گرد و خاک تا پنجم خرداد هست


گرد و خاک تا پنجم خرداد هست

به گزارش گلونی هشدار زرد به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند.

توصیف سامانه اول: فعالیت سامانه بارشی (هشدار نارنجی شماره ۲۹ و زرد شماره ۳۸ اعتبار دارد)

زمان شروع: چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۴

زمان پایان: پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۵

نوع مخاطره: بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد ریزش تگرگ

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۴: اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات و دامنه گیلان.

پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۵: اردبیل، ارتفاعات و دامنه گیلان، مازندران و گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات سمنان.

اثر مخاطره: لغزندگی جاده، احتمال برخورد صاعقه، ریزش تگرگ، احتمال آب‌گرفتگی معابر به طور محلی، کاهش دید، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، احتمال شکستن درختان فرسوده و اختلال در پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد.

توصیه: عدم اتراق در کنار رودخانه‌ها، احتیاط در تردد از حاشیه مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در چرای دام و استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره.

گرد و خاک تا پنجم خرداد هست

توصیف سامانه دوم: وزش باد و گردوخاک

زمان شروع: چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۴

زمان پایان: پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۵

نوع مخاطره: وزش باد شدید موقت و گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۴: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد و چهارمحال و بختیاری.

پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۵: سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس، قم، همدان، لرستان، مرکزی، البرز، تهران و یزد.

اثر مخاطره: کاهش کیفیت هوا، کاهش دید افقی، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، اختلال در تردد و احتمال تاخیر در پروازها.

توصیه: اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز، به ویژه گروه‌های حساس، استحکام سازه‌های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره.

اخبار هواشناسی را از این لینک بخوانید

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید