کاخ سفید: تلاش برای تقویت موقعیت اوکراین در مذاکرات با روسیه – اخبار مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش مهر نیوز به نقل از تاس، سخنگوی کاخ سفید گفت: تلاش دولت آمریکا برای تقویت موقعیت اوکراین در مذاکرات با روسیه است.

«کارین ژان پیر» در نشست خبری کاخ سفید گفت: رویکرد آمریکا در قبال بحران اوکراین بدون تغییر باقی می ماند. تلاش ما برای تقویت موقعیت کیف در مذاکرات احتمالی با مسکو است.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا واشنگتن قصد دارد با توجه به پیشرفت‌های اخیر روسیه در موضع خود در قبال اوکراین تجدید نظر کند؟ وی پاسخ داد: همانطور که رئیس جمهور بارها گفته است، مذاکره درباره اوکراین بدون اوکراین فایده ای ندارد.

ژان پیر در ادامه افزود: آنچه در چند ماه گذشته تلاش کرده و انجام داده ایم این است که با کمک خود اوکراین را در قوی ترین موقعیت قرار دهیم. نگرش ما (در قبال اوکراین) تغییر نخواهد کرد. ما به حمایت از اوکراین ادامه می دهیم. ما به کمک به اوکراین برای مبارزه برای دموکراسی و تمامیت ارضی خود ادامه می دهیم.

سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد: ماه هاست که می گوییم جنگ در دونباس می تواند ادامه یابد. اما این بدان معنا نیست که روس ها به هدف خود رسیده اند و اوکراینی ها از جنگ دست کشیده اند.