چگونه تغذیه خوب را تمرین کنیم


ممکن است درباره فواید تغذیه با دقت شنیده باشید ، اما شاید برایتان س wondال باشد که چگونه یک رژیم غذایی آگاهانه را تمرین کنید.

حرکات غذایی دقیق اخیراً سلامت ، رفاه و تغذیه را تحت تأثیر قرار داده است. بر اساس میزان موفقیت اعضای ما پس از مصرف دقیق غذا ، می خواهم بگویم که این نیز دلیل خوبی دارد!

اگر می خواهید نحوه تمرین تغذیه را به صورت واقع بینانه و مداوم بیاموزید ، در مکان مناسب هستید.

چرا خوب غذا خوردن مهم است

وقتی با دقت به خوردن غذا گوش می دهید ، ممکن است تصور کنید که جویدن آرام غذا یا مدیتیشن قبل از غذا به چه معناست.

اگرچه به نظر می رسد اگر بخواهید ، اما اصل یک وعده غذایی دقیق را نشان نمی دهد.

هدف از غذا خوردن دقیق این است که شما را راهنمایی کند تا با تجربیات بدن و غذا خوردن همخوانی داشته باشید تا بتوانید بر اساس آنچه بدن شما نیاز دارد ، آنچه شما می خواهید و میزان مناسب تعادل بین این دو ، انتخاب غذایی عمدی داشته باشید.

غذا خوردن با تمرکز بر تجربه خود در زمان غذا است. این یک روش دقیق غذا خوردن برای ترویج یک رژیم غذایی متعادل و مغذی است.

وقتی برای اولین بار رژیم غذایی مورد نظر را شنیدم ، کمی بی پروا به نظر می رسید. من چند مشتری جدید دارم که چیزی شبیه به این می پرسند: “آیا غذا خوردن با دقت انجام می شود در حقیقت تغییری ایجاد کنید؟ “. من قول می دهم که این اتفاق بیفتد.

تحقیقات نشان داده است که خوردن دقیق غذا می تواند به بسیاری از بیماری های مرتبط با غذا و تغذیه کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به درمان عادات غذایی نامنظم کمک کند و به افراد در رسیدن به اهداف مرتبط با وزن نیز کمک کند (1).

چگونه تمرین غذا خوردن ذهنی را در 10 روش انجام دهیم

به خواندن ادامه دهید تا 10 بهترین راه من را برای شروع غذا خوردن از امروز پیدا کنید.

1. بدون وقفه غذا بخورید

این بدان معناست که تلفن ، تلویزیون ، رایانه و کار نمی کند. کمی عجیب به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ امروزه اختلال در خوردن غذا رایج است. این بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی همه سر و صدا و همه شلوغی هایی را که بخشی از غذا خوردن است حذف کنیم ، ما واقعاً فقط غذا می خوریم. این به شما امکان می دهد در حالی که خودتان را پرورش می دهید بیشتر حاضر و هوشیار باشید.

2. سر میز غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا متوجه شده اید که چگونه بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت بعد از آن و هضم غذا تأثیر بگذارد.

سعی کنید بیشتر وعده های غذایی و میان وعده های خود را سر میز بخورید و توجه کنید که چقدر می توانید از غذای خود لذت ببرید و با بدن خود ارتباط برقرار کنید و تاثیر آن بر عادات غذایی شما.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، کارآمدتر است ، درست است؟ خوب ، در مورد غذا خوردن نیست.

وقتی سریع غذا می خوریم ، تمرین دقیق تقریباً غیرممکن است.

در حالی که با دقت غذا می خورید ، مهم است که میزان غذا خوردن خود را کاهش دهید. بین لقمه ها چند لحظه وقت بگذارید یا نفس عمیق بکشید ، سپس قبل از خوردن لقمه بعدی بطور کامل بجوید و قورت دهید. کند کردن غذا خوردن نه تنها می تواند به عملکرد بهتر شما کمک کند ، بلکه به بهبود سیری و هضم مطلوب نیز کمک می کند.

4- تنفس را فراموش نکنید

بس کن و نفس بکش!

این یکی از توصیه های مورد علاقه من برای ارائه به مشتریان است. اگر قبل از شروع غذا ، 30 ثانیه مکث کنید تا نفس راحتی بکشید ، می توانید دامنه توجه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

نفس عمیق کشیدن حتی می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند تا به بدن شما اطلاع داده شود که در حالت آرامش قرار دارید. هنگام غذا خوردن نیازی به استرس و پرواز نیست.

این تمرین ساده می تواند به شما کمک کند در هنگام غذا خوردن بیشتر حضور داشته باشید ، که به شما کمک می کند به آنچه می خورید توجه کنید ، چرا غذا می خورید ، نشانه های گرسنگی شما چیست و از حواس خود برای لذت بردن از غذایی که در شرف آن هستید استفاده کنید. خوردن
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
این به تنهایی می تواند کمی به شما در مورد عادات غذایی شما بینش دهد و شما را در مسیری که برای شما و بدن شما بهتر کار می کند راهنمایی کند.

5. در مورد غذا خوردن هنگام غذا خوردن فکر کنید

به نظر می رسد بسیار آسان است ، اینطور نیست؟ اما او معمولی نیست.

وقتی به این فکر می کنیم که آن روز چه کار خواهیم کرد ، در وعده بعدی خود چه می خوریم و بحث های استرس زایی که در ابتدای روز داریم ، این احتمال وجود ندارد که ما با دقت غذا می خوریم.

قبل از اینکه بدانید ، غذا تمام شده است و شما به سختی آن را مزه کرده اید!

برای مکث و چشیدن غذای خود وقت بگذارید. مزه اش چطور است؟ چه شکلی است؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟ هنگام غذا خوردن چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

تفکر فعالانه در مورد غذای شما به شما این امکان را می دهد که با دقت غذا خوردن را تمرین کنید.

6. غذای خود را آماده کنید

حالا من نمی گویم باید فقط خوردن غذایی که در خانه تهیه کرده اید غیر واقعی است. چه کسی غذای خوب را دوست ندارد؟

اما آنچه من می گویم این است که تا می توانید غذای خود را تهیه کنید. وقتی وقت خود را صرف پخت و پز ، خرد کردن ، سرخ کردن ، بو کردن و تماشای مرتب شدن غذا می کنید ، اساساً باید مراقب باشید. این باعث می شود به خوردن علاقه مند شوید.

آگاهی درباره حضور است. در مورد آگاهی و جدیت است. پخت غذا راهی عالی برای این کار است!

7. علائم گرسنگی و رضایت خود را دنبال کنید

ما زیاد در این مورد صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین رژیم غذایی آگاهانه ، باید به بدن خود گوش دهیم.

قبل از غذا وقت بگذارید و مکث کنید ، چقدر احساس گرسنگی می کنید؟ آیا بعد از غذا خوردن احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های غذا خوردن بدون فکر است. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ما طبق برنامه غذا بخوریم یا اندازه وعده ها را به دلیل رژیم غذایی ، سم زدایی یا پاکسازی محدود کنیم.

گوش دادن به گرسنگی و سیری به شما این امکان را می دهد که نسبت به اندازه وعده ها حساسیت بیشتری داشته باشید و در پایان غذا سیری و سیری را افزایش دهید.

8. با چرا غذا می خورید بررسی کنید

وقتی با دقت غذا نمی خوریم ، می توانیم به دلیل عواملی که هیچ ارتباطی با گرسنگی ندارند غذا بخوریم. برخی از رایج ترین عوامل عبارتند از استرس ، احساسات و نشانه های محیطی.

با ثبت نام قبل از غذا خوردن ، می توانید مطمئن شوید که واقعاً غذا می خورید زیرا می خواهید غذا بخورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب اجتناب کنید.

اگر این احساسات را احساس کنید ، می توانید به جای اتکا به غذا ، به طور مناسب با آنها برخورد کنید.

9. قدردانی و قدردانی را تمرین کنید

وقتی از آنچه می خوریم و هر آنچه در غذا می آید قدردانی می کنیم ، هنگام غذا خوردن حساس تر و حاضرتر هستیم.

به این فکر کنید که برای تهیه غذایی که می خورید چه چیزی طول می کشد ، طعم آن چقدر خوشمزه است ، و چقدر شکرگزار هستید که چنین غذایی دریافت می کنید.

همه اینها به تجربه مثبت غذا خوردن توجه می کند و به آن توجه می کند.

10. با دقت جوید

اگرچه ساده است ، اما می تواند در زمینه غذا خوردن دقیق تفاوت ایجاد کند!

وقتی غذای خود را به طور کامل نمی جویم ، وقت نداریم که در طول تجربه غذا خوردن حضور داشته باشیم. ما همچنین غذای ضعیف هضم شده ای داریم که می تواند حواس ما را از وعده های غذایی پرت کند.

دفعه بعد که غذا می خورید ، به طور جدی به جویدن فکر کنید و مطمئن هستم که کمی کند می شوید!

11. به خواسته ها ، پسندها و دوست نداشتن های فردی خود گوش دهید

وقتی می خواهید آن را داشته باشید ، آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید.

ما نمی خواهیم نتیجه آن چیزی را که احساس می کنیم بخوریم البته یا نمی تواند دارند.

هرچه بیشتر با خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود هماهنگ شوید ، بیشتر می توانید در طول تجربه غذاخوری حاضر و آگاه باشید.

غذا باید تجربه شود و از آن لذت ببرید ، این کار سختی نیست!

امروز تغذیه خوب را تمرین کنید

اگر به تازگی غذا خورده اید و می خواهید امروز را شروع کنید ، بهترین پیشنهاد من این است که آن را یکباره امتحان نکنید.

این 10 روش برای غذا خوردن با دقت همه فوق العاده هستند ، اما برای شروع با انتخاب یکی یا دو مورد شروع کنید. این به شما این امکان را می دهد که این عادات جدید را به آسانی در خود جای دهید نه اینکه در آن زیاده روی کنید.

هنگامی که عادت های جدید شما مانند طبیعت دوم به نظر می رسند ، انگار که قبلاً وارد برنامه روزانه شما شده اند ، می توانید یک یا دو عادت دیگر را به آن اضافه کنید.

این راه را ادامه دهید تا تمرین تغذیه خود را با موفقیت ایجاد کنید!

روش های تغذیه ذهن

با دقت غذا خوردن به تعداد بیشماری از متخصصان تغذیه سلب شده کمک کرده است تا با عادات غذایی خود به تعادل و تداوم برسند.

روش ما به آنها می آموزد که چگونه این عادت هوشیارانه را با سهولت و نه تنش ، با لذت و نه نارضایتی ایجاد کنند.

شما می توانید از امروز با پیروی از روش تغذیه آگاهانه سفر خود را به سمت یک عادت غذایی متعادل آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید