چرا مشغول غذا خوردن هستم؟ 5 دلیل رایج


آیا تا به حال فکر کرده اید که “چرا غذا می خورم؟”

اگر تا به حال یک قسمت غیر معمول غذا خوردن داشته اید که احساس می کنید از کنترل خارج شده اید یا نمی توانید غذا را متوقف کنید ، ممکن است این فکر را داشته باشید.

در طول سال هایی که تمرین می کردم ، برایم روشن شد که شام ​​بیشتر از آنچه مردم تصور می کنند رایج بود.

غذا خوردن در اوقات فراغت یکی از شایع ترین چالش هایی است که اعضای ما قبل از پیوستن در روش خوردن ذهن آگاه تجربه می کنند. چه آنها این را به صورت هفتگی و چه در شرایط خاصی تجربه کنند ، آنها گیج ، غرق شده و مطمئن نیستند که واقعاً چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد ، و چگونه می توانند به جلو حرکت کنند تا رابطه خود را با غذا متعادل کنند.

هنگامی که بهتر می توانید بفهمید چه چیزی باعث گرایش به پرخوری می شود ، می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از آن ، بهبود روابط خود با غذا و بازگرداندن تعادل مورد نظر خود شروع کنید.

Binge Eating چیست؟

قبل از بحث در مورد علل ایجاد آن ، باید بررسی کنیم که واقعاً چیست و همچنین واقعاً چیست.

در وهله اول ، دو سطح غذا خوردن وجود دارد. ما اختلال پرخوری را تجربه می کنیم ، سپس قسمت ها ، عادات یا گرایش به پرخوری را تجربه می کنیم.

اختلال در یک مهمانی نوشیدن

بر اساس گزارش NEDA ، اختلال پرخوری به شرح زیر است: “قسمت های مکرر خوردن مقدار زیادی غذا ، احساس کنترل خارج از مهمانی ، احساس خجالت ، ناراحتی یا احساس گناه پس از آن”.

به طور خاص ، با خوردن غذاهای زیاد و بسیار بزرگتر از آنچه معمولاً در طول 2 ساعت یا کمتر در نظر گرفته می شود ، مشخص می شود. مردم همچنین در طول این قسمت عدم کنترل را تجربه خواهند کرد. آنها ممکن است احساس کنند که نمی توانند خود را کنترل کنند یا عمدا غذا نمی خورند.

به گفته NEDA ، این قسمت های توصیف شده به طور متوسط ​​حداقل هفته ای یک بار به مدت 3 ماه رخ می دهد تا به عنوان اختلال پرخوری در نظر گرفته شود.

علاوه بر این ، اختلال پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 men از مردان از اختلالات خوردن رنج می برند.

قسمت خوشمزه خوردن

حالا بگذارید بگوییم شما برخی از علائمی را که به تازگی از سر گذرانده ایم تجربه می کنید. شما از سایز بزرگتر از حد متوسط ​​استفاده می کنید ، کنترل خود را از دست می دهید و ممکن است پس از آگاهی از حقیقت احساس افسردگی یا گناه کنید.

اما از طرف دیگر ، شما این قسمت ها را به ندرت از آنچه در بالا توضیح داده شد ، یا شاید با شدت کمتری تجربه می کنید.

در حالی که ممکن است اختلال پرخوری نداشته باشید ، اما هنوز قسمت هایی از پرخوری را تجربه می کنید.

چرا مشغول غذا خوردن هستم؟

پس چرا چنین شد؟ دلایل مختلفی برای این قسمت وجود دارد. شما ممکن است به یکی از این دلایل یا ترکیبی از چندین دلیل به این شکل غذا بخورید.

بیایید در مورد برخی از رایج ترین علل خوردن که به عنوان مربی بهداشت و رژیم درمانی ثبت نام کرده ام صحبت کنیم.

5 علت پرخوری

1. به اندازه کافی غذا نخوردن

یکی از رایج ترین دلایلی که افراد با پرخوری مواجه می شوند ، عدم خوردن کافی غذا یا محدود کردن غذا خوردن است.

محدودیت های عمدی

محدودیت ها می توانند در شرایط مختلف بسیار متفاوت به نظر برسند. به عنوان مثال ، ممکن است شامل محدودیت های غذایی کامل ، غذاهای خاص یا محدودیت های اندازه قسمت باشد.

اغلب این نتیجه یک رژیم غذایی مزمن است که باعث شروع و توقف عود مجدد می شود. این امر معمولاً در نتیجه مقررات و قوانین مربوط به غذا اتفاق می افتد.

برای اینکه کمی بیشتر به شما بگویم ، وقتی بدن به طور منظم غذای کافی دریافت نمی کند ، در نهایت به نقطه شکست می رسد. این مستلزم تمایل به محدود کردن بدن از غذاهای مورد نیاز و نیاز است. از آنجا که اراده محدود است ، این در نهایت تمام می شود و دروازه سیل باز می شود.

قسمت تیراندازی را از پشت بام اندازه بگیرید و خود را به سمت حاشیه کنترل کنید. بدن سعی می کند بر کمبود مواد مغذی که تجربه می کند غلبه کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب احساس سیری بیش از حد ، نفخ ، خجالت و سرخوردگی می کنند. این باعث می شود که آنها در تلاش نادرست برای “بازخرید” یا “رفع” آخرین قسمت بینگ به حالت بازدارندگی بازگردند.

محدودیت های ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به طور ناخواسته غذا نمی خورند.

یکی از اعضای ما در حال مطالعه برای آزمون حقوق بود که شب شام خورد. پس از بررسی عادات وی ، متوجه شدیم که استرس او اشتهای او را سرکوب می کند و باعث می شود در طول روز چیزی جز میله های پروتئین نخورد. هنگامی که سرانجام پس از یک روز کامل از کتابخانه به خانه آمد ، او متجاوز بود و بدن او آنچه را که نمی توانست جبران کرد.

پیش می رود ، او غذا را بسته بندی می کند و یادآوری هایی را برای غذا تنظیم می کند تا مطمئن شود غذای مورد نیاز خود را در طول روز دریافت می کند.

2. تنظیم اخلاق برای طرز فکر غذا و کمبود

چه شما آن را محدود کنید یا نه ، وقتی اخلاق وارد عمل می شود ، پرخوری اغلب درست در کنار آن اتفاق می افتد.

وقتی می گویم اخلاق را در مورد غذا تنظیم می کنم ، منظور من در اینجا این است که فرض کنیم غذا خوب یا بد ، درست یا غلط ، درست یا غلط است.

کسانی که به غذا اخلاق می دهند اغلب غذا را مغذی می دانند و هنگام خوردن آن احساس غرور می کنند. آنها به نوبه خود به اقلام غذایی بیشتر با لذت اشاره می کنند که ارزش غذایی ضعیفی ندارند. آنها هنگام خوردن این غذای لذیذ احساس گناه یا شرم می کنند.

وقتی روحیه ای مانند این به غذا می دهیم ، اقلام غذایی که در رده “بد” قرار دارند بسیار جذاب هستند. وقتی این اقلام خورده می شوند ، احساس کمبود یا فوریت احساس می شود. ذهنیت کمبود به شما این باور را می دهد که چون “نباید” مالک این اقلام غذایی باشید ، آنها باید اندازه وعده ها را سریعتر یا بزرگتر از حد معمول بخورند.

این منطقی شدن ناشی از این ایده است که این ممکن است “تنها فرصت” شما برای داشتن اقلام غذایی باشد. یا ، آنها ممکن است به خود بگویند که این “آخرین باری” است که آنها را می خورند ، بنابراین باید تعداد زیادی داشته باشند تا واقعاً از این تجربه “استفاده کنند”.

این طرز فکر می تواند ناخواسته منجر به بروز پرخوری یا اختلال پرخوری در طول زمان شود.

3. عدم رعایت رژیم متعادل

ما همیشه در مورد تغذیه متعادل و مغذی در Nutrition Stripped صحبت می کنیم! برای توصیف و ارائه آسان این غذاها ، ما از سیستم پنج پایه خود استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید که شما را از طریق پنج سیستم بنیادی ما راهنمایی می کند تا غذاهای متعادلی ایجاد کنید که می توانید برای تهیه غذا یا طبخ تازه در این هفته استفاده کنید!

پنج پایه شامل منابع اصلی غذایی پروتئین ، کربوهیدراتهای نشاسته ای و قندی ، کربوهیدراتهای غیر نشاسته ای ، چربیها و عوامل طعم دهنده است.

هر یک از اجزاء بدن را به شیوه ای متفاوت و مهم تغذیه می کند. هنگامی که ما در گروه های غذایی خاصی (عمداً یا ناخواسته) کمبود داریم ، ممکن است منجر به پرخوری شود.

بدن اساساً این جزء را می خواهد زیرا به بدن اجازه می دهد احساس سیری و انرژی داشته باشد. آنها به بدن اجازه می دهند در بهترین حالت کار کند!

وقتی رژیم غذایی یک فرد شامل غذاهای فرآوری شده یا فاقد برخی از این اجزا باشد ، می تواند کنترل غذا را از دست بدهد و در نتیجه مقدار زیادی از آن را مصرف کند.

گاهی اوقات ممکن است با گرسنگی تحریک شود ، اما اغلب فراتر از نقطه گرسنگی و سیری است. این موضوع او را در دسته قسمت های پرخوری قرار می دهد.

4. احساسات یا استرس های مدیریت نشده

وقتی سازوکارهای مقابله سالم و موفق برای افزایش احساسات یا استرس توسعه نیافته باشد ، افراد می توانند در پاسخ به دنبال غذا بروند.

استرس و تغذیه عاطفی شایع است ، اما اگر برای مدت طولانی درمان نشود ، می تواند شروع به افزایش کند و بازی گلوله برفی به یک جشن تبدیل می شود.

در این سناریو ، غذا خوردن راهی برای منحرف کردن احساسات یا استرس آنها است. آنها لزوما از گرسنگی غذا نمی خورند و بنابراین احساس سیری را نیز نادیده می گیرند. این تقریبا یک روش بی حسی است.

وقتی گرسنگی و سیری کاملاً نادیده گرفته شود ، می توان در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی غذا خورد. علاوه بر این ، عدم کنترل می تواند تجربه شود زیرا اساساً رابطه ذهن و بدن خاموش است.

اگر متوجه شدید که مکانیزمی برای مقابله با افزایش استرس و احساسات ندارید ، شاید به همین دلیل است که اینگونه غذا می خورید.

5. کم خویشتن یا تصویر بد بدن ضعیف

بسیار معمول است که کسانی که در این قسمت شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیفی باشند. رابطه بین این دو اغلب تا حدی ناشی از خودزنی است.

اگر متوجه شدید که بدنبال غذا هستید و به خود چیزی شبیه این می گویید: “من دیگر از بدنم راضی نیستم ، بنابراین می توانم بیشتر غذا بخورم.” خیلی زیاد. “، یا” تغذیه سالم هرگز تفاوتی نمی کند ، بنابراین من باید هر چه می خواهم بخورم و هر چقدر که می خواهم بخورم. ”

غلبه بر پرخوری

برای توقف پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذای مغذی و متعادل بخورید و با استرس و احساسات کنار بیایید. این به شما امکان می دهد علائم گرسنگی و سیری را بشنوید و همچنین از چرخه رژیم خارج شوید. شما حتی می توانید یک احساس قدرشناسی و عشق قوی برای خود و بدن خود ایجاد کنید.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به افراد نحوه انجام روش تغذیه ذهنی را آموزش می دهیم. ما مراحل بهبود رابطه شما با غذا را برای شما راهنمایی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که رشد ، ثبات و حمایت را امکان پذیر کند.

شما می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را تماشا کنید تا بیاموزید که چگونه با انتخاب های غذایی خود تعادل بیشتری داشته باشید تا از وسواس غذایی و رژیم غذایی عاری شده باشید ، وزن متعادلی داشته باشید و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید