چه رابطه مثبتی با غذا


آیا می خواهید با غذا رابطه مثبت تری برقرار کنید؟ انجام این کار جنبه مهمی برای حفظ سلامت جسمی ، روحی و احساسی شما است.

در سالهای اخیر ، تغذیه به طور سیاه و سفید ، به ویژه در رابطه با سلامت جسمانی ، مشاهده شده است.

به ما آموزش داده شده است که فقط به این فکر کنیم که چه نوع رژیم غذایی ای که به سلامت جسمانی ما کمک می کند و چه انتخابهایی می کنیم که بر سلامت جسمی ما تأثیر منفی می گذارد و باید تغییر دهیم یا تنظیم کنیم.

تا حدی ، این هنوز یک ملاحظات ضروری است و ما وقتی به تغذیه فکر می کنیم. البته ما می خواهیم بدن جسمانی خود را سالم نگه داریم تا یک زندگی کامل ، سالم و لذت بخش ایجاد شود.

اما همانطور که همیشه در Stripped Nutrition می گوییم ، غذا بسیار بیشتر از غذای فیزیکی است. زمان به ما نشان داده است که انتخاب هایی که در مورد غذا انجام می دهیم بیش از سلامت جسمی ما تأثیر می گذارد. همچنین بر سلامت روان ما تأثیر می گذارد.

وقتی رابطه مثبتی با غذا داریم ، غذای فیزیکی دیگر سلامت روانی را قربانی نمی کند.

به خواندن ادامه دهید تا دریابید که رابطه مثبت با غذا چگونه است تا بتوانید اقداماتی را انجام دهید که به شما کمک می کند با این ویژگی ها سازگار شوید.

چه رابطه مثبتی با غذا

  • رابطه مثبت با غذا رابطه ای است که در آن با انتخاب غذا و رژیم غذایی خود اطمینان دارید.
  • شما خود را به طریقی تغذیه می کنید که از سلامت جسمانی طولانی مدت شما پشتیبانی می کند.
  • شما در زمان غذا حضور دارید تا بتوانید از وعده غذایی خود نهایت استفاده را ببرید.
  • شما برای لذت کامل از غذا لذت می برید.
  • شما از وضوح ذهنی برخوردار هستید تا بدون دخالت در غذا ، انرژی را به سایر جنبه های زندگی خود اختصاص دهید.
  • هنگامی که از نظر جسمانی گرسنه هستید غذا می خورید ، علائم سیری خود را می شنوید و سیگنال های گرسنگی غیر فیزیکی خود را درک می کنید.
  • شما با عادات غذایی خود احساس راحتی می کنید و با شیوه تغذیه خود سازگار هستید.

این همه عالی به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ چه کسی نمی خواهد سلامت جسمی و روانی را به گونه ای اولویت بندی کند که به شما اجازه دهد به عنوان بهترین شخص خود عمل کنید؟

بنابراین اکنون که چند نمونه از نحوه رابطه مثبت با غذا دارید ، بیایید ویژگی های مورد نیاز خود را مورد بحث قرار دهیم.

1. شما خود را با رژیم غذایی متعادل تغذیه می کنید

برای اطمینان از انتخاب های غذایی و تغذیه خود و خوردن به گونه ای که به شما اجازه می دهد احساس سیری و انرژی کنید ، باید بدانیم چگونه یک رژیم غذایی متعادل و مغذی ایجاد کنیم.

این همان جایی است که سیستم بنیادی پنج ما وارد می شود. اگر با این سیستم آشنا نیستید ، می توانید راهنمای رایگان ما را که آن را پوشش می دهد ، بارگیری کنید!

این یک روش ساده و مبتنی بر شواهد برای ساخت غذا بدون نیاز به در نظر گرفتن همه چیز است اضافه بار اطلاعات ما هر روز در مورد غذا و تغذیه می شنویم و می بینیم.

با ایجاد رژیم غذایی متشکل از پروتئین ، نشاسته و کربوهیدراتهای قندی ، کربوهیدراتهای غیر نشاسته ای ، چربیها و عوامل طعم دهنده ، می توانید به راحتی غذا بخورید. نیازی به حدس زدن یا پرسیدن ثانیه نیست.

یک بشقاب متعادل باعث ایجاد رابطه مثبت و متعادل با غذا می شود.

2. شما قادر به متعادل کردن هر دو وعده غذایی برای تغذیه هستید و سرگرم کننده

به عنوان مربی تغذیه و سلامت ثبت شده ، متوجه می شوم که مشتریان اغلب با این مفهوم دست و پنجه نرم می کنند.

تعداد زیادی رژیم غذایی و روندهای موجود شما را ترغیب می کند که باور کنید این یکی است یا دیگری. شما یا برای تغذیه غذا می خورید یا برای لذت غذا می خورید. به همین دلیل ، مردم اغلب خود را در چرخه ای از شروع و توقف با ذهنیت همه یا هیچ می بینند.

آنها یا “همه جانبه” هستند و فقط برای داشتن سلامت جسمی غذا می خورند ، یا “خسته” هستند و فقط برای لذت و لذت فوری غذا می خورند.

اگر تا به حال رژیم گرفته اید یا سم زدایی را امتحان کرده اید ، قطعاً این ذهنیت برای شما غریبه نیست.

یک رابطه مثبت با غذا رابطه ای است که در آن شما می توانید به نقش های متعدد غذا در زندگی خود ، از جمله مواد مغذی ضروری بدن و همچنین لذت و لذت ناشی از آن احترام بگذارید.

می توانید به راحتی با مواد مغذی غذا بخورید و لذت ببرید. دیگر هیچ قانون ، کمک هزینه یا محدودیت غذایی وجود ندارد.

3. برچسب غذا را خوب یا بد نمی زنید

ما اغلب می شنویم که غذای مغذی خوب و درست است ، در حالی که غذای دلپذیر بد و غلط است ، بنابراین در این مرحله یک واقعیت به نظر می رسد.

در واقعیت ، این مفهوم بسیار دور از حقیقت است.

روحیه دادن به غذاهایی از این دست باعث عدم تعادل می شود. باعث ایجاد رابطه منفی با غذا می شود. این از احساس گناه ، غرور ، استرس ، اضطراب و اجبار برای ایجاد رابطه شما با غذا استقبال می کند.

روابط مثبت با غذا دیگر شامل چنین احساساتی نمی شود. این به شما این امکان را می دهد که بدانید غذا فقط غذا است. این غذا یا لذت ، یا ترکیبی از این دو است و به شما این قدرت را می دهد که بر اساس خواسته ها ، نیازها و ترجیحات منحصر به فرد خود در هر زمان تعادل مناسب را پیدا کنید.

4. شما غذاهای عمدی را انتخاب می کنید تا تعادل مناسب را پیدا کنید

آیا تا به حال رژیم گرفته اید که باید تمام غذای خود را اندازه گیری کنید؟ در مقیاس بگذارید؟ داخل یک ظرف پلاستیکی با اندازه و از پیش اندازه قرار دهید؟

یا شاید در جایی هستید که رژیم دارید مجاز برای خوردن غذا در ساعات خاصی از روز ، جایی که ممکن است نتوانید از دسر بعد از شام لذت ببرید زیرا این زمان غذا شما را می گذراند.

این نمونه ای از رابطه منفی با غذا است.

رابطه مثبت با غذا رابطه ای است که در آن ما با احتیاط غذا می خوریم تا سختی و قوانین.

این بدان معناست که ما یک معاینه فیزیکی انجام می دهیم تا گرسنگی و سیری بدن را دریابیم تا اندازه قسمت مشخص شود. جایی برای غذا خوردن زمانی که از نظر جسمی احساس نیاز می کنیم و نه زمانی که به ما گفته می شود.

گاهی اوقات ما بعد از شام دسر می خوریم زیرا این یک تجربه دقیق و هیجان انگیز است.

رعایت رژیم غذایی دقیق باعث ایجاد رابطه مثبت و متعادل با غذا می شود.

5. رژیم غذایی ، روندها و سم زدایی شما را جذب نمی کند

وقتی غذا را با استفاده از پنج پایه تهیه می کنید ، با دقت غذا بخورید ، غذا را در کنار لذت اولویت بندی کنید و بدانید که غذا هیچ اخلاقی ندارد ، در شیوه پرورش خود اطمینان دارید.

بزرگترین مد بعدی توانایی جذب شما را ندارد ، و باعث می شود باور کنید که باید با این روش جدید غذا بخورید ، در غیر این صورت در اشتباه هستید.

یک رابطه مثبت با غذا یک رابطه مطمئن با غذا است – شما می دانید که بهترین کار را برای بدن خود انجام می دهید.

چگونه یک رابطه مثبت با غذا ایجاد کنیم

در روش تغذیه آگاه ، ما به اعضای خود می آموزیم که چگونه روابط مثبت و منحصر به فرد خود را با غذا ایجاد کنند. ما به آنها ابزار ، منابع و دانش لازم را می دهیم تا با اطمینان خاطر خود را پرورش دهند.

اعضا می توانند رابطه خود با غذا را مجددا ارزیابی کنند تا از چرخه رژیم به خوبی خارج شوند و با احتیاط و سهولت به پیشرفت خود ادامه دهند.

داشتن رابطه مثبت با غذا در طول زندگی و انتخاب های شما دارای قدرت و استقلال است ، که این یک چیز فوق العاده است!

دیدگاهتان را بنویسید