چرا سخت سلتزرها واقعاً سالم به نظر می رسند؟


آیا سلتزرهای سخت برای شما مضر هستند یا واقعاً سالم هستند؟ ما از دو متخصص تغذیه که برای این کار تخصصی ثبت نام کرده بودند ، پرسیدیم.

جابجایی ، شراب ، آبجو و روح: مشتریان دائماً غرق در اشکال جدیدتر الکل هستند که روابط عمومی بهتری دارند.

بر اساس گزارش صنعت توسط Grand View Research ، انتظار می رود بازار هاردسلتزر با نرخ رشد مرکب سالانه کاهش یابد 16.2 درصد تا سال 2027. به امید سرمایه گذاری در این روند ، تیتان ها و مارک های صنعت نوشیدنی به یک اندازه آماده ارائه پنجه سفید و واقعاً پول خود هستند.

یکی از بزرگترین نقاط فروش این نوشیدنی خنک ، مشخصات تغذیه ای باریک آن است. اما آیا آنها به همان اندازه که بازاریابان ادعا می کنند سالم هستند یا اینکه سلتزرها به سختی برای شما مضر هستند؟

در زیر ، دو متخصص تغذیه هر آنچه را که باید در مورد محتوای تغذیه ای سلتزر (یا کمبود آن) بدانید به اشتراک می گذارند.

سلتزر سخت چیست؟

سلتزر سخت که با نام های الکل سلتزر و سولترز خوشه ای نیز شناخته می شود ، حاوی آب گازدار ، الکل و طعم میوه است.

محتوای الکل ناشی از:

  • نیشکر تخمیر شده
  • گندم مالت یا غلات فاقد گلوتن تخمیر شده

ویژگی های تغذیه

هارد سلتزر اغلب به عنوان یک نوع الکل سالم معرفی می شود. امی شاپیرو MS ، RD ، CDN ، بنیانگذار و مدیر Real Nutrition در نیویورک خاطرنشان می کند: “برخی از مارک های سلتزر حتی برای مردم سخت است که محصولات خود را با لباس ورزشی بنوشند.”

او پیشنهاد می کند که اکثر سلزرهای خوشه ای فاقد گلوتن هستند (بدون احتساب آنهایی که گندم مالت دریافت کرده اند). به همین دلیل ، آنها هستند برای افرادی که عدم تحمل گلوتن یا حساسیت دارند جذاب است.

لورن اسلایتون ، MS ، RD ، بنیانگذار Foodtrainers در نیویورک ، می افزاید: “من درک می کنم که مصرف کنندگان برایشان مشکل است ، زیرا با قند و کربوهیدرات کمی در بازار عرضه می شوند.”

با این حال ، این ویژگی ها لزوماً این نوشیدنی را با یک شیوه زندگی سالم سازگار نمی کند. از این گذشته ، هنوز الکل است.

محتوای الکل Seltzer سخت

پتانسیل الکل توسط الکل با حجم (ABV) اندازه گیری می شود. اسلیتون می گوید: “اکثر آبجوها در حدود پنج درصد ABV ، شراب 12 درصد و شراب 40 درصد می چرخند.”

او گفت که در مورد سلتزر مشکل است ، وی گفت که ABV در مارک های مختلف متفاوت است و تعمیم محتوای الکل آن را دشوارتر می کند. برخی از آنها تا چهار درصد پایین هستند ، در حالی که موارد جدیدتر می توانند 12 درصد یا بیشتر باشند. “

قدرت نوشیدنی های الکلی و میزان مصرف شما به طور طبیعی بر میزان مصرف سلامتی شما تأثیر می گذارد.

دوستان سلتزر الکلی را روی کباب به اشتراک می گذارند

چرا سالم بودن سلتزر سخت تر از سایر انواع الکل است؟

کنجکاو هستید که چگونه پنجه ها و غذاهای کنسروی شما در برابر انواع دیگر الکل قرار نمی گیرند؟

به عنوان یادآوری ، این یک اشاره سریع به اندازه استاندارد سرو برای هر کدام است:

  • سلتزر سخت = 12 اونس (یک قوطی)
  • شراب = پنج اونس
  • آبجو = 12 اونس (یک قوطی)
  • روح = 1.5 اونس (یک شات)

سلتزر آتوس در مقابل گریپ فروت

شاپیرو گفت که میزان قند سلتزرهای سخت اغلب از بسیاری از شراب ها کمتر است. او همچنین ادعا می کند که آنها در ABV پایین تر هستند ، “معمولاً در حدود چهار تا شش درصد” ، بدون در نظر گرفتن موارد بالاتر.

با این اوصاف ، اسلایتون از غاری در مقابل شکر که می توان با شراب آن را نوشید ، نام برد.

او گفت: “پنجه سفید کمتر از دو گرم شکر دریافت کرد و در واقع کمی قند دارد.” “اما آنچه مردم متوجه نمی شوند این است که شراب های خشک-به عنوان مثال pinot grigio-به همان مقدار است.”

هارد سلتزر در مقابل آبجو

اسلیتون در همان یادداشت درباره محتوای قند ، به این واقعیت اشاره می کند که آبجو معمولاً به هیچ وجه حاوی قند نیست. (این مگر اینکه آبجو ترش و دیگر انواع میوه ها را با شکر اضافه شده برای طعم انتخاب کنید.)

با این حال ، “آبجو دارای کربوهیدرات بالاتری است و 13 گرم در قوطی است.” بنابراین اگر سعی می کنید میزان مصرف کربوهیدرات خود را زیر نظر داشته باشید (یا از رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند کتو پیروی می کنید) ، سلتزر سخت می تواند گزینه بهتری باشد.

سلتزر هارد در مقابل شبح

اسلایتون معتقد است که مانند فراوانی آبجو ، فراوانی ارواح حاوی صفر گرم شکر است – مگر اینکه حاوی شکر باشد که به عنوان مشروب خوش طعم اضافه می شود. به علاوه ، هنگام نوشیدن الکل ، فکر می کردید که می توانید از مخلوط کن حاوی قند استفاده کنید.

در مورد کربوهیدرات ها؟ او می گوید: “مطمئناً پنجه سفید دارای دو کربوهیدرات کم در هر قوطی است ، اما یک تکیلا صفر گرم کربوهیدرات ندارد.” “ناگهان سلتزرهای سخت به نظر نمی رسند!”

چرا هیدراته کردن سلتزر دشوار است؟

از آنجایی که آب گازدار غیر از الکل می تواند به میزان هیدراته روزانه شما کمک کند ، در مورد شریک خنک کننده آن نیز چنین نظری دارید؟

متأسفانه شاپیرو به سختی به این سال پاسخ می دهد. او فکر می کند: “الکل برای شما مهم نیست ، زیرا برای بدن سمی تلقی می شود.” “این نیز کم آبی بدن شما است.”

به همین دلیل ، او توصیه می کند که بعد از هر وعده الکل یک لیوان آب بنوشید و همچنین “اگر در آن روز چند نوشیدنی می خورید یک لیوان بزرگ قبل از خواب”.

افرادی که نی را در لیوان های سلتزر سفت با میوه می ریزند برای مزایای سلامتی اضافه می شوند

چگونه سالم ترین هارد سلتزر را انتخاب کنیم

هر دو متخصص تغذیه توصیه می کنند که به دقت برچسب ها را بررسی کرده و از ادعاهای بازاریابی فراتر رفته و بهترین محصول را پیدا کنید که اهداف سلامتی شما را به خطر نمی اندازد.

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد:

  • مصرف کننده آگاه باشید. شاپیرو خاطرنشان کرد که بسیاری از مارک ها ترجیح می دهند “تمیز عمل” را با استفاده از اصطلاحات متعدد استفاده از شیرین کننده های مصنوعی و مواد افزودنی که بسیار سالم نیستند را پوشش دهند. یادگیری نحوه حرکت برچسب ها در جستجوی سالم ترین آنها به شما کمک می کند و همچنین می تواند شما را در سایر موارد تقویت کند.
  • چیزهای خوب پیدا کنید شاپیرو ادامه داد: “من می گویم که” ارگانیک “یا” بدون قند اضافه شده “بهترین گزینه برای کلمات تماس است.” با پشت سر گذاشتن نکته بالا ، همچنین می توانید بررسی کنید که گزینه های تندی که انتخاب می کنید به وضوح ذکر می کند که هیچ شیرین کننده و طعم دهنده مصنوعی وجود ندارد. اسلایتون می افزاید که سالم ترین سلتزرها به نوعی میوه های بومی دارند که نباید خیلی شیرین یا کربوهیدرات باشد.
  • مراقب قرار گرفتن در معرض BPA باشید. سلتزرها در قوطی های آلومینیومی به سختی به دست می آیند ، که به گفته اسلایتون می توان آنها را با BPA پوشاند. او هشدار می دهد: “BPA یک اختلال غدد درون ریز است و الکل می تواند شستشوی این مواد شیمیایی را بهتر کند.” اگرچه تنها 10 درصد از محصولات کنسرو شده هنوز حاوی این مواد شیمیایی هستند ، اما همچنان منبع اصلی قرار گرفتن در معرض BPA هستند. اگر نگران عوارض جانبی احتمالی هستید ، به این فکر افتاده اید که به مارک سخت سلتزر بروید تا بلافاصله برای بسته بندی یا تغییر نوشیدنی در بطری های شیشه ای اقدام کنید.

خط پایین

بنابراین آیا پاسخ روشنی به این س ifال وجود دارد که آیا سیلتسورهای سخت برای شما مضر هستند؟ آیا آنها می توانند رژیم غذایی سالمی داشته باشند؟

اسلایتون در پایان گفت: “من در مورد سلتس های سخت موضع سختی نمی گیرم.” “آنها در مقایسه با سایر انواع الکل انتخاب مناسبی هستند – اما با وجود بازاریابی از مزایای سلامتی دور هستند. هنگامی که می توانیم موها را با مقایسه روح و آبجو به یک جلسه دشوار تقسیم کنیم ، بهترین شرط این است که مقدار آن را کنترل کنیم. از نوشیدنی هایی که دارید “

این نکته به طور کلی برای سلامت شما و همچنین اهداف خاص سلامتی مفید خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر مدیریت وزن نگران کننده است ، او توصیه می کند مصرف الکل خود را محدود کنید (چهار نوشیدنی در هفته برای زنان ، هفت نوشیدنی در هفته برای مردان) تا نتایج مثبت را در نظر بگیرید.

شاپیرو که به طور کلی برنامه تغذیه شما را نیز در نظر می گیرد ، می افزاید: “کالری ناشی از الکل تغذیه را تأمین نمی کند ، خالی باشید.”

در یادداشت پایانی ، هر دو RD اظهار داشتند که اگر شما معمولاً الکل نمی نوشید ، فرضیه های مشکوک سلامتی در مورد سلتزرها سخت است که شما را شروع نکند.

دیدگاهتان را بنویسید