کاهش تفاوت بین قیمت طلا/سکه و ارزش ذاتی آن در ۱۸ اوت ۱۴۰۱


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۹ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش نسبت به سه روز گذشته به یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. قیمت سکه با این حال با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به شنبه هفته جاری به ۱۴ میلیون و ۸۹۶ هزار تومان رسید.

برای اطلاع از اخبار داغ بازار طلا و سکه، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش پایگاه خبری کامپرس، قیمت هر اونس نسبت به روز گذشته با ۰.۲۷ درصد افزایش به ۱۷۹۳ دلار رسید. با وجود بهبود اونس، سرمایه گذاران از معاملات بزرگ دوری می کنند. دلیل این عدم تمایل، عدم اطمینان در مورد برنامه های فدرال رزرو برای آینده اقتصاد ایالات متحده است. اگر بانک تصمیم به افزایش مجدد نرخ بهره بگیرد، قیمت اونس کاهش بیشتری خواهد یافت.

اخبار مرتبط را بخوانید:

آیا سکه همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد؟

قیمت نیم سکه امروز نسبت به سه روز گذشته تغییری نکرده و با قیمت ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. نرخ ربع سکه نسبت به روز شنبه بدون تغییر در ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باقی مانده است. قیمت سکه گرمی نسبت به سه روز گذشته با ۰.۱ درصد افزایش به ۳ میلیون و ۴۳ هزار تومان رسید. افزایش نسبی قیمت طلا و دلار منجر به افزایش ارزش ذاتی سکه شده است. برخی معامله گران با توجه به شرایط موجود و افزایش ارزش ذاتی سکه انتظار دارند سکه افزایش یابد. اگر دلار بیشتر افزایش یابد، سکه نیز افزایش می یابد. اما یک گروه بر این باورند که سکه در ۱۵ روز گذشته در محدوده خاصی معامله می شود و نباید انتظار افزایش قابل توجهی داشت.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: