کنفرانس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری سرآغاز جریان افکار است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل فلاح با اشاره به برگزاری همایش بین المللی در دیدار با مدیران عامل بانک ها گفت: بین المللی فرصت های سرمایه گذاری شهر تهران می گوید: رویکرد جدید مدیریت شهری در خصوص سیستم های سرمایه گذاری و پروژه های مشارکتی از مواردی است که در این جلسه باید دنبال شود.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران محورهای سرمایه گذاری این همایش را اقتصاد شهری و درآمد پایدار، محیط زیست، مدیریت پسماند، پروژه های عمرانی و زیربنایی، حمل و نقل عمومی، ترافیک، گردشگری، تفریحات شهری، خدمات اجتماعی عنوان کرد. همچنین فرهنگ، خدمات شهری، توسعه شهری، شهر هوشمند و دانش بنیان از محورهای اصلی سرمایه گذاری این همایش است.

وی گفت: بیش از ۵۰۰ سرمایه گذار، مشاور، پیمانکار و سرمایه گذار خارجی متخصص شهرسازی در روزهای ۲۴ و ۲۵ تیرماه در این رویداد تخصصی شرکت می کنند.

فلاح با بیان اینکه در این همایش دو سامانه معرفی می شود گفت: یکی سامانه دائمی مجازی برای نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در تهران و دیگری سامانه سرمایه گذاری همه جانبه است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های شهرداری تهران در حوزه مسکن و ترغیب سرمایه‌گذاران به مشارکت در این موضوع، افزود: مسائل مسکن توسط پایگاه مسکن و سیاست‌های کلان تنظیم می‌شود. در این بخش دنبال می شوند. توانایی جذب سرمایه گذاران را داریم

تاکید بر استفاده از پتانسیل بانک ها در این همایش: بانک ها جایگاه پر رنگ و تخصصی در مسائل شهری دارند که در سال های اخیر حلال مشکلات شهری بوده است.

وی با بیان اینکه تشکیل این جلسه می تواند سرآغاز تفکر مدیریت شهری باشد، گفت: بانک ها به ویژه بانک شهر بخشی از مسئولیت سازمانی خود برای کمک و حمایت از توسعه شهر هستند اما امروز ما بانک هستیم. مدیران فراتر از رسالت و وظایف خود بوده و پیشرفت کرده و در کنار فعالان بخش خصوصی مطرح بوده است.

در ادامه این جلسه مدیران عامل بانک ها به بیان دیدگاه های خود در خصوص ارتباط بیشتر با مسئولین شهرستان و حضور فعال در این جلسه پرداختند.