چگونه کودکان خود را مجبور کنیم ناهار خود را بسته بندی کنند (در نهایت!)


کودک خود را به یک بسته ناهار رایگان تبدیل کنید! در اینجا پنج مرحله آسان برای تهیه غذای ناهار به فرزندان خود آورده شده است. بگذارید این اتفاق بیفتد!

این پست به عنوان بخشی از مشارکت من با پروژه خانواده سالمبه من هیجان زده هستم که بخشی از کمپین Power Your Lunchbox برای کمک به کودکان در آشپزخانه باشم.

اگر می خواهید ، صبح را تصور کنید که شامل بسته بندی جعبه ناهار نیست. آیا تو:

 • قهوه خود را کمی آرام تر بنوشید؟
 • 15 دقیقه خواب اضافی؟
 • مثل همیشه احساس ترس نمی کنید یا عجله ندارید؟

من شب قبل بسته بندی می کردم. و هنگامی که من بسته بندی ناهار برای بچه هایم را متوقف کردم ، با تمام آماده سازی غذا بعد از شام بسیار راحت شدم. احساس رهایی می کند!

آموزش بچه ها برای آماده کردن ناهار به شما این امکان را می دهد که کمی آزادی را به دست آورید.

اما همچنین چیزی بسیار خاص را ارائه می دهد. فرزندان شما با آموختن مهارت مهمی در زندگی ، آزادی و خودمختاری خود را در آشپزخانه به دست می آورند: نحوه تنظیم غذا برای خود. بگذارید این اتفاق بیفتد!

چگونه کودکان خود را مجبور کنیم ناهارهای خود را بسته بندی کنند

روز اول: با فرزندان خود در مورد برنامه های او صحبت کنید

برخی از شما ممکن است فرزندانی داشته باشید که دوست دارند همه کارها را برای خود انجام دهند. یا شاید بچه های شما مثل بچه های من هستند و دوست دارند وقتی همه این کارها را می کنید بنشینید. بنابراین واکنش آنها نسبت به این خبر ممکن است متفاوت باشد! در اینجا مواردی وجود دارد که برای به اشتراک گذاشتن با آنها باید در نظر بگیرید:

 • آنها به اندازه کافی سن دارند و برای ناهار به اندازه کافی توانایی دارند
 • همه اعضای خانواده به اداره خانه کمک می کنند و بسته بندی ناهار خود یکی از راه های انجام این کار است
 • تهیه ناهار به تنهایی به این معنی است که آنها می توانند بسته بندی خود را انتخاب کنند (با مقداری ورودی از شما)
 • شما در ابتدا به آنها کمک می کنید و راهی برای سهولت کار به اندازه کافی ارائه می دهید
 • اگر آنها اقلام خاصی را برای جعبه ناهار خود می خواهند ، شما با هم به فروشگاه می روید و خرید می کنید

روز دوم: اصول اولیه را به آنها بیاموزید

یکی از نگرانی های بزرگی که من از والدین می شنوم این نگرانی است که فرزندانشان اگر به حال خودشان گذاشته شود برای ناهار یک جعبه گرانول بسته بندی کنند. اما شما می توانید اصول اولیه بسته بندی یک ناهار کامل را به فرزندان خود بیاموزید در حالی که به آنها آزادی انتخاب وسایل مورد علاقه خود را می دهید.

با بچه های خود فهرستی از دسته بندی هایی مانند میوه ها ، سبزیجات ، غذاهای غنی از پروتئین و غلات-یا هر دسته ای که برای طرز غذا خوردن در خانه مناسب است-و نوع غذای متناسب با هر دسته تهیه کنید. توضیح دهید که یک ناهار متعادل ، که به آنها انرژی می دهد و بعد از ظهر در مدرسه سیر می شود ، حاوی غذاهای مختلف است.

برای سهولت کار ، یک چاپ رایگان برای شما تهیه کردم. برخی از چاپهای بسته بندی ناهار در حال حاضر با گزینه هایی پر شده است. من غذاهایم را طوری برنامه ریزی می کنم که بتوانید آنها را با غذاهایی که در یخچال و انبار نگهداری می کنید پر کنید. جایی را که فرزندان شما می بینند چاپ کنید ، پر کنید و ارسال کنید ، مانند یخچال یا داخل درب انبار.

به فرزندان خود بیاموزید که یک ناهار کامل تهیه کنند! بسته ناهار قابل چاپ رایگان من را دریافت کنید.

می تواند به صورت رایگان چاپ شود تا به بچه ها بسته بندی ناهار را آموزش دهد!

در اینجا نمونه ای از نحوه پر کردن آن آورده شده است:

 • مواد اصلی: ساندویچ یا ژامبون ترکی ، PBJ ، باقی مانده در قمقمه ، هوموس ، پنیر ، تخم مرغ آب پز
 • میوه: برش های پرتقال ، موز ، فنجان میوه ، سس سیب ، انواع توت ها
 • سبزیجات: تربچه ، نخود فرنگی ، خیار ، گوجه فرنگی گیلاسی
 • غلات کامل: نان ، کراکر ، روبان ، تورتیلا
 • موارد اضافی: ذرت بوداده ، لوله ماست ، جعبه شیر شکلات

این نیز زمان خوبی برای گفتگو با آنها در مورد انواع اقلامی است که می خواهند در ناهار خود ببینند. من همیشه توصیه می کنم با کودکان گفتگوی صادقانه ای داشته باشید که دوست دارند ، دوست ندارند یا از ناهار خود دور می ریزند (یا می فروشند). با هم به فروشگاه بروید تا دریابید که هر دو کدام گزینه را دوست دارید.

روز سوم: یک ایستگاه بسته بندی یا سطل زباله ایجاد کنید

کودکان بزرگتر در یافتن آنچه که نیاز دارند در آشپزخانه بهتر عمل می کنند. کودکان کوچکتر ممکن است به کمی کمک اضافی نیاز داشته باشند.

یک ایده این است که اقلام را در مکانی یک مرحله ای که در دسترس شماست جمع آوری کنید. بسته های ناهار را که کودک به آن نیاز دارد جمع آوری کنید – مانند جعبه های ناهار ، ظروف ، قمقمه ، بطری های آب ، دستمال های پارچه ای ، ظروف قابل استفاده مجدد و لوازم جانبی مانند فنجان های مافین سیلیکونی برای تقسیم ظروف. برای خرید تجهیزات بسته بندی ناهار مورد علاقه خود به فروشگاه آنلاین آمازون من مراجعه کنید.

برای غذاهای ناهار جعبه ای ، من یک بشکه را برای ظروف نگهدارنده در قفسه و یک بشکه دیگر را برای یخچال در یخچال نگه می دارم (نحوه عملکرد این دستگاه را ببینید: نحوه ساخت ایستگاه بسته بندی ناهار)

اما می توانید آن را به سطل های جداگانه تقسیم کنید. از دسته های قابل چاپ (والدین ، ​​میوه ها ، سبزیجات و غیره) یا دسته های خود استفاده کنید و نشان دهید که چه تعداد را می توان از هر سطل انتخاب کرد.

توجه: خوب است که در مورد خوردن انواع مختلف غذاها به فرزند خود بیاموزید ، اما اجازه دهید میزان بسته بندی را تعیین کند. آنها بیشتر از همه اشتهای خود را می دانند!

در اینجا ایده هایی برای بشکه های میوه آمده است:

 • میوه های کامل مانند نارنگی ، سیب و آلو
 • فنجان سس میوه و سیب
 • میوه خشک یا خشک

در اینجا ایده هایی برای بشکه غذاهای پروتئینی آمده است:

همچنین می توانید میان وعده ها و غذاهای جانبی (به همراه فرزند خود) را در ظروف قابل استفاده مجدد بسته بندی کنید که جمع آوری و بسته بندی آنها آسان است. ایده هایی برای تنقلات:

 • لوبیای ترد
 • میوه های خشک
 • ترکیب ردیابی
 • کراکر
 • ذرت بو داده

روز چهارم: ناهار را با هم جمع کنید

با استفاده از ایستگاه چاپ و ایستگاه خود ، یک ناهار را با هم تهیه کنید. اجازه دهید آنها قسمت خود را انتخاب کنند ، حتی اگر آن را بیش از حد یا کم می دانید (آزمایش و خطا بخشی از این فرایند است). در صورت نیاز از توصیه ها یا یادآوری های ملایم پیروی کنید.

به فرزند خود بیاموزید که ناهار خود را بسته بندی کند

روز پنجم: کنترل را در دست بگیرید

زمان آن رسیده است که به فرزند خود اجازه دهید ناهار خود را بسته بندی کند. سعی کنید زیاد دخالت نکنید!

هنگامی که آنها به خانه می رسند ، می توانید در مورد قسمت های مناسب ، آنچه دوست دارند و دوست ندارند و آنچه ممکن است دفعه بعد انجام دهند بحث کنید. از بازخورد برای پر کردن مجدد ایستگاه بسته بندی یا سطل مشترک هر هفته استفاده کنید.

شستشو دهید و تا پایان سال تحصیلی تکرار کنید!

سوالات متداول

کودکان در چه سنی باید به تنهایی ناهار بخورند؟

هر کودکی متفاوت است – و شما فرزند خود و توانایی های او را بهتر می شناسید – بنابراین هیچ قانون سخت و سریع وجود ندارد. اما بیشتر بچه ها می توانند بسته بندی را به طور مستقل در مدرسه ابتدایی شروع کنند.

حتی کودکان نوپا و پیش دبستانی که به مهد کودک و پیش دبستانی می روند می توانند به شما کمک کنند تا وسایل خود را در جعبه ناهار خود قرار دهید ، بسته های سرد را از یخچال موجود تهیه کرده یا به شما در تهیه دستور العمل هایی برای بسته بندی کمک کند.

به یاد داشته باشید: هرگز دیر نیست! حتی دانش آموزان دبیرستانی نیز می توانند این وظیفه را بر عهده بگیرند.

اگر بچه های من ناهار متعادلی نخورند ، چطور؟

من یک مدیر خرد نوع A هستم ، بنابراین به قدرت زیادی احتیاج دارم تا بیش از حد به چیزهایی که بچه هایم بسته بندی می کنند فکر نکنم.

اگر می بینم که ناهار آنها کم است ، گاهی اوقات با یک پیشنهاد وارد می شوم.

 • اگر کودک من ساندویچ ، کراکر ، پوره و کلوچه بسته بندی می کرد ، یکی را پیشنهاد می کردم.
 • اگر برای شام هویج بریزم ، از پسرم می پرسم که فردای آن روز ناهار می خواهد یا نه.

اگر نه ، سعی می کنم آن را رها کنم. باور کنید ناهارهای بسته بندی شده بچه های من “کامل” نیستند. اما آنها در مورد تعادل و اشتهای خود ، در مورد غذاهایی که آنها را تأمین می کند و میزان نیاز آنها یاد می گیرند.

من می توانم پایه ای برای یک ناهار سالم به آنها بدهم و با پیشنهادات گاه و بیگاه آنها را راهنمایی کنم ، اما در نهایت ، من می خواهم آنها تصمیمات خود را بگیرند – درست مانند روزی که تصمیم خواهند گرفت.

از فرزندان خود بخواهید تا ناهار خود را بسته بندی کنند

اگر بچه های من بسته بندی شده را نخورند چه می شود؟؟

می شنوم که بسیاری از والدین از میزان غذای ناتمام در جعبه های ناهار فرزندان خود ناراضی هستند.

اگر از فرزند خود بخواهید ناهار خود را آماده کند ، مطمئناً برخی از غذاهای ناخواسته را کاهش می دهد ، زیرا آنها انواع غذای مورد علاقه خود و قسمت هایی را که برای او مناسب است بسته بندی می کنند.

من همیشه والدین را تشویق می کنم که در مورد غذای ناتمام با فرزندان خود صحبت کنند – از دیدگاه کنجکاو ، نه سرزنش. آیا دوره ناهار خیلی کوتاه است؟ آیا آنها با بسته بندی مشکل دارند یا ظروف؟

اگر هنوز غذا در خانه دست نخورده است ، آنچه در جعبه ناهار آنها وجود دارد را در خانه سرو کنید ، مانند سبزیجات در وعده شام ​​یا میوه های تازه در میان وعده ها بعد از مدرسه.

کمک! آوردن بچه ها برای ناهار صبح را شلوغ تر می کند ، نه کمتربه

با فرزندان خود صبور باشید و بدانید که این یک فرایند است. شاید لازم باشد ابتدا به آنها کمک کنید ، سپس به آرامی خود را از تصویر حذف کنید. اگر بسته بندی صبحگاهی بیش از حد استرس زا است ، از فرزندان خود بخواهید تا ناهار خود را شب قبل (یا بهتر بگوییم ، درست بعد از شام وقتی آشپزخانه هنوز پر از غذا است و غذاهای باقیمانده آماده جمع آوری و بسته بندی هستند).

جعبه ناهار مورد علاقه من - تغذیه مادر واقعی

بچه های من دیر و وقت نداشتن برای بسته بندیبه باید چکار کنم؟

از یک سو ، کودکان سرانجام باید با پیامدهای ضعف مدیریت زمان روبرو شوند ، چیزی که همه ما باید در زندگی خود با آن روبرو شویم. اگر خرید ناهار مدرسه یک شبکه ایمنی در صبح است ، وقتی که آنها بسته بندی نمی کنند ، این منطقی است (مخصوصاً برای بچه های بزرگتر).

در عوض ، من سعی می کنم فرزندانم را برکت دهم. صبح هایی وجود دارد که شخصی از چیزی ناراحت می شود یا واقعاً از خواب بد بیرون می آید ، بنابراین من برای کمک وارد می شوم. اما این یک استثنا است ، نه یک قاعده.

درباره شریک زندگی من: پروژه خانواده سالم

من یک متخصص تغذیه ثبت شده برای پروژه خانواده سالم، یک سازمان بازاریابی علت ایجاد نسل سالم تر. از زمان تأسیس آن در سال 2002 ، آنها بیش از 7 میلیون دلار برای کمک به کودکان و خانواده ها جمع آوری کرده اند.

برای کمپین سالانه Power Your Lunchbox ، شش مارک بهداشتی – Bee Sweet Citrus ، Crispy Green® ، Nature Fresh Farms ، Pero Family Farms® ، Shuman Farms ’Real Sweet® و Yo Quiero! ® – 12000 دلار به بنیاد United Fresh Starts، یک سازمان غیر انتفاعی بر افزایش دسترسی کودکان به میوه ها و سبزیجات تازه تمرکز کرده است.

ایده های بیشتری برای بسته بندی ناهار می خواهید؟ شما می توانید بسیاری از دستور العمل های آماده ناهار را تهیه کرده و ایده های آنها را بسته بندی کنید صفحه جعبه ناهار خود را تقویت کنیدبهدیدگاهتان را بنویسید