چه چیزی در مورد شکر اضافی خوب است؟ : تغذیه


اگر هر چند وقت یکبار آن را داشته باشید ، وحشتناک نیست. اما اگر این کار را به طور منظم انجام دهید ، چند معایب وجود دارد:

  • قند به طور مستقیم قند خون شما را افزایش می دهد ، که البته خطر ابتلا به دیابت است

  • شکر باعث واکنش انسولین می شود و قند را به سلول های چربی می رساند و شما را چاق می کند

  • قند معمولی ، یعنی “ساکارز” ، در واقع فقط یک قسمت گلوکز و یک قسمت فروکتوز است. وقتی قند به دستگاه گوارش شما برخورد کرد ، به این دو قسمت تقسیم می شود. گلوکز قند خون شما را بالا می برد و می تواند برای انرژی استفاده شود ، یا می تواند به عنوان چربی همانطور که در بالا ذکر شد ذخیره شود. فروکتوز ، نه مقدار زیادی از غذاها بلکه الکل ، در درجه اول توسط کبد پردازش می شود و باعث کبد چربی می شود و باعث NAFLD ، “بیماری کبد چرب غیر الکلی” می شود. فروکتوز به طور مستقیم به چربی تبدیل می شود.

  • معمولاً قند موجود در نوشابه ها را شربت ذرت بالا فروکتوز می نامند. این (معمولاً) هیچ تفاوتی با قند معمولی ندارد – 55٪ فروکتوز ، 45٪ گلوکز ، در حالی که قند روی میز 50/50 است ، اگرچه HFCS می تواند به درصد بیشتری از فروکتوز در سایر کاربردها برسد ، حتی به میزان 85/15.

  • فروکتوز واکنش سیری ایجاد نمی کند ، این یک احساس کامل است که می گوید “من آن را انجام داده ام” وقتی شما به اندازه کافی انجام داده اید. شما می توانید مبلغ مضحکی دریافت کنید و هنوز هم منطقی نیست.

  • شکر تولید تری گلیسیرید ، VLDL و در نتیجه LDL (حامل کلسترول بد) را افزایش می دهد. اگر نمره کلسترول بد (یعنی بالا) LDL را تجربه می کنید ، یک راه (اما نه تنها) برای کاهش آن ، کاهش مصرف کربوهیدرات های ساده مانند قندهای ساده است.

  • قند موجود در غذاهای فرآوری شده مانند نوشابه بسیار غلیظ است ، در حالی که قند موجود در غذاهای طبیعی مانند میوه ها در مجموع کمتر و غلظت کمتری دارد. علاوه بر این ، این غلظت کمتر تا حدی به این دلیل است که شکر در فیبرهای ماتریس (با سایر مواد) قرار گرفته است که جذب قند را در دستگاه گوارش شما کند می کند. برخی از غذاهای طبیعی مانند شراب وجود دارد ، با این حال ، قند بسیار خوب است و افرادی که تمرکز زیادی بر سلامتی خود دارند تمایل دارند از این غذاها حتی اگر “طبیعی” و فرآوری نشده باشند اجتناب کنند.

اینها مواردی است که باید در نظر داشته باشید ، بسیاری دیگر نیز وجود دارد. ویدئویی وجود دارد که چند سال پیش ویروسی شد و اگر می خواهید درباره آنچه واقعاً “زیر کاپوت” اتفاق افتاده است ، عمق فنی بیشتری پیدا کنید. به نام شکر: حقیقت تلخ.

من متخصص نیستم ، این فقط بر اساس تحقیقات و درک من تا کنون است ، بنابراین بیشتر مراقب باشید که در صورت اشتباه در هر یک از موارد بالا از من انتظار داشته باشید که من را اصلاح کند.

دیدگاهتان را بنویسید