کمیته کمپین مجلس GOP: ما هک شدیم


منابع جمهوری خواه به سی.ان.ان گفتند که ایمیل های مقامات ارشد کمیته ملی جمهوریخواه کنگره در اواسط انتخابات 2018 هک شد ، که شعبه مبارزات انتخاباتی مجلس نمایندگان جمهوریخواه را نفوذ “نهادهای ناشناخته” توصیف کرد.

یک مقام جمهوری خواه که از وقوع این نفوذ مطلع بود ، به CNN گفت که این هک که برای اولین بار توسط Politico گزارش شد ، در ماه آوریل پس از بررسی ایمیل های چهار دستیار ارشد کمیته توسط یک فروشنده کشف شد.

این افشاگری ها هفته ها پس از آن صورت گرفت که جمهوریخواهان مجلس نمایندگان اکثریت خود را از دست دادند و دموکرات ها نزدیک به 40 کرسی در مجلس نمایندگان را به دست آوردند. به عنوان نشانه ای که کمیته تا چه حد به هک اعتقاد دارد ، آنها از شرکت های حقوقی کاوینگتون و برلینگ خواستند که به این موضوع رسیدگی کنند و همچنین از روابط عمومی مرکوری برای روابط عمومی پیرامون این هک.

پس از اطلاع NRCC از هک شدن ، مقامات ارشد سپس به CrowdStrike گفتند ، یک مقام جمهوریخواه گفت که شرکت امنیت سایبری که در سال 2016 به دموکرات ها کمک کرد تا روس ها را از سیستم های رایانه ای خود بیرون کنند ، و پس از بررسی اطلاعات انتخابات هکرها ، اطلاعات خود را با FBI به اشتراک گذاشت.

یان پریور ، سخنگوی کمیته ، روز سه شنبه گفت که آنها “توسط یک شخص ناشناس” هک شده اند.

پریور گفت: “NRCC توانست تأیید کند که قربانی نفوذ سایبری توسط یک شخص ناشناس شده است.” “امنیت سایبری داده های کمیته بسیار مهم است و با اطلاع از نفوذ ، NRCC بلافاصله تحقیقات داخلی را آغاز کرد و به FBI اطلاع داد ، که در حال بررسی این موضوع است.”

وی افزود: “برای حفظ تمامیت تحقیقات ، NRCC در مورد این حادثه اظهارنظر بیشتری نمی کند.”

استفاده از مواد هک شده در طول مبارزات انتخاباتی از زمان مبارزات انتخاباتی 2016 ، زمانی که ایمیل های رده های بالای ستاد کلینتون در هفته های پایانی کمپین لو رفت ، مورد توجه قرار گرفته است.

کمیته مبارزات دموکراتیک کنگره نیز در سال 2016 هک شد. هکرهای تحت حمایت کرملین اسناد داخلی سرقت شده از سرورهای DCCC را به عنوان بخشی از تلاش های دولت روسیه برای مداخله در انتخابات ایالات متحده منتشر کردند و برخی از این اسناد حساس مبارزات انتخاباتی داخلی بعداً در تبلیغات جمهوری خواهان مورد استفاده قرار گرفت.

سران NRCC و DCCC در مذاکرات طولانی مدت برای عدم استفاده از مواد هک شده در تبلیغات انتخاباتی در اواسط سال 2018 مشارکت داشتند ، اما مذاکرات چند ماه قبل از روز انتخابات به دلیل فرسایش بین دو طرف متوقف شد.

علی رغم عدم امضای توافقنامه ، رئیس NRCC بیانیه ای صادر کرد و گفت که این کمیته قصد استفاده از مواد هک شده را ندارد.

استیو استیورز ، رئیس NRCC در اوهایو ، در آن زمان گفت: “ما به دنبال مواد سرقت شده یا هک شده نیستیم ، ما نمی خواهیم که مواد سرقت شده یا هک شده باشد ، ما قصد استفاده از مواد سرقت شده یا هک شده را نداریم.”

هک NRCC می تواند برای جمهوری خواهان ناخوشایند باشد ، با توجه به اینکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، مخالفان سیاسی را هنگامی که توسط بازیگران خارجی هک شده بودند ، به تمسخر می گیرد و او از حزب جمهوری خواه برای سرمایه گذاری در حمایت های سایبری قوی تر تمجید کرده است.

مدت کوتاهی پس از آنکه ترامپ در جریان جابجایی توسط مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا در مورد هک در کمیته ملی دموکرات مطلع شد ، در اولین اظهارات خود اظهار تاسف کرد و گفت که کمیته ملی جمهوری خواهان نیز هدف قرار گرفته بود اما “دارای دفاعی هک قوی و هکرهای ناموفق بود”.دیدگاهتان را بنویسید