کارگران آب و برق چاروسا باید جهادگر باشند/ رنج مردم چاروسا ناشی از ضعف خدمات رسان است.


به گزارش خبرگزاری فارس از چاروس، حجت الاسلام اسماعیل صلواتی در خطبه نماز جمعه این شهرستان از همگان خواست تا تقوای الهی را رعایت کنند چرا که سیل اخیر در کشور تاکنون جان ۸۰ نفر را گرفته است. سیل هزاران میلیاردی تخمین زده می شود و ممکن است ادامه داشته باشد، بارندگی های شدید هم وجود دارد، انتظار داریم کنگره انقلاب و دولت مردمی برنامه ریزی درست، برنامه ریزی درست و خوش بینانه کار کنند، کشور ما مستعد چنین شرایطی است. تصادف، کند

وی بیان کرد: ضعف های زیادی در مدیریت بحران وجود دارد، ساختارها و قوانین مرتبط مدام در حال تغییر هستند، نقشه راه جامعی برای کاهش ریسک وجود ندارد و زیرساخت های مدیریت شهری و روستایی نیز وجود ندارد. مدیریت واحد و حمایت لازم از مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد می توان استفاده کرد عدم انسجام بین نهادها دردسر مضاعف است.

سلواتی هشدار داد: در نهایت از دولت مجلس انتظار دارند که در این عرصه تلاش زیادی کند.

وی بیان کرد: در بسیاری از روستاهای دهستان چاروسا مردم از بی آبی و کار مسئولان گلایه دارند، نیاز به رهبری جهادی در سازمان های خدمات رسان مانند آبفای استان و شرکت برق استان است. در ساعت ۱۷:۰۰ برق منطقه قطع شد، اگر رهبری جهادی در قدرت باشد، بسیاری از اینها ناشی از حادثه نیست. بله، ما در سیل اخیر جان خود را از دست ندادیم، این قابل تقدیر است، در سطح استان اطلاع رسانی می شود، اما در چاروسا مردم به دلیل عملکرد ضعیف ارائه دهندگان خدمات در رنج هستند.

سلواتی افزود: مردم گرفتار شده اند، فرماندار بخش چاروسا در میانه حادثه حضور داشت اما امروز روستاهای زیادی بدون آب هستند که مدیر آبفای بخشداری نیاز به رفع مشکلات مردم منطقه دارد، تجهیز اداره مربوطه در اسرع وقت».

وی گفت: نیروی انتظامی چاروسا با روحیه جهادی به صورت شبانه روزی و میدانی به مردم خدمت می کند و متخلفان به حقوق مردم، اموال، وجوه اسلامی و اموال مسروقه را شناسایی می کند. آنها این مکان را برای سارقان خطرناک می کنند، مردم را آرام نگه می دارند.

سلواتی هشدار داد: مردم منتظر ادامه این حرکت هستند تا به فعالیت های مواد مخدر و اختلالات شبانه برخی افراد پایان یابد. مانند گذشته، مقامات دادگاه منطقه امیدوارند با جرم سرقت اموال و بیت المال مردم مبارزه کنند. روش آموزنده این اتفاق خواهد افتاد.

وی در ادامه گفت: حضرت عباس با رشادت از حرم و حرم تعیین شده از سوی خدا و رسولش دفاع کرد و تا آخر در رفع نیازهای امام زمان خود تلاش کرد و سرانجام امام حسین را برادر خواند. ای کاش امام آن زمان به بالین رحلتش می آمد، وقتی امام به بالینش می آمد آدم راحت می میرد.

سلواتی افزود: از زحمات و تلاش های این بزرگواران، دانشمندان، شخصیت های دینی و مبلغان دینی برادران و خواهران معظم مکرم که این روزها به این منطقه آمده اند تقدیر و تشکر می کنم.

نماز جمعه این هفته به یاد شهید خیرالله بوارد که با فراخوان و دعوت از مردم و جوانان روستا به جبهه، نماز، تکریم پدر و مادر و کمک در جنگ دعوت کرد، برگزار می شود. اهالی روستا روحیه جهاد و بسیج داشتند، گناه و نافرمانی دوری می کردند، از گناه بیزار بودند، امر به معروف و نهی از منکر می کردند.

وی گفت: کشور ما انواع پهپادها را دارد، پهپادهای مهاجر مجهز به موشک های هدایت لیزری، بمب های هدایت شونده و بمب های سقوط آزاد و زیردریایی های درجه یک بعات و فاتح هستند. موشک های شهاب ۳ این همه موشک برای نابودی اسرائیل است، ما ساختیم و اگر اشتباهی در تصرف این رژیم صهیونیستی انجام دهند، روزشان را با این موشک ها می سازیم، ما پهپادهای مختلف داریم، آنها کابوس دشمنان این ملت هستند. و سیستم ما . . .رادار می تواند به طور همزمان موشک های کروز را شناسایی کند.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید