کارمزد کارتخوان چقدر است؟ – اخبار تجارت


آیا می دانید مالیات کارتخوان چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟ همچنین تمامی مشاغلی که از کارتخوان استفاده می کنند باید مالیات خود را به موقع پرداخت کنند. طبق قانون اصلاح شده مالیاتی مجلس، تمامی دارندگان دستگاه های پوز باید برای جلوگیری از جریمه و محدود کردن دسترسی به خدمات بانکی، ثبت نام کرده و در سایت مالیاتی دستگاه کارتخوان پرداخت کنند.

در این مقاله کوتاه قصد داریم اطلاعات جامعی در مورد نحوه محاسبه و پرداخت مالیات کارتخوان در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین، با خواندن این مقاله مفید، دانش تشکیل پرونده مالیاتی کسب و کار خود را افزایش دهید و از جریمه های مالیاتی سنگین اجتناب کنید.

مالیات دستگاه های POSE چقدر است؟ نحوه محاسبه مالیات کارتخوان را بیاموزید

برای محاسبه مالیات کارتخوان از همان فرمول مالیات بر درآمد کسب و کار استفاده می شود. طبق قانون، کلیه تراکنش های انجام شده از طریق دستگاه های کارت خوان، فعالیت تجاری و مشمول مالیات می باشد. پس لطفا توجه داشته باشید که هیچ مالیات جداگانه ای برای دستگاه های POS وجود ندارد. در واقع اتصال کارتخوان به سیستم مالیاتی تنها برای روشن شدن مشکل انجام می شود. به طور کلی، نرخ مالیات برای تجهیزات پوز به شرح زیر است.
• ۳۵,۶۰۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ برای سود مازاد شما نسبت به درآمد تام: ۱۵%
• برای سود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان: ۲۰%
• برای بیش از ۱۰۰ میلیون: ۲۵٪

شهروندانی که نمی دانند مالیات کارتخوان چقدر است، به اشتباه تصور می کنند با اعلام دستگاه خود به اداره مالیات، مبلغ بیشتری را پرداخت خواهند کرد. داشتن دستگاه POS به معنای پرداخت مالیات مضاعف نیست. برای سازماندهی امور مالیاتی و پرداخت به موقع مالیات بر درآمد خود باید از نرم افزار حسابداری تجاری و تجاری استفاده کنید. البته مبلغ ذکر شده برای کسانی است که در سامانه مالیاتی دستگاه کارتخوان ثبت نام کرده اند.

مالیات برای شهروندانی که در سایت مالیات کارتخوان ثبت نام نکرده اند چگونه محاسبه می شود؟

همه شهروندانی که دستگاه های POS خود را به سیستم مالیاتی متصل می کنند ۰-۲۵٪ از درآمد سالانه خود را مالیات می پردازند. اما برای کسانی که کارت خوان را به سایت مربوطه متصل ندارند، داستان متفاوت است! این افراد پس از بررسی قیمت اجناس و پرداخت مالیات کسب و کار خود باید جریمه عدم توجه به قانون را نیز بپردازند. در پاسخ به این سوال که قیمت تمام شده چقدر است، باید بگوییم که این شاخص برای سنجش عملکرد شرکت، بهبود برنامه ریزی و تصمیم گیری های آتی استفاده می شود.
برای ثبت نام و مراجعه به مالیات کارت خوان ملی چه باید کرد؟

کلیه دارندگان دستگاه کارتخوان می توانند با مراجعه به سامانه سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir دستگاه کارتخوان خود را به سامانه متصل کنند. به این ترتیب مالیات کارتخوان به صورت آنلاین با استفاده از تراکنش های دستگاه شما محاسبه می شود. همچنین برای مشاهده دستگاه POS متصل خود و استعلام مالیات کارتخوان با کد ملی باید وارد این سامانه شوید.

شما می توانید تمامی درگاه های پرداخت الکترونیکی ثبت شده به نام خود را در این سایت مشاهده نمایید. البته در صورتی که هنوز در سامانه فوق ثبت نام نکرده اید، باید قبل از هر اقدامی بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و مراحل ثبت نام در سایت را مرحله به مرحله طی کنید.

فرآیند ابطال مالیات کارتخوان چگونه کار می کند؟

در صورتی که به هر دلیلی قصد لغو هر یک از دستگاه های POS متصل به سامانه سازمان امور مالیاتی را دارید، به قسمت «سیستم گیرنده بانک» سایت مراجعه کنید. در این صفحه می توانید درگاه پرداخت الکترونیک را غیرفعال کنید. با لغو دستگاه، این پورت از سایت حذف خواهد شد.

دریافت کد مالیاتی دستگاه کارتخوان اقدامی برای شفاف سازی و تعیین درآمد شهروندان است

مشاغلی که برای دستگاه POS درخواست می کنند باید کد مالیاتی خود را دریافت کنند. کد مالیاتی ابزاری برای شناسایی و شناسایی مودیان است، بنابراین اگر از دستگاه کارت خوان هم استفاده می کنید، ابتدا باید کد مالیاتی دریافت کنید. این کد پل ارتباطی بین اطلاعات مالیاتی شهروندان و تراکنش ها و اطلاعات بانکی است. کسب و کارهای اینترنتی، گیمرها، فروشندگان، مدرسان دوره های آنلاین و حتی فریلنسرهایی که از POSE استفاده می کنند باید کد مالیاتی را از IRS دریافت کنند.

آیا دستگاه های pos موبایل نیز مشمول مالیات می شوند؟

امروزه کارت خوان های سیار و پرتابل در مشاغل مختلف در سراسر کشور بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. شاید صاحبان این دستگاه ها می پرسند «مالیات کارتخوان چقدر است؟»، «دستگاه پوز سیار هم مشمول مالیات است؟» تقویت مهم نیست که از یک دستگاه تلفن همراه استفاده می کنید یا یک دستگاه ثابت. در هر صورت باید کارتخوان خود را به سیستم متصل کنید. نحوه مالیات دستگاه های POS برای هر دو نوع دستگاه یکسان است و پورت های موبایل نیز مشمول مالیات می شوند.

با توجه به اطلاعات فوق و اهمیت مالیات و حسابداری برای مشاغل مختلف، اکیداً توصیه می کنیم از نرم افزار حسابداری برای حسابرسی کسب و کار خود استفاده کنید. نرم افزار حسابداری پیشرفته وظایف چند کارمند را با دقت و سرعت بالا انجام می دهد. بنابراین، صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های حسابداری برای کسب و کار شما وجود خواهد داشت.

امور حسابداری و مالیاتی کسب و کار خود را به نرم افزار حسابداری سپیدار بسپارید!

در این مقاله مالیات کارتخوان چقدر است؟ در اینجا پاسخ سوال است. ما آن را به طور کامل تست کرده ایم. اکنون می دانیم که اگر امور حسابداری و مالیاتی کسب و کار خود را به موقع انجام ندهیم، می توانیم با جریمه های هنگفتی روبرو شویم. ما نرم افزار حسابداری را برای افزایش سرعت و دقت بازرسی شرکت ها و سازمان های مالیاتی و صرفه جویی در هزینه ها ارائه می دهیم. تیم سیستم سپیدار برای استفاده.

سپیدار سیستم آسیا با بیش از ۱۴ سال سابقه، نرم افزار حسابداری سپیدار و دشت را به شرکت ها و فروشگاه های مختلف کشور عرضه می کند. ارائه طیف گسترده ای از خدمات پشتیبانی، نمایندگی فروش و آموزش در سراسر کشور یکی از مزیت های اصلی خرید نرم افزار سپیدار از همکاران سیستم می باشد. اکنون برای بررسی نرم افزار مجموعه سپیدار به وب سایت sepidarsystem.com مراجعه کنید. همچنین می توانید برای مشاوره با شماره ۰۲۱۸۱۰۲۲۰۰۰ تماس بگیرید. کارشناسان سپیدار با کمال میل پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.