود کل شاخص کل بورس در این هفته منفی شود.