گفتمان برخی دگراندیشان در سوگ معاونت علمی


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام محمد مصدق، قائم مقام رئیس دادگاه در مراسم ارتحال حسینی در زنجان، ایام سوگواری را به عموم شیعیان تسلیت گفت و سلام آیت‌اللهی را ابلاغ کرد. به مردم رئیسی زنجان. اینجا زنجان است و به هموطنان زنجانی درود بفرستید.

با ذکر مراسم عزاداری اهل بیت در زنجان و ارادت مردم به اباعبدالله الحسین (ع)، زنجان را به حق پایتخت شور و شعور حسینی می نامند.

وی با تاکید بر اینکه این حسین تاثیرگذار در کراوات ما کیست، گفت: محرم ماه بسیار زیبایی است، شما عزاداران حسینی ماه ها منتظر این ماه بودید و لباس مشکی تهیه کردید. بچه ها همه منتظرین وارد ماه محرم شدیم.

در این ماه میهمان ویژه ای داریم و اربابش، شما عزاداران حسینی هستید، تصریح می کند: این حسین نه به خاطر این است که پدرش امیرالمومنین (ع) است، نه به خاطر اینکه مادرش فاطمه زهرا عطار است، بلکه نوه است. منتظر پیامبر گرامی هستیم، ولی ویژگیی که امام حسین (ع) را از سایر ائمه و والدین جدا می کند، در سفر کربلا است.

همه اسماء و صفات الهی در حسین(ع) تحقق یافت، قائم مقام رئیس دادگاه گفت: هیچ پیامبری به مقام امام حسین(ع) نرسید.

وی گفت: اگر نتوانیم امام حسین (ع) را آنطور که باید بشناسیم، در زندگی روزمره دچار انحراف می شویم و نمی توانیم به هدف خود که خدمت به امام حسین و دین خداست برسیم.

باید امام حسین(ع) و هدفش را درست بشناسیم، اگر امام را درست بشناسیم در برنامه های زندگیمان دگرگون می شود، مصدّه می گوید: از مجلس عزاداری بهره ببریم، نه سطحی. هدف امام ظاهری است و ضرری ندارد.

نایب رئیس اول دیوان با بیان اینکه شناخت باید قدم به قدم با امام پیش رود چرا که می تواند زندگی ما را تغییر دهد، گفت: اگر امام را درست بشناسیم این مسیر به شناخت صحیح امام می انجامد. زندگی ما..

اگر درک ما از اباعبدالله سطحی باشد در زندگی دچار انحراف می شویم، اظهار داشت: کوفیان ۱۲ هزار نامه به امام نوشتند و گفتند ما پشتیبان شما هستیم، اما بعد از چند روز مسلم را تنها گذاشتند و جمعیت همان بود. ، چون راه امام را نمی دانستند و شناختش از امام ظاهری بود.

مصدق افزود: شناخت واقعی امام حسین (ع) ما را به هدف می رساند و انسان را در زندگی راهنمایی و کمک می کند.

معاون رئیس دادگاه گفت: چه چیزی امام حسین (ع) را از سایر ائمه متمایز می کند. آنیا سفر کربلا را تشریح کرد و گفت: امام حسین (علیه السلام) در این سفر چه کرد، درود بر خودش و عزادارانش.

امام جعفر صادق (علیه السلام) فرمودند ما همه کشتی نجات هستیم، اما کشتی امام حسین (ع) فرق می کند و خطاب به عزاداران حسینی می فرماید: ما معتقدیم که هدف از عاشورای امام حسین(ع) بازسازی است باید بدانند. . دین خدا.

مصدع با بیان اینکه جماعت امام حسین(ع) باید به گونه ای تشکیل شود که به احیای دین خدا و اجتماع عزاداری مردم زنجان افتخار می کنم، ادامه داد: خدا رحمت کند بدعتی در کار نباشد. عزاداری گاهی میتینگ اباعبدالله برگزار می شود که می گویند اتاق فکرهای انگلیسی و دشمنان آن را برنامه ریزی می کنند.

معاون اول دادگاه خطاب به جوانان خدا را شکر که راه اهل بیت را دنبال می کنید، گفت: گاهی گریه می کنیم، می گوییم عباسی رقاصیم که سینه می زنیم، شما اشتباه کردید، شما هستید. رقصندگان عباسی، ما نمی خواهیم رقصنده عباس باشیم، می خواهیم محافظت کنیم.

این چیزی است که او گفت داعشوقتی به حرم حضرت زینب(س) حمله کردند و خواستند حرم را خراب کنند، عباس گفت که تو برو آنجا که نگهبان حرم را می خواهد، گفت: من رقصنده عباس هستم، یعنی چه؟

مصدع با انتقاد از گل آرایی ماشین خود به احترام حضرت قاسم (ع) گفت: مراقب باشید بچه های عزیز گمراه نشوید، منطقی است که در روز عاشورا عروسی کنید.

قائم مقام رئیس دادگاه به وضعیت عزاداری مردم زنجان اشاره کرد و با اشاره به حضور بسیاری از نمایندگان نژاد اصیل در این شهرستان گفت: خدا را شکر که این نعمت را به شما داد تا در این راه قدم بردارید.

پایان پیام/۲۳۰۸




این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید