گشت های مشترک یگان های پدافند گلستان و سمنان افزایش می یابد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عیسی گیلبینیعصر یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران او اعلام کرد: جلسه تعاملی مطابق این دیدار بین فرماندهان نیروی انتظامی منطقه گلستان و سمنان در مصب زرین رود علی آباد در منطقه موسوم به «شیرین آباد» انجام شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و منابع آب گلستان تصریح کرد: این نشست با هدف مداخله به موقع و سریع در مواقع حساس از جمله حفاظت و حراست از جنگل ها و مراتع و همکاری و مساعدت با دستگاه های امنیتی دو کشور برگزار می شود. استان ها آتش

وی افزود: با هم توجه با عنایت به گستردگی و آسیب پذیری منابع طبیعی منطقه، مقرر شد گشت مشترک نیروهای امنیتی دو استان در مرز مشترک ایجاد شود.

گیلبینی با تاکید بر اهمیت پیشگیری و واکنش به موقع در شرایط اضطراری: تجهیزات و مواد آتش نشانی همیشه در مناطق آسیب پذیر که ممکن است آتش سوزی رخ دهد در دسترس هستند. اکنون است عملیات اطفاء در صورت آتش سوزی به سرعت که باید انجام شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و منابع آب گلستان گفت: همکاری در اطفای حریق توجه به مرز استان ها، یعنی هر استانی باید انجام دهد نزدیک تر باید در آتش بسوزد در اسرع وقت به جز آن انقراض عمل.

گیلبینی و در این منطقه درختان و خروجی ها زغال سنگ دو استان همکاری مشترک لازم را خواهد داشت.