چرا مسافران استانبول را به کیش ترجیح می دهند؟


چرا مسافران استانبول را به کیش ترجیح می دهند؟

کیش جزیره ای تفریحی و گردشگری در خلیج فارس است و مسافران خارجی و داخلی زیادی از این جزیره دیدن می کنند. این جزیره زیبا و آرامش بخش دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوانی است. بنابراین سالانه مسافران زیادی به آن جزیره می روند. اما از نظر جغرافیایی کیش در تابستان هوای گرم و مرطوب دارد و فصل سرد سال برای سفر به آن مناسبتر است.

در مقایسه، استانبول یک شهر همسایه زیبا است و بسیاری از گردشگران در تابستان، زمستان و کریسمس از کیش دیدن می کنند. آیا می خواهید بدانید چرا مسافران استانبول را به کیش ترجیح می دهند؟ پاسخ سوال خود را در این مقاله بخوانید.

استانبول تنها شهر اروپایی آسیایی در جهان است

استانبول تنها شهری است که در هر دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد. این امر منجر به تضاد بین مناطق آسیایی و اروپایی آن شد و در عین حال این شهر بزرگراه بزرگ جهانی برای سفر از آسیا به اروپا و بالعکس است.

چه هتل پرواز استانبول را در قسمت اروپایی سفر خود به این شهر رزرو کنید یا فقط به گشت و گذار در منطقه اروپا بپردازید، به اروپا سفر کرده اید و تفاوت های زیادی در فرهنگ و معماری خواهید دید. خانه های این شهر شما در حال مشاهده این بخش هستید. به همین دلیل بسیاری از مسافران علاقه دارند به جای رفتن به کیش به استانبول بروند تا یک شهر نیمه اروپایی را از نزدیک ببینند.

آیا بودجه سفر برای کیش و استانبول یکسان است؟

عوامل متعددی بر بودجه سفر تأثیر می گذارد، مانند مدت زمان سفر، نوع پرواز، تعداد ستاره های هتل، برنامه سفر و غیره. بلیط استانبول برای سفرهای خارجی خریداری می شود و اغلب از بلیط کیش گرانتر است، زیرا با افزایش و کاهش قیمت دلار در نوسان است، اما این تمام ماجرا نیست. شما می توانید بلیط هواپیما یا بلیط لحظه آخری را به هر مقصدی در کیش یا استانبول خریداری کنید و با قیمت های متفاوتی مواجه خواهید شد.

البته یکی از مزیت های سفر به استانبول این است که می توانید به صورت زمینی به این شهر سفر کنید. شما می توانید با قطار یا اتوبوس به استانبول سفر کنید و قیمت آن بسیار ارزان تر از پرواز و شاید حتی ارزان تر از بلیط هواپیما کیش است.

عامل دیگری که بودجه سفر را تعیین می کند، قیمت هتل است. قیمت هتل های استانبول بسیار متفاوت است و شما می توانید هر هتل یا هاستلی در استانبول را انتخاب کنید که قیمتی برابر با هتل یا آپارتمان در کیش دارد. در نتیجه به طور کلی اگر قصد سفر مقرون به صرفه ای به استانبول دارید، می توانید با بودجه ای برابر با کیش از این شهر زیبا دیدن کنید.

تجربه سفر به خارج از کشور

چه بخواهیم و چه نخواهیم وقتی به خارج از کشور سفر می کنیم، تجربیاتی به دست می آوریم که هرگز با سفرهای داخلی قابل مقایسه نیستند. این بدان معناست که به محض پیاده شدن از هواپیما در فرودگاه استانبول، شهر و محیط جدیدی را تجربه خواهید کرد که هرگز در یک سفر داخلی با آن مواجه نخواهید شد. اولین کاری که باید در فرودگاه استانبول انجام دهید این است که انگلیسی یا ترکی صحبت کنید، این تجربه متفاوتی را به شما می دهد. خرج کردن پول به لیر به جای ریال تجربه دیگری است که گاهی ممکن است گیج کننده باشد. در روزهای ابتدایی سفر، بسیاری از مسافران هزینه های خود را با ریال مقایسه می کنند، اما این اشتباه است و لذت سفر را غیرممکن می کند.

یکی دیگر از تجربه های عالی سفر به خارج از کشور، دیدن افرادی با آداب و رسوم و فرهنگ های مختلف است. خیابان های استانبول مثل کیش نیست، مردم مثل ایرانی ها لباس نمی پوشند، رفتارشان با ما فرق دارد. نام خیابان ها به ترکی نوشته شده است و همه چیز گویای تجربه جدیدی است که وقتی به کیش می روید هرگز نخواهید داشت. در کل سفر به استانبول مخصوصا برای اولین بار ماجراجویی عجیبی است.

آیا مراکز خرید استانبول را می شناسید؟

اگرچه مراکز خرید مدرن زیادی در کیش وجود دارد که می توانید کالاهای متنوعی از آنها خریداری کنید، اما با مراکز خرید استانبول برابری نمی کنند. استانبول از دیرباز چهارراه مهم خرید شرق و غرب بوده است و برخی از کالاهای ترکی علیرغم نداشتن برند، همیشه از نظر کیفیت حرف اول را می زنند. در ضمن شاید نتوان همه برندهای خارجی را در فروشگاه های کیش پیدا کرد اما برای استانبول فرق می کند.

آیا مراکز خرید استانبول را می شناسید؟
آیا مراکز خرید استانبول را می شناسید؟

بازدید گردشگران از اماکن تاریخی استانبول

اگرچه استانبول امروز پایتخت ترکیه نیست، اما به آن قسطنطنیه می گفتند و در زمان حکومت عثمانیان بر ترکیه پایتخت امپراتوری بیزانس بود. این امر باعث ایجاد آثار تاریخی بسیاری در این شهر شده است. استانبول مملو از کاخ‌ها، معابد، پل‌های تاریخی و مکان‌های دیگری از این دست است که از نظر کمی و کیفی قابل مقایسه با آثار باستانی کیش، شهر باستانی حریره نیست. کاخ دلما باغچه، خرم سلطان بام، مسجد اورتاکوی یا بویوک کامی، مسجد چورا، روملی حصار، برج گالاتا، کلیسای جامع سنت ایرن و دیگر مساجد باشکوه استانبول از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی این شهر هستند.

گشت و گذار در مکان های تاریخی استانبول
گشت و گذار در مکان های تاریخی استانبول

تبلیغات در گلونی