چگونه از اپلیکیشن های موبایل کسب درآمد کنیم؟


داشتن یک ایده و تبدیل آن ایده به یک نتیجه مفید چیز دیگری است. بسیاری از مردم ایده ایجاد یک اپلیکیشن را دارند، اما به درآمدزایی و بازگشت سرمایه آن فکر نمی کنند.

اینستاگرام Kamapress را برای به‌روزرسانی سریع‌تر اخبار داغ فناوری اطلاعات دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش کاماپرس، خوشبختانه راه های زیادی برای کسب درآمد از طریق اپلیکیشن ها وجود دارد. در این قسمت راه حل های مختلفی را برای شما جمع آوری کرده ایم تا بتوانید پس از ساخت اپلیکیشن موبایل خود به کسب درآمد بپردازید.

بیشتر بخوانید:

درآمد مستقیم و غیرمستقیم از اپلیکیشن های موبایل ایجاد کنید

به طور کلی می توان استراتژی های کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایل را به ۲ دسته تقسیم کرد.

  • کسب درآمد مستقیم – پولی که مستقیماً از برنامه می آید. به عنوان مثال، کاربران باید برای نصب یک برنامه از اپ استور یا فعال کردن ویژگی های درون برنامه پولی بپردازند.
  • کسب درآمد غیرمستقیم – محصولات یا خدمات انفرادی که در یک برنامه رایگان فروخته می شوند، درآمد غیرمستقیم از برنامه ایجاد می کنند.

کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایل - Kamapress

۶ استراتژی برای کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایل

برای ایجاد درآمد مستقیم و غیرمستقیم از برنامه می توان از راه حل ها و استراتژی های مختلفی استفاده کرد. در این قسمت ۶ روش برای کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایل به همراه مزایا و معایب آن ها را توضیح خواهیم داد.

۱. برنامه های پولی را دانلود کنید

ساده ترین راه برای کسب درآمد از کاربران تلفن همراه، پرداخت هزینه نصب برنامه است. اکثر برنامه های موبایل برای نصب نیاز به هزینه کمی دارند. به عنوان مثال، اکثر برنامه های پولی خارجی در فروشگاه گوگل کمتر از ۵ دلار قیمت دارند. همین هزینه کم باعث می شود بسیاری از افراد بدون فکر به قیمت نرم افزار را خریداری کرده و از آن استفاده کنند.

البته با پرداخت پولی کردن اپلیکیشن خود، نمی توانید انتظار داشته باشید که به اندازه یک اپلیکیشن رایگان محبوب شود. بسیاری از افراد از برنامه هایی که نمی توانند رایگان نصب شوند دوری می کنند.

۲. پرداخت ها و خریدهای درون برنامه ای

پرداخت های درون برنامه ای را می توان هم برای برنامه های رایگان نصب و هم برای برنامه های پولی انجام داد. این روش برای انواع محصولات فیزیکی و مجازی قابل استفاده است. این روش به ویژه در برنامه های بازی محبوب است. مردم به دنبال خرید سکه های مجازی یا تجربه های جدید هستند و حاضرند برای آن پول بپردازند. یکی از نمونه های موفق در این زمینه بازی Pokemon Go است که می تواند بیش از ۳ میلیارد دلار از اپلیکیشن رایگان خود درآمد کسب کند.

پرداخت های درون برنامه ای را می توان در اپلیکیشن های تجارت الکترونیک نیز یافت. خرید محصولات و خدمات از طریق اپلیکیشن در این دسته قرار می گیرد.

کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایل - Kamapress

۳. سفارشات خرید

اشتراک ایده خوبی برای کسب درآمد از برنامه است. رزرو را می توان در برنامه های مختلف تلفن همراه یافت. تحت این استراتژی، کاربران برنامه را بدون پرداخت دریافت می کنند. اما برای دسترسی به محتوا باید اشتراک ماهانه یا سالانه بگیرند و آن را تمدید کنند.

برنامه های مختلف می توانند از این روش کسب درآمد استفاده کنند. از برنامه های تناسب اندام گرفته تا رژیم های غذایی، فیلم، کتاب، حتی خدمات ماهیانه کسب و کار کوچک، نظافت خانه و غیره.

۴. استراتژی فریمیوم

استراتژی فریمیوم یک استراتژی موفق برای کسب درآمد از طریق اپلیکیشن ها است. مجموعه ای از دو کلمه رایگان و پریمیوم، ترکیبی از راه حل های اشتراک و پرداخت درون برنامه ای است.

تحت این استراتژی، نسخه اولیه یا اولیه یک سرویس یا محصول کاربردی به صورت رایگان ارائه می شود. اما برای دسترسی به امکانات بیشتر، کاربران پس از مدتی استفاده از طرح فریمیوم، نیاز به خرید اشتراک یا پرداخت درون برنامه ای دارند. بارزترین نمونه این استراتژی را می توانید در Spotify مشاهده کنید که به کاربران امکان گوش دادن رایگان به موسیقی را می دهد. اما کاربران اگر می خواهند فایل های موسیقی را دانلود کنند یا از شر تبلیغات زیاد خلاص شوند، باید اشتراک بخرند.

این استراتژی شامل نسخه های آزمایشی رایگان است که به کاربر امکان استفاده از آن را برای مدت زمان مشخصی می دهد.

۵. استفاده از تبلیغات

اگر نرخ دانلود اپلیکیشن شما بالا باشد، می توانید از تبلیغات درون برنامه ای کسب درآمد کنید. طبق آخرین آمار، تبلیغات مصرف کننده موثرترین راه برای کسب درآمد بوده است. این تبلیغات می توانند در قالب های مختلف از ویدئو گرفته تا بنر و پاپ آپ باشند. یک مدل درآمد برای تبلیغات مصرف کننده می تواند یکی از حالت های زیر باشد:

  • CPC (هزینه هر کلیک)
  • CPI (هزینه نصب)
  • CPA (هزینه اکتساب)
  • CPM (هزینه هر هزار بازدید)
  • CPV (هزینه هر بازدید)

کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایل - Kamapress

۶. به عنوان یک محصول اضافی استفاده کنید

یکی از راه های کسب درآمد غیر مستقیم، فروش رایگان اپلیکیشن موبایل خود در کنار سایر محصولات است. نرم افزارهای دسکتاپ زیادی وجود دارند که برای خرید آنها باید هزینه پرداخت کنید. برنامه های موبایل معمولاً در صورت خرید توسط کاربر به عنوان یک افزونه رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. نمونه بارز این روش درآمدزایی را می توان در نرم افزار حسابداری محبوب QuickBooks مشاهده کرد. البته در این شرایط ممکن است افراد هرگز نسخه موبایل نرم افزار را نصب نکنند.

چگونه مدل مناسبی برای کسب درآمد برای مصرف انتخاب کنیم؟!

راه های زیادی برای کسب درآمد از اپلیکیشن ها وجود دارد. علاوه بر این، شما محدود به استفاده از یک روش نیستید. به عنوان مثال، می توانید پرداخت های درون برنامه ای انجام دهید و تبلیغات را در برنامه تلفن همراه خود نمایش دهید.

با این حال، هیچ فرمولی برای تعیین بهترین استراتژی کسب درآمد برای اپلیکیشن شما وجود ندارد. در برخی صنایع، پرداخت درون برنامه ای ساده ترین راه است. مخصوصاً برای مشاغل تجارت الکترونیک. با این حال، باید استراتژی‌های مختلف کسب درآمد را بر اساس مخاطبان خود آزمایش کنید و KPIهای ارزشمند صنعت را دنبال کنید تا ببینید کدام رویکرد موفق‌ترین است.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: